SegurosWeb

Athis

Fitxa d'asseguradora · 2005
Accedir
Logo
Athis-Mons
Activa Darrera actualització 01-11-26
CIF S-17002
Núm. UNIC 000134001
Constitució 01-01-00
Consultes 507
Editar
Indicadors clau
ROA
6,57%
ROE
9,28%
Permanència
98,25%
Sinistralitat
67,91%
Combinada
87,87%
Endeutament
0,39

Experiència del client · 2005
NPS · Promotors, Passius, Detractors +41 NPS net
56.9%
26.8%
16.3%
● Promotors 56,9% ● Passius 26,8% ● Detractors 16,3%
CSAT · Satisfacció del client
3,05
★★★★★
sobre 5
5★
12,8%
4★
28,7%
3★
23,5%
2★
21,3%
1★
13,8%
Reclamacions
77
reclamacions any 2005
17%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
2,3 pòlisses equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 4.387 · sector 3.810 · 4 pòlisses actives · la més important, Bàsica, aporta el 42,7 % dels clients
Per territori
1,6 vegueries equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 6.392 · sector 3.818 · present a 2 de 9 vegueries · Comarques Gironines concentra el 76,4 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
+8,1 %
Més car que la mitjana del sector
NPS
41
Sector: 49
Reclamacions
4,0
Per 1.000 clients i any · sector: 3,6
Efecte sobre els clients
−1.220
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2005
8.711.132€
vs 2004
Despeses 2005
8.177.259€
vs 2004
Allib. provisions
259.531€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
793.404€
vs 2004
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
572.967€
vs 2004
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
308.521€
IT Asseg.
157.935€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
52.267€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2005 ROA 6,57 % · Solvència II (orientativa) 309 % (SCR 2.000.000 €)
Actiu20052004Var.
Cartera d'inversions5.377.184 €4.674.845 €+15,0 %
Tresoreria3.339.975 €3.581.603 €-6,7 %
Total actiu8.717.159 €8.256.449 €
Passiu20052004Var.
Capital social2.500.000 €2.500.000 €+0,0 %
Reserves3.676.981 €3.104.014 €+18,5 %
Provisions tècniques371.834 €417.445 €-10,9 %
Deute financer2.168.344 €2.234.990 €-3,0 %
Total passiu8.717.159 €8.256.449 €
Fluxos d'efectiu 2005Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)527.357 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-702.339 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)-66.646 €
Variació de tresoreria-241.629 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
7,92 M€
MRR 0,7 M€ × 12
Δ ARR any/any
-9,2%
vs desembre 2004
ARPU anual
499 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
4,3%
≈ 341 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2005 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 0,66 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 7,9 M€ (96%)
Expansió preu (NRR−GRR) 0,4 M€ (+5%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) -9,2%
ARR Churn rate 4,3%/any
ARPU anual 499 €
Net Expansion ARR +0,4 M€
MRR darrer mes 0,66 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2004: disponible.

1Rendibilitat
ROA
6,57%
ant. 4,99%
Athis
6,57%
Sector
12,35%
-5,78% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
9,28%
ant. 7,36%
Athis
9,28%
Sector
14,41%
-5,13% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
ant. 0,00%
Athis
0,00%
Sector
15,77%
-15,77% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
12,13%
Primer any
-2,51% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
13,14%
Primer any
-2,48% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
6,16%
Primer any
-3,08% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,48€
Primer any
-1,48€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
67,91%
ant. 70,07%
-0,63% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
87,87%
ant. 90,32%
+2,51% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
98,25%
ant. 99,69%
Athis
98,25%
Sector
99,15%
-0,90% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
2,45%
Primer any
Athis
2,45%
Sector
-0,36%
+2,81% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
187,39€
Primer any
-1.645,21€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
6.660€
ant. 6.383€
-4.174,85€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
984€
