SegurosWeb

Videma

Fitxa d'asseguradora · 2005
Accedir
Videma
Activa Darrera actualització 01-11-26
Constitució 01-01-03
Consultes 417
Editar
Indicadors clau
ROA
2,39%
ROE
4,04%
Permanència
98,42%
Sinistralitat
62,94%
Combinada
89,03%
Endeutament
0,69

Experiència del client · 2005
NPS · Promotors, Passius, Detractors +45 NPS net
58.9%
26.8%
14.3%
● Promotors 58,9% ● Passius 26,8% ● Detractors 14,3%
CSAT · Satisfacció del client
3,05
★★★★★
sobre 5
5★
12,6%
4★
28,3%
3★
23,5%
2★
22,3%
1★
13,3%
Reclamacions
35
reclamacions any 2005
23%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
2,1 pòlisses equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 4.839 · sector 3.810 · 3 pòlisses actives · la més important, Completa, aporta el 54,1 % dels clients
Per territori
2,6 vegueries equivalents
Com el sector
HHI 3.822 · sector 3.818 · present a 3 de 9 vegueries · Metropolità concentra el 50,4 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
+9,4 %
Més car que la mitjana del sector
NPS
45
Sector: 49
Reclamacions
4,0
Per 1.000 clients i any · sector: 3,7
Efecte sobre els clients
−542
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2005
7.855.037€
vs 2004
Despeses 2005
7.152.718€
vs 2004
Allib. provisions
216.977€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
919.295€
vs 2004
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
526.486€
vs 2004
Dividends
125.000€
Impostos
283.493€
IT Asseg.
142.282€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
47.130€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2005 ROA 2,39 % · Solvència II (orientativa) 522 % (SCR 2.500.000 €)
Actiu20052004Var.
Cartera d'inversions3.759.198 €3.167.365 €+18,7 %
Tresoreria18.235.427 €18.660.995 €-2,3 %
Total actiu21.994.626 €21.828.360 €
Passiu20052004Var.
Capital social10.000.000 €10.000.000 €+0,0 %
Reserves3.046.325 €2.644.839 €+15,2 %
Provisions tècniques274.926 €243.563 €+12,9 %
Deute financer8.673.374 €8.939.959 €-3,0 %
Total passiu21.994.626 €21.828.360 €
Fluxos d'efectiu 2005Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)557.850 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-591.833 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)-391.585 €
Variació de tresoreria-425.567 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
7,65 M€
MRR 0,6 M€ × 12
Δ ARR any/any
+4,4%
vs desembre 2004
ARPU anual
1.048 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
4,3%
≈ 329 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2005 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 0,64 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 7,7 M€ (96%)
Expansió preu (NRR−GRR) 0,2 M€ (+3%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) +4,4%
ARR Churn rate 4,3%/any
ARPU anual 1.048 €
Net Expansion ARR +0,2 M€
MRR darrer mes 0,64 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2004: disponible.

1Rendibilitat
ROA
2,39%
ant. 1,68%
Videma
2,39%
Sector
12,35%
-9,96% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
4,04%
ant. 2,89%
Videma
4,04%
Sector
14,41%
-10,37% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
34,18%
ant. 0,00%
Videma
34,18%
Sector
15,77%
+18,42% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
10,97%
Primer any
-3,66% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
14,53%
Primer any
-1,08% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
8,91%
Primer any
-0,33% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,18€
Primer any
-1,78€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
62,94%
ant. 63,16%
-5,59% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
89,03%
ant. 91,56%
+3,66% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
98,42%
ant. 100,00%
Videma
98,42%
Sector
99,15%
-0,73% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
1,68%
Primer any
Videma
1,68%
Sector
-0,36%
+2,04% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
364,65€
Primer any
-1.645,51€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
5.547€
ant. 4.915€
-5.287,39€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
981€
ant. 948€
-33,97€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
