SegurosWeb

Athis

Fitxa d'asseguradora · 2006
Accedir
Logo
Athis-Mons
Activa Darrera actualització 01-11-26
CIF S-17002
Núm. UNIC 000134001
Constitució 01-01-00
Consultes 506
Editar
Indicadors clau
ROA
5,12%
ROE
6,96%
Permanència
100,00%
Sinistralitat
66,88%
Combinada
91,00%
Endeutament
0,34

Experiència del client · 2006
NPS · Promotors, Passius, Detractors +39 NPS net
56.1%
27.2%
16.8%
● Promotors 56,1% ● Passius 27,2% ● Detractors 16,8%
CSAT · Satisfacció del client
3,06
★★★★★
sobre 5
5★
12,6%
4★
29,0%
3★
23,6%
2★
21,0%
1★
13,8%
Reclamacions
89
reclamacions any 2006
18%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
2,1 pòlisses equivalents
Com el sector
HHI 4.708 · sector 5.123 · 4 pòlisses actives · la més important, Bàsica, aporta el 45,0 % dels clients
Per territori
1,6 vegueries equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 6.468 · sector 3.778 · present a 2 de 9 vegueries · Comarques Gironines concentra el 77,1 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
+7,8 %
Més car que la mitjana del sector
NPS
39
Sector: 47
Reclamacions
4,9
Per 1.000 clients i any · sector: 3,9
Efecte sobre els clients
+1.563
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2006
7.953.265€
vs 2005
Despeses 2006
7.657.751€
vs 2005
Allib. provisions
269.903€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
565.417€
vs 2005
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
461.850€
vs 2005
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
248.689€
IT Asseg.
144.325€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
47.720€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2006 ROA 5,12 % · Solvència II (orientativa) 332 % (SCR 2.000.000 €)
Actiu20062005Var.
Cartera d'inversions5.903.837 €5.377.184 €+9,8 %
Tresoreria3.122.461 €3.339.975 €-6,5 %
Total actiu9.026.298 €8.717.159 €
Passiu20062005Var.
Capital social2.500.000 €2.500.000 €+0,0 %
Reserves4.138.832 €3.676.981 €+12,6 %
Provisions tècniques278.364 €371.834 €-25,1 %
Deute financer2.109.102 €2.168.344 €-2,7 %
Total passiu9.026.298 €8.717.159 €
Fluxos d'efectiu 2006Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)368.381 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-526.653 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)-59.242 €
Variació de tresoreria-217.514 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
7,87 M€
MRR 0,7 M€ × 12
Δ ARR any/any
-1,3%
vs desembre 2005
ARPU anual
462 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
3,2%
≈ 252 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2006 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 0,66 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 7,9 M€ (97%)
Expansió preu (NRR−GRR) 0,3 M€ (+3%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) -1,3%
ARR Churn rate 3,2%/any
ARPU anual 462 €
Net Expansion ARR +0,3 M€
MRR darrer mes 0,66 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2005: disponible.