ant. 955€
-31,66€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
5.676€
Primer any
-4.143,18€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,39
ant. 0,43
-0,03 vs sector
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
32.997€
Primer any
-91.586,08€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
5.685€
Primer any
-6.444,50€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
27.312€
Primer any
+27.303,19€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
9,15%
Primer any
-3,82% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — Athis 2005 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2005-01-01 5,17 6,30 8,04 4,64 4,33 3,06 2,15 10,00 0,42 9,57 1,81 0,00 55,50
2005-02-01 4,99 6,20 8,05 4,64 4,15 2,91 2,08 10,00 0,42 8,29 1,78 0,00 53,50
2005-03-01 4,70 6,08 8,02 4,64 0,00 0,00 1,96 10,00 0,41 9,36 0,00 0,00 45,16
2005-04-01 4,95 6,22 8,06 4,64 4,61 3,26 2,06 10,00 0,41 9,83 2,01 0,00 56,04
2005-05-01 5,17 6,34 8,06 4,64 4,88 3,46 2,15 10,00 0,41 9,52 2,13 0,00 56,78
2005-06-01 5,18 6,37 8,07 4,64 4,88 3,46 2,16 10,00 0,41 9,42 2,13 0,00 56,72
2005-07-01 5,33 6,70 8,07 4,64 5,68 4,06 2,22 10,00 0,41 9,38 2,54 0,00 59,04
2005-08-01 4,96 6,56 8,08 4,64 5,29 3,75 2,07 10,00 0,40 9,42 2,37 0,00 57,52
2005-09-01 4,82 6,57 8,08 4,64 5,22 3,68 2,01 10,00 0,39 9,01 2,32 0,00 56,73
2005-10-01 4,35 6,50 8,08 4,64 4,86 3,36 1,81 10,00 0,38 8,62 2,12 0,00 54,71
2005-11-01 4,28 6,54 8,09 4,64 4,89 3,34 1,78 10,00 0,38 9,00 2,14 0,00 55,07
2005-12-01 4,32 6,64 8,09 4,64 5,00 3,39 1,80 10,00 0,38 8,84 2,18 0,00 55,28
MITJANA 4,856,428,074,644,483,142,0210,000,409,191,960,00 55,17
Radar Rating V2 — Athis 2005 12 components · escala 0–10 per component 2004 sobreposat
2 4 6 8 10 Combined 4,9/10 · D1 Sinistralitat 6,4/10 · D1 Endeutament 8,1/10 · D1 ROE 4,6/10 · D2 Marge net 4,5/10 · D2 Eficiència 3,1/10 · D2 Mg.Vendes 2,0/10 · D3 Ben/Emp 10,0/10 · D3 Quota primes 0,4/10 · D3 Permanència 9,2/10 · D4 BPU 2,0/10 · D4 Creixement 0,0/10 · D4 55,2 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients 2004 (any anterior)
Component Dim. 2005 2004Δ Barra
Combined D1 4,85 3,87 +0,98
Sinistralitat D1 6,42 5,99 +0,43
Endeutament D1 8,07 7,85 +0,22
ROE D2 4,64 3,68 +0,96
Marge net D2 4,48 3,43 +1,05
Eficiència D2 3,14 1,85 +1,29
Mg.Vendes D3 2,02 1,61 +0,41
Ben/Emp D3 10,00 9,41 +0,59
Quota primes D3 0,40 0,40 0,00
Permanència D4 9,19 9,82 -0,64
BPU D4 1,96 1,40 +0,56
Creixement D4 0,00 10,00 -10,00
TOTAL 55,17/100 494,34 -439,17
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
3 / 9
del total disponibles al mercat 2005
Preu més baix
498,73€
Obligatòria
Preu més alt
890,58€
Oci
Preu mitjà
680,02€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2005 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Obligatòria
498,73€
preu de referència (€/mes)
+5,0% vs gen.
+38,56€ vs sector (+8.4%)
Sector: 460,17€/mes
Bàsica
650,74€
preu de referència (€/mes)
+0,1% vs gen.
+25,79€ vs sector (+4.1%)
Sector: 624,95€/mes
Oci
890,58€
preu de referència (€/mes)
+4,3% vs gen.
+74,92€ vs sector (+9.2%)
Sector: 815,66€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Athis 498,73 650,74 890,58 Sector (mitjana) 460,17 624,95 815,66 Obligatòria Bàsica Oci Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — Athis 2005 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Bàsica7.15556,38M €Obligatòria6.18936,83M €Oci93310,02M €
Bàsica 656,59 €/u
Obligatòria 495,98 €/u
Oci 895,05 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Obligatòria
-6,00
Molt elàstica
rang [-20,14, 11,31] · n=11
Oci
-1,02
Moderadament elàstica
rang [-19,38, 17,27] · n=11
Bàsica
-0,07
Inelàstica
rang [-17,11, 26,34] · n=11
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Obligatòria -6,00 · Molt elàstica 11 canvis 474,80€ 495,00€ +4,25% -3,21% -0,753
Bàsica -0,07 · Inelàstica 11 canvis 650,00€ 650,27€ +0,04% +1,09% 26,344
Oci -1,02 · Moderadament elàstica 11 canvis 854,20€ 900,00€ +5,36% -1,38% -0,257
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2006 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Obligatòria 🔴 Car
mínim 95% màxim
Idx: 109,0 Gap: +30,5% n=12 m.