4.566€
Primer any
-5.253,42€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,69
ant. 0,73
+0,27 vs sector
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
31.171€
Primer any
-93.412,01€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
6.417€
Primer any
-5.712,73€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
24.754€
Primer any
+24.745,49€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
11,67%
Primer any
-1,29% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — Videma 2005 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2005-01-01 2,42 6,67 6,49 2,02 2,31 2,29 1,01 8,75 0,34 10,00 2,04 5,84 50,17
2005-02-01 4,51 7,54 6,50 2,02 4,48 3,94 1,88 9,14 0,36 10,00 3,96 5,84 60,15
2005-03-01 4,25 7,35 6,51 2,02 2,92 2,72 1,77 9,28 0,36 10,00 2,57 5,84 55,59
2005-04-01 4,97 7,67 6,52 2,02 5,00 4,30 2,07 9,30 0,36 10,00 4,41 5,84 62,45
2005-05-01 4,63 7,49 6,49 2,02 4,63 3,99 1,93 9,35 0,37 10,00 4,06 5,84 60,80
2005-06-01 4,67 7,45 6,54 2,02 4,65 3,99 1,95 9,42 0,37 10,00 4,10 5,84 60,98
2005-07-01 4,51 7,37 6,55 2,02 4,51 3,88 1,88 9,47 0,37 10,00 3,99 5,84 60,37
2005-08-01 4,71 7,48 6,56 2,02 4,78 4,09 1,96 9,49 0,37 10,00 4,21 5,84 61,49
2005-09-01 5,01 7,50 6,57 2,02 5,07 4,30 2,09 9,76 0,37 9,31 4,63 5,84 62,45
2005-10-01 4,81 7,58 6,57 2,02 4,97 4,26 2,00 9,45 0,37 8,64 4,51 5,84 61,01
2005-11-01 4,24 7,45 6,58 2,02 4,46 3,92 1,77 9,24 0,37 8,95 4,04 5,84 58,86
2005-12-01 3,95 7,40 6,59 2,02 4,23 3,76 1,65 9,04 0,37 8,95 3,84 5,84 57,62
MITJANA 4,397,416,542,024,333,791,839,310,379,653,865,84 59,33
Radar Rating V2 — Videma 2005 12 components · escala 0–10 per component 2004 sobreposat
2 4 6 8 10 Combined 4,4/10 · D1 Sinistralitat 7,4/10 · D1 Endeutament 6,5/10 · D1 ROE 2,0/10 · D2 Marge net 4,3/10 · D2 Eficiència 3,8/10 · D2 Mg.Vendes 1,8/10 · D3 Ben/Emp 9,3/10 · D3 Quota primes 0,4/10 · D3 Permanència 9,7/10 · D4 BPU 3,9/10 · D4 Creixement 5,8/10 · D4 59,3 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients 2004 (any anterior)
Component Dim. 2005 2004Δ Barra
Combined D1 4,39 3,38 +1,01
Sinistralitat D1 7,41 7,37 +0,04
Endeutament D1 6,54 6,33 +0,21
ROE D2 2,02 1,45 +0,57
Marge net D2 4,33 3,40 +0,94
Eficiència D2 3,79 3,21 +0,58
Mg.Vendes D3 1,83 1,41 +0,43
Ben/Emp D3 9,31 8,36 +0,95
Quota primes D3 0,37 0,34 +0,03
Permanència D4 9,65 9,94 -0,29
BPU D4 3,86 2,97 +0,90
Creixement D4 5,84 10,00 -4,16
TOTAL 59,33/100 484,51 -425,18
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
3 / 9
del total disponibles al mercat 2005
Preu més baix
699,92€
Bàsica
Preu més alt
1.553,39€
A Tot Risc
Preu mitjà
1.162,42€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2005 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Bàsica
699,92€
preu de referència (€/mes)
0,0% vs gen.
+74,97€ vs sector (+12%)
Sector: 624,95€/mes
Completa
1.233,96€
preu de referència (€/mes)
+2,5% vs gen.
+123,01€ vs sector (+11.1%)
Sector: 1.110,95€/mes
A Tot Risc
1.553,39€
preu de referència (€/mes)
+0,8% vs gen.
+95,49€ vs sector (+6.5%)
Sector: 1.457,90€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Videma 699,92 1.233,96 1.553,39 Sector (mitjana) 624,95 1.110,95 1.457,90 Bàsica Completa A Tot Risc Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — Videma 2005 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Completa4.05858,94M €Bàsica2.97525,01M €A Tot Risc5219,69M €
Completa 1.210,33 €/u
Bàsica 700,47 €/u
A Tot Risc 1.550,66 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Completa
-1,57
Molt elàstica
rang [-18,49, 5,93] · n=11
Bàsica
1,51
Paradoxa / estacional
rang [-2,92, 7,06] · n=11
A Tot Risc
5,86
Paradoxa / estacional
rang [-7,73, 27,70] · n=10
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Bàsica 1,51 · Paradoxa / estacional 11 canvis 700,00€ 697,58€ -0,35% +1,01% -2,925
Completa -1,57 · Molt elàstica 11 canvis 1.203,72€ 1.200,00€ -0,31% +1,61% -5,215
A Tot Risc 5,86 · Paradoxa / estacional 10 canvis 1.541,44€ 1.550,00€ +0,56% +1,50% 2,703
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2006 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Bàsica 🔴 Car
mínim 100% màxim
Idx: 113,6 Gap: +41,1% n=12 m.
A Tot Risc 🔴 Car
mínim 83% màxim
Idx: 107,2 Gap: +44,9% n=12 m.
Completa 🟠 Sobre la mit.
mínim 76% màxim
Idx: 110,2 Gap: +34,7% n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Bàsica 12 mesos 700,00€ 480,00€ 611,67€ 675,00€ 9 100% 114,4
A Tot Risc 12 mesos 1.541,44€ 1.402,91€ 1.528,90€ 1.599,48€ 8 70% 100,8
Completa 12 mesos 1.203,72€ 1.029,79€ 1.169,75€ 1.299,94€ 8 64% 102,9
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — Videma 2005
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 0,62M € 0 € 100,2% 98,4% +1,8pp
Feb 0,64M € 23,8K € 103,7% 98,4% +5,3pp
Mar 0,65M € 8,7K € 101,4% 98,4% +3,0pp
Abr 0,65M € 2,0K € 100,2% 98,4% +1,8pp
Mai 0,65M € 6,6K € 100,5% 98,4% +2,1pp
Jun 0,66M € 3,4K € 100,8% 98,4% +2,4pp
Jul 0,66M € 0,5K € 100,5% 98,4% +2,1pp
Ago 0,66M € 4,2K € 100,2% 98,4% +1,8pp
Set 0,68M € 0 € 102,5% 98,4% +4,1pp
Oct 0,66M € 0 € 97,4% 97,4% +0,0pp
Nov 0,65M € 0 € 98,2% 98,2% +0,0pp
Des 0,64M € 0 € 98,4% 66,7% +31,7pp
TOTAL any 7,80M € 0,05M € 100,3% 95,7% +4,6pp
NRR mig anual
100,3%
Excel·lent
GRR anual
95,7%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+4,6pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
99,3%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
-14,80%
Preu tancament
46,46€
Preu objectiu
59,14€
↑ +27,3% potencial
Capitalització
11.615.000€
BPA anual
2,11€
PER mig
317,1x
Evolució de l'acció — 2005
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Baixista (-4,9%)Baixista (-3,7%)Baixista (-7,2%)Baixista (-14,8%)
Pivot 48,54€ 48,34€ 50,12€ 54,97€
R1 50,67€ (+3,7%) 50,28€ (+4,2%) 53,89€ (+7,6%) 63,59€ (+16,6%)
R2 52,48€ (+7,4%) 52,28€ (+8,3%) 57,68€ (+15,2%) 72,64€ (+33,2%)
S1 46,73€ (-4,4%) 46,34€ (-4,0%) 46,33€ (-7,5%) 45,92€ (-15,8%)
S2 44,60€ (-8,7%) 44,40€ (-8,0%) 42,56€ (-15,0%) 37,30€ (-31,6%)
RSI (tancament)
28,8
Sobrevenut
Bollinger 95%
Sup: 50,85€
Inf: 46,63€
Bollinger 99%
Sup: 51,51€
Inf: 45,97€
Mín any: 46,36€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 64,03€
1% del rang
Consens dels analistes
Acumular
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Comprar
Bollinger 99%
Acumular
RSI
Comprar
EMM
Acumular
Acumular: 2 Comprar: 3
Darrer preu objectiu: 59,14€ · Potencial: +27,3%
Política de dividends
Dividends totals
125.000€
Payout
34,2%
Div. per acció
0,5000€
Dividend yield
1,08%
Distribut 34,2% Reinvertit 65,8%
125.000€ distribuits 401.486€ retinguts
Creixement sostenible (Gordon): 2,66% = ROE × (1 − payout)
Escenari Payout Div. anual Creix. sost.