Oci 🔴 Car
mínim 91% màxim
Idx: 111,2 Gap: +45,7% n=12 m.
Bàsica 🟠 Sobre la mit.
mínim 78% màxim
Idx: 105,6 Gap: +32,3% n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Obligatòria 12 mesos 474,80€ 414,63€ 463,84€ 504,34€ 8 67% 102,4
Oci 12 mesos 854,20€ 792,22€ 849,97€ 904,10€ 8 55% 100,5
Bàsica 12 mesos 650,00€ 480,00€ 617,22€ 700,00€ 9 77% 105,3
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — Athis 2005
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 0,74M € 0 € 101,5% 98,3% +3,2pp
Feb 0,74M € 0 € 99,9% 98,3% +1,6pp
Mar 0,74M € 0 € 99,5% 98,3% +1,2pp
Abr 0,73M € 0 € 99,6% 98,3% +1,3pp
Mai 0,73M € 0 € 99,4% 98,3% +1,1pp
Jun 0,72M € 0 € 99,4% 98,3% +1,1pp
Jul 0,74M € 0 € 101,4% 98,3% +3,1pp
Ago 0,73M € 0 € 99,3% 98,3% +1,0pp
Set 0,71M € 0 € 97,6% 97,6% +0,0pp
Oct 0,68M € 0 € 96,0% 96,0% +0,0pp
Nov 0,67M € 0 € 98,6% 98,3% +0,3pp
Des 0,66M € 0 € 98,0% 70,1% +27,9pp
TOTAL any 8,60M € 0,00M € 99,2% 95,7% +3,5pp
NRR mig anual
99,2%
Saludable
GRR anual
95,7%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+3,5pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
98,8%
del total polisses
Bona retencio de clients amb efecte preu positiu. Situacio saludable.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
+55,89%
Preu tancament
101,67€
Preu objectiu
97,88€
↓ -3,7% potencial
Capitalització
10.167.000€
BPA anual
5,72€
PER mig
112,9x
Evolució de l'acció — 2005
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Alcista (8,3%)Alcista (24,7%)Molt Alcista (48,6%)Molt Alcista (55,9%)
Pivot 96,25€ 88,06€ 78,03€ 76,97€
R1 99,47€ (+6,0%) 95,32€ (+16,9%) 92,23€ (+34,8%) 90,10€ (+38,2%)
R2 105,08€ (+11,9%) 109,11€ (+33,8%) 116,05€ (+69,6%) 114,99€ (+76,3%)
S1 90,64€ (-3,4%) 74,27€ (-8,9%) 54,21€ (-20,8%) 52,08€ (-20,1%)
S2 87,42€ (-6,9%) 67,01€ (-17,8%) 40,01€ (-41,5%) 38,95€ (-40,3%)
RSI (tancament)
78,7
Sobrecomprat
Bollinger 95%
Sup: 101,74€
Inf: 96,88€
Bollinger 99%
Sup: 102,51€
Inf: 96,11€
Mín any: 63,83€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 101,85€
100% del rang
Consens dels analistes
Reduir
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Reduir
Bollinger 99%
Reduir
RSI
Vendre
EMM
Reduir
Vendre: 1 Reduir: 3 Mantenir: 1
Darrer preu objectiu: 97,88€ · Potencial: -3,7%
Política de dividends
Dividends totals
0€
Payout
0,0%
Div. per acció
N/D
Dividend yield
N/D
Distribut 0,0% Reinvertit 100,0%
0€ distribuits 572.967€ retinguts
Creixement sostenible (Gordon): 9,28% = ROE × (1 − payout)
Escenari Payout Div. anual Creix. sost.
0% actual 0€ 9,3%
25% 143.242€ 7,0%
50% 286.484€ 4,6%
75% 429.725€ 2,3%
100% 572.967€ 0,0%
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 101,67€
Volum diari 940,00
Capitalització 10.167.000,00€
Total Return 56,28%
Preu objectiu (2) 99,43€
Bollinger 95% Sup 101,74€
Bollinger 95% Inf 96,88€
Bollinger 99% Sup 102,51€
Bollinger 99% Inf 96,11€
Mitjana Mòbil Exp. 99,24€
RSI 78,70
Volatilitat diària 7,56%
Volatilitat 30d 7,12%
Volatilitat 60d 10,38%
Volatilitat 90d 12,38%
Volatilitat 180d 23,66%
BPA mensual 2005 (€/assegurat)
Organigrama directiu
Sense directius registrats per a 2005.
Composició accionarial
Athis-Mons 60,00%
Petits inversors 40,00%
Total accions100.000
Estructura de capital
Capital Social 2.500.000 €
Reserves / FFPP totals 6.176.981 €
Accions en circulació 100.000
Ratings externs 2005
EQA
Solvència
B+
★ S2 — tancament desembre 31-12-05

B+ reflecteix un perfil sòlid però no excel·lent: el combined ratio de 87,9 % indica una bona rendibilitat tècnica de subscripció, i el compliment de la solvència (sol: Sí) sense diagnòstics d'alerta (diag: 0) aporta estabilitat. Tanmateix, el ROE del 9,3 % és moderat, el rating de 55,2 queda en una zona intermèdia i l'indicador RCR és negatiu (No), cosa que frena la puntuació i impedeix assolir un nivell A. En conjunt, els 62,8 punts del S2 (any complet) mostren una entitat solvent i ben gestionada tècnicament, amb marge de millora en rendibilitat del capital i en el perfil de capital.

EQA
Solvència
B+
★ S1 — tancament juny 30-06-05

Un combined ratio de 87,4%, clarament per sota del 100%, indica una rendibilitat tècnica sòlida en subscripció, i el compliment de la solvència (sol: Sí) sense cap alerta diagnòstica (diag: 0) reforça el perfil de risc. Tanmateix, el ROE del 7,5% és només moderat, el rating parcial de 54 punts queda per sota de la mitjana alta i l'indicador RCR és negatiu, la qual cosa limita la puntuació. El resultat és una nota de B+ (62,4 punts) per al S1: una posició sòlida però amb marge de millora en rendibilitat del capital i en el col·chíón de capital.

Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2005.
1. Ingressos de Athis — 2005
MesObligatòriaBàsicaOciComissionsTarifesTOTAL
2005-01-01292.160,27373.208,3375.739,072.924,326.762,49750.794,48
2005-02-01277.942,50386.260,3876.200,002.849,446.589,33749.841,65
2005-03-01269.918,41391.604,0775.393,822.821,926.525,69746.263,90
2005-04-01269.152,73394.333,3370.558,812.814,566.508,67743.368,11
2005-05-01263.778,24395.735,4070.059,602.794,406.287,40738.655,04
2005-06-01257.778,10398.047,2869.038,862.770,086.405,81734.040,14
2005-07-01254.271,87412.368,7568.579,362.744,486.518,14744.482,60
2005-08-01247.992,19414.446,6267.445,602.720,646.291,48738.896,52
2005-09-01242.137,50403.854,2766.150,002.680,166.030,36720.852,29
2005-10-01236.106,13382.687,5065.018,992.624,486.069,11692.506,20
2005-11-01230.688,59377.793,4465.583,472.585,125.978,09682.628,70
2005-12-01227.545,56367.830,7965.012,342.540,005.873,75668.802,44
ANUAL3.069.472,094.698.170,16834.779,9232.869,6075.840,328.711.132,07
2. Despeses de Athis — 2005
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisSancions i ERETOTAL
2005-01-01476.738,5792.706,6813.906,002.038,0815.858,7015.616,5337.539,7211.261,927.132,556.907,312.177,304.730,016.156,511.426,510,00694.196,39
2005-02-01479.763,6692.717,5813.907,642.038,0815.821,5215.146,8037.492,0811.247,627.123,506.748,572.174,544.724,006.298,671.424,700,00696.628,97
2005-03-01482.173,6892.844,0213.926,602.011,4615.810,7414.999,9037.313,2011.193,966.940,256.791,002.164,174.776,096.193,991.417,90121.760,77820.317,73
2005-04-01475.147,2592.963,9213.944,592.028,8415.797,1015.239,0537.168,4111.150,526.987,666.615,982.155,774.757,566.021,281.412,400,00691.390,31
2005-05-01467.583,4992.988,9913.948,352.043,5815.806,3414.403,7736.932,7511.079,836.943,366.721,762.142,104.727,396.278,571.403,440,00683.003,72
2005-06-01463.405,7193.097,9913.964,702.013,6615.802,6014.827,6136.702,0111.010,607.120,196.679,772.128,724.624,456.165,941.394,680,00678.938,62