0% 0€ 4,0%
25% actual 131.622€ 3,0%
50% 263.243€ 2,0%
75% 394.865€ 1,0%
100% 526.486€ 0,0%
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 46,46€
Volum diari 5.977,00
Capitalització 11.615.000,00€
Total Return -14,17%
Preu objectiu (2) 35,67€
Bollinger 95% Sup 50,85€
Bollinger 95% Inf 46,63€
Bollinger 99% Sup 51,51€
Bollinger 99% Inf 45,97€
Mitjana Mòbil Exp. 48,29€
RSI 28,82
Volatilitat diària 11,72%
Volatilitat 30d 11,95%
Volatilitat 60d 13,52%
Volatilitat 90d 12,99%
Volatilitat 180d 14,65%
BPA mensual 2005 (€/assegurat)
Organigrama directiu
Sense directius registrats per a 2005.
Composició accionarial
Videco Assegurances 70,00%
Petits inversors 30,00%
Total accions250.000
Estructura de capital
Capital Social 10.000.000 €
Reserves / FFPP totals 13.046.325 €
Accions en circulació 250.000
Ratings externs 2005
EQA
Solvència
B+
★ S2 — tancament desembre 31-12-05

Un ràtio combinat del 89% mostra una rendibilitat tècnica sòlida en subscripció, i el compliment del requisit de solvència (sol: Sí), sense alertes diagnòstiques (diag: 0), aporta estabilitat a l'exercici complet S2. En canvi, el ROE del 4% és modest i el RCR no es compleix, cosa que frena la puntuació. Per això el resultat queda en B+ (59,7 punts), en línia amb el rating de 59,4, i no en un nivell superior.

EQA
Solvència
B+
★ S1 — tancament juny 30-06-05

B+ (58,8 punts) reflecteix una solvència acceptada, amb un ràtio combinat del 89,4%, que indica rendibilitat tècnica d'assegurança, i amb absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0). Aquests punts forts es veuen limitats per un ROE modest del 3,7% i per un rating intern de 58,4, que no permeten una nota superior. A més, l'indicador RCR consta com a «No», cosa que frena la puntuació malgrat que el requisit de solvència (sol) es compleix en el S1.

Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2005.
1. Ingressos de Videma — 2005
MesBàsicaCompletaA Tot RiscComissionsTarifesTOTAL
2005-01-01167.591,67380.776,7667.181,091.294,562.804,88619.648,96
2005-02-01172.476,66397.100,0068.845,831.344,782.913,69642.680,96
2005-03-01173.326,50403.876,6070.063,561.363,142.877,74651.507,54
2005-04-01175.583,33402.819,4770.280,491.367,462.962,83653.013,58
2005-05-01175.762,44406.948,3069.019,951.381,503.070,00656.182,18
2005-06-01176.340,51412.658,7167.980,241.388,703.086,00661.454,16
2005-07-01180.280,83413.150,3766.654,231.389,783.011,19664.486,40
2005-08-01180.625,11414.798,1065.891,841.398,603.108,00665.821,65
2005-09-01175.700,21437.187,5064.712,501.384,202.999,10681.983,51
2005-10-01171.791,67422.799,5065.333,521.355,943.013,20664.293,83
2005-11-01168.954,84413.316,6465.781,141.334,522.891,46652.278,59
2005-12-01165.531,08406.178,5065.889,631.313,462.772,86641.685,53
ANUAL2.083.964,854.911.610,45807.634,0216.316,6435.510,957.855.036,89
2. Despeses de Videma — 2005
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisSancions i ERETOTAL
2005-01-01391.396,75100.261,0615.039,162.882,8815.935,0112.702,8021.687,719.294,735.700,775.762,741.673,053.655,935.267,021.115,370,00592.374,98
2005-02-01378.035,51100.357,8215.053,672.955,3315.938,7912.853,6222.493,839.640,216.041,205.976,931.799,513.856,095.462,791.156,830,00581.622,13
2005-03-01389.205,68100.405,0215.060,752.926,5615.960,0012.965,0022.802,769.772,616.059,026.124,171.824,223.974,205.602,961.172,7120.000,00613.855,68
2005-04-01379.609,46100.492,3415.073,852.999,4315.930,6012.994,9722.855,489.795,206.138,336.007,721.763,143.852,785.485,311.175,420,00584.174,04
2005-05-01387.519,06100.565,5015.084,833.015,3915.973,0213.189,2622.966,389.842,736.168,116.233,731.837,313.937,095.643,171.181,130,00593.156,71