2005-07-01469.162,3993.275,6613.991,352.036,3215.838,2414.815,2026.056,8911.167,247.221,486.477,002.159,004.690,246.253,651.414,520,00674.559,19
2005-08-01470.793,4693.314,9013.997,242.087,1415.843,7414.851,8225.861,3811.083,457.167,306.650,072.142,804.876,726.206,731.403,900,00676.280,64
2005-09-01458.850,3693.442,4314.016,362.044,2415.803,0414.200,7925.229,8310.812,786.776,016.487,672.090,474.685,546.055,161.369,620,00661.864,31
2005-10-01443.127,9693.597,2114.039,582.072,1815.802,3813.919,3724.237,7210.387,596.578,816.301,812.008,274.501,295.747,801.315,760,00643.637,73
2005-11-01435.530,8493.769,4314.065,412.072,6215.801,0613.652,5723.892,0010.239,436.484,976.211,921.979,624.368,825.734,081.296,990,00635.099,79
2005-12-01423.193,9093.924,2114.088,632.074,8215.829,4413.309,1723.408,0910.032,046.353,626.019,221.939,534.280,345.551,061.337,600,00621.341,66
ANUAL5.545.471,271.118.643,02167.796,4524.561,02189.814,90174.982,58371.834,08130.666,9882.829,7078.612,0825.262,2955.742,4572.663,4416.618,02121.760,778.177.259,06
3. Compte de Resultats de Athis — 2005
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.ImpostosEBTBenefici Net
2005-01-01750.794,4813.571,60694.196,3970.169,6926.756,9076.448,2849.691,38
2005-02-01749.841,6513.329,71696.628,9766.542,3925.562,8973.036,8447.473,95
2005-03-01746.263,9023.493,75820.317,73-50.560,08-15.330,12-43.800,34-28.470,22
2005-04-01743.368,1123.001,57691.390,3174.979,3728.562,2081.606,2953.044,09
2005-05-01738.655,0423.543,83683.003,7279.195,1530.054,0885.868,8055.814,72
2005-06-01734.040,1423.500,96678.938,6278.602,4829.846,3185.275,1655.428,85
2005-07-01744.482,6023.728,66674.559,1993.652,0735.232,51100.664,3165.431,80
2005-08-01738.896,5223.038,30676.280,6485.654,1832.546,4992.989,9660.443,47
2005-09-01720.852,2923.131,96661.864,3182.119,9431.372,6689.636,1658.263,50
2005-10-01692.506,2023.168,72643.637,7372.037,1928.075,9080.216,8752.140,96
2005-11-01682.628,7023.093,46635.099,7970.622,3727.883,1379.666,0951.782,96
2005-12-01668.802,4422.928,55621.341,6670.389,3327.957,8779.879,6251.921,75
ANUAL8.711.132,07259.531,078.177.259,06793.404,08308.520,82881.488,04572.967,21
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Athis 2005
MesObligatòriaBàsicaOciMajorsTOTAL
2005-01-017.3846.8901.0642.93918.277
2005-02-016.7387.1281.0162.92717.809
2005-03-016.5227.2061.0022.90717.637
2005-04-016.4737.2809392.89917.591
2005-05-016.3367.3159362.87817.465
2005-06-016.1807.3489232.86217.313
2005-07-016.0857.3319122.82517.153
2005-08-015.9417.3598942.81017.004
2005-09-015.8707.2068822.79316.751
2005-10-015.6987.0658682.77216.403
2005-11-015.5626.9548802.76116.157
2005-12-015.4756.7838762.74115.875
TOTAL74.26485.86511.19234.114205.435
5. Preus per pòlissa — Athis 2005
MesObligatòriaBàsicaOciVariació
2005-01-01474,80650,00854,20+2,43%
2005-02-01495,00650,27900,00+2,25%
2005-03-01496,63652,13902,92+0,31%
2005-04-01498,97650,00901,71-0,01%
2005-05-01499,58649,19898,20-0,06%
2005-06-01500,54650,05897,58+0,13%
2005-07-01501,44675,00902,36+2,22%
2005-08-01500,91675,82905,31+0,06%
2005-09-01495,00672,53900,00-0,73%
2005-10-01497,24650,00898,88-1,76%
2005-11-01497,71651,93894,32+0,15%
2005-12-01498,73650,74890,58-0,07%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a Athis — 2005.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · Athis · 2005