2005-06-01391.888,25100.700,0215.105,002.997,5415.963,5713.427,5223.150,909.921,816.085,386.151,521.852,073.968,725.622,361.190,620,00598.025,28
2005-07-01396.522,12100.759,0215.113,852.967,3015.959,1613.422,6323.257,029.967,306.246,176.046,831.860,564.053,375.714,581.196,080,00603.085,99
2005-08-01393.557,60100.789,7015.118,462.997,9615.978,4813.782,5123.303,769.987,326.258,726.192,141.864,303.994,935.659,481.198,480,00600.683,85
2005-09-01402.435,53100.884,1015.132,623.035,1316.021,5313.435,0823.869,4210.229,756.342,456.410,651.909,554.023,705.660,461.227,570,00610.617,54
2005-10-01389.364,31100.912,4215.136,863.025,4716.033,2913.618,0223.250,289.964,416.045,076.045,071.860,023.985,765.712,931.195,730,00596.149,65
2005-11-01386.571,84100.933,6615.140,053.066,8416.035,6013.436,9422.829,759.784,186.000,966.196,651.826,383.913,675.544,371.174,100,00592.454,98
2005-12-01381.866,34101.107,1215.166,072.984,3116.027,4113.154,5522.458,999.625,285.903,516.031,841.796,723.850,115.390,161.155,030,00586.517,45
ANUAL4.667.972,451.208.167,78181.225,1735.854,14191.756,46158.982,90274.926,28117.825,5372.989,6973.179,9921.866,8347.066,3566.765,5914.139,0720.000,007.152.718,28
3. Compte de Resultats de Videma — 2005
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.DividendsImpostosEBTBenefici Net
2005-01-01619.648,9616.525,63592.374,9843.799,610,0011.877,3133.935,1822.057,87
2005-02-01642.680,9616.848,20581.622,1377.907,030,0023.865,8668.188,1844.322,32
2005-03-01651.507,5416.985,81613.855,6854.637,670,0015.746,7444.990,7029.243,95
2005-04-01653.013,5817.649,18584.174,0486.488,720,0027.063,3277.323,7650.260,44
2005-05-01656.182,1817.605,16593.156,7180.630,63125.000,0025.198,2571.995,0146.796,76
2005-06-01661.454,1617.798,42598.025,2881.227,300,0025.519,7972.913,6947.393,90
2005-07-01664.486,4018.041,08603.085,9979.441,490,0024.855,9171.016,8946.160,98
2005-08-01665.821,6518.810,50600.683,8583.948,300,0026.412,2375.463,5249.051,29
2005-09-01681.983,5118.990,77610.617,5490.356,740,0028.727,9282.079,7753.351,85
2005-10-01664.293,8319.152,52596.149,6587.296,700,0027.436,0278.388,6350.952,61
2005-11-01652.278,5919.097,18592.454,9878.920,790,0024.178,5869.081,6544.903,08
2005-12-01641.685,5319.472,29586.517,4574.640,370,0022.610,6364.601,8141.991,18
ANUAL7.855.036,89216.976,747.152.718,28919.295,35125.000,00283.492,56809.978,79526.486,23
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Videma 2005
MesBàsicaCompletaA Tot RiscTOTAL
2005-01-012.8733.7965237.192
2005-02-012.9673.9715337.471
2005-03-012.9974.0355417.573
2005-04-013.0104.0445437.597
2005-05-013.0244.1175347.675
2005-06-013.0394.1505267.715
2005-07-013.0474.1575177.721
2005-08-013.0634.1955127.770
2005-09-012.9924.1975017.690
2005-10-012.9454.0845047.533
2005-11-012.9064.0015077.414
2005-12-012.8383.9505097.297
TOTAL35.70148.6976.25090.648
5. Preus per pòlissa — Videma 2005
MesBàsicaCompletaA Tot RiscVariació
2005-01-01700,001.203,721.541,44-0,20%
2005-02-01697,581.200,001.550,00-0,22%
2005-03-01694,001.201,121.554,09-0,05%
2005-04-01700,001.195,311.553,16-0,08%
2005-05-01697,471.186,151.551,01-0,59%
2005-06-01696,311.193,231.550,88+0,33%
2005-07-01710,001.192,641.547,10+0,47%
2005-08-01707,641.186,551.544,34-0,43%
2005-09-01704,681.250,001.550,00+3,28%
2005-10-01700,001.242,311.555,56-0,53%
2005-11-01697,681.239,641.556,95-0,22%
2005-12-01699,921.233,961.553,39-0,23%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a Videma — 2005.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · Videma · 2005