1Rendibilitat
ROA
5,12%
ant. 6,57%
Athis
5,12%
Sector
6,55%
-1,43% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
6,96%
ant. 9,28%
Athis
6,96%
Sector
6,00%
+0,96% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
ant. 0,00%
Athis
0,00%
Sector
9,88%
-9,88% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
9,00%
Primer any
-1,73% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
10,25%
Primer any
-1,39% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
3,70%
Primer any
-1,24% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,39€
Primer any
-0,96€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
66,88%
ant. 67,91%
-2,89% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
91,00%
ant. 87,87%
+1,73% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
100,00%
ant. 98,25%
Athis
100,00%
Sector
98,84%
+1,16% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
-7,28%
Primer any
Athis
-7,28%
Sector
-5,26%
-2,02% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
-1.807,54€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
5.814€
ant. 6.660€
-4.441,45€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.023€
ant. 984€
-28,33€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
4.791€
Primer any
-4.413,12€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,34
ant. 0,39
-0,03 vs sector
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
30.126€
Primer any
-85.427,06€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
6.130€
Primer any
-6.460,40€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
23.996€
Primer any
+23.988,33€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
7,10%
Primer any
-1,62% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — Athis 2006 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2006-01-01 4,08 6,76 8,27 3,48 4,80 3,23 1,70 9,58 0,37 9,84 2,09 8,37 62,59
2006-02-01 3,64 6,54 8,27 3,48 4,35 2,87 1,52 9,60 0,38 10,00 1,90 8,37 60,92
2006-03-01 3,86 6,71 8,25 3,48 0,00 0,00 1,61 9,47 0,38 10,00 0,00 8,37 52,13
2006-04-01 3,62 6,55 8,28 3,48 4,41 2,87 1,51 9,57 0,38 10,00 1,89 8,37 60,91
2006-05-01 4,58 6,82 8,29 3,48 5,44 3,64 1,91 10,00 0,38 10,00 2,33 8,37 65,24
2006-06-01 4,29 6,92 8,29 3,48 5,16 3,40 1,79 9,48 0,38 10,00 2,21 8,37 63,77
2006-07-01 3,08 6,48 8,29 3,48 4,04 2,49 1,28 9,05 0,37 10,00 1,66 8,37 58,59
2006-08-01 0,95 5,41 8,29 3,48 1,84 0,78 0,40 9,08 0,37 10,00 0,75 8,37 49,73
2006-09-01 3,66 6,81 8,30 3,48 4,69 2,95 1,52 8,96 0,38 10,00 1,90 8,37 61,02
2006-10-01 4,12 7,02 8,31 3,48 5,14 3,28 1,72 9,05 0,38 10,00 2,08 8,37 62,93
2006-11-01 3,54 6,68 8,31 3,48 4,51 2,78 1,47 9,16 0,38 10,00 1,82 8,37 60,50
2006-12-01 3,76 6,79 8,31 3,48 4,75 2,94 1,57 9,18 0,38 10,00 1,92 8,37 61,45
MITJANA 3,606,628,293,484,092,601,509,350,389,991,718,37 59,98
Radar Rating V2 — Athis 2006 12 components · escala 0–10 per component 2005 sobreposat
2 4 6 8 10 Combined 3,6/10 · D1 Sinistralitat 6,6/10 · D1 Endeutament 8,3/10 · D1 ROE 3,5/10 · D2 Marge net 4,1/10 · D2 Eficiència 2,6/10 · D2 Mg.Vendes 1,5/10 · D3 Ben/Emp 9,3/10 · D3 Quota primes 0,4/10 · D3 Permanència 10,0/10 · D4 BPU 1,7/10 · D4 Creixement 8,4/10 · D4 60,0 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients 2005 (any anterior)
Component Dim. 2006 2005Δ Barra
Combined D1 3,60 4,85 -1,25
Sinistralitat D1 6,62 6,42 +0,21
Endeutament D1 8,29 8,07 +0,22
ROE D2 3,48 4,64 -1,16
Marge net D2 4,09 4,48 -0,39
Eficiència D2 2,60 3,14 -0,54
Mg.Vendes D3 1,50 2,02 -0,52
Ben/Emp D3 9,35 10,00 -0,65
Quota primes D3 0,38 0,40 -0,02
Permanència D4 9,99 9,19 +0,80
BPU D4 1,71 1,96 -0,25
Creixement D4 8,37 0,00 +8,37
TOTAL 59,98/100 459,79 -399,81
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
3 / 9
del total disponibles al mercat 2006
Preu més baix
451,12€
Obligatòria
Preu més alt
724,19€
Oci
Preu mitjà
600,40€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2006 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Obligatòria
451,12€
preu de referència (€/mes)
-9,8% vs gen.
+35,52€ vs sector (+8.5%)
Sector: 415,60€/mes
Bàsica
625,90€
preu de referència (€/mes)
-3,7% vs gen.
+38,18€ vs sector (+6.5%)
Sector: 587,72€/mes
Oci
724,19€
preu de referència (€/mes)
-19,5% vs gen.
-30,12€ vs sector (-4%)
Sector: 754,31€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Athis 451,12 625,90 724,19 Sector (mitjana) 415,60 587,72 754,31 Obligatòria Bàsica Oci Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — Athis 2006 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Bàsica7.24855,41M €Obligatòria5.31929,93M €Oci8958,85M €
Bàsica 637,12 €/u
Obligatòria 468,84 €/u
Oci 823,52 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Obligatòria
-24,40
Molt elàstica
rang [-204,17, 0,18] · n=10
Oci
0,31
Paradoxa / estacional
rang [-5,55, 4,34] · n=11
Bàsica
36,73
Paradoxa / estacional
rang [-67,48, 428,64] · n=11
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Obligatòria -24,40 · Molt elàstica 10 canvis 500,00€ 501,09€ +0,22% -0,69% -3,188
Bàsica 36,73 · Paradoxa / estacional 11 canvis 650,00€ 649,86€ -0,02% +1,45% -67,483
Oci 0,31 · Paradoxa / estacional 11 canvis 900,00€ 901,81€ +0,20% -0,34% -1,697
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2007 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Obligatòria 🔴 Car
mínim 88% màxim
Idx: 114,4 Gap: +76,2% n=12 m.
Bàsica 🟠 Sobre la mit.
mínim 79% màxim
Idx: 109,4 Gap: +52,4% n=12 m.
Oci 🟠 Sobre la mit.
mínim 60% màxim
Idx: 110,2 Gap: +37,6% n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Obligatòria 12 mesos 500,00€ 300,00€ 435,10€ 505,00€ 10 98% 114,9
Bàsica 12 mesos 650,00€ 450,00€ 603,18€ 710,00€ 11 77% 107,8
Oci 12 mesos 900,00€ 600,00€ 776,50€ 990,00€ 10 77% 115,9
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — Athis 2006
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 0,66M € 0 € 99,8% 99,8% +0,0pp
Feb 0,66M € 1,7K € 100,3% 100,0% +0,3pp
Mar 0,65M € 3,4K € 98,9% 98,9% +0,0pp
Abr 0,66M € 7,4K € 101,0% 100,0% +1,0pp
Mai 0,66M € 2,2K € 100,3% 100,0% +0,3pp
Jun 0,67M € 3,9K € 100,8% 100,0% +0,8pp
Jul 0,64M € 4,6K € 96,3% 96,3% +0,0pp
Ago 0,65M € 3,3K € 100,5% 100,0% +0,5pp
Set 0,64M € 3,6K € 99,1% 99,1% +0,0pp
Oct 0,65M € 5,9K € 100,9% 100,0% +0,9pp
Nov 0,65M € 6,9K € 101,2% 100,0% +1,2pp
Des 0,66M € 0,9K € 100,3% 67,9% +32,4pp
TOTAL any 7,85M € 0,04M € 100,0% 96,8% +3,2pp
NRR mig anual
100,0%
Excel·lent
GRR anual
96,8%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+3,2pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
98,7%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
-18,39%
Preu tancament
83,23€
Preu objectiu
80,39€
↓ -3,4% potencial
Capitalització
8.323.000€
BPA anual
4,62€
PER mig
165,2x
Evolució de l'acció — 2006
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Alcista (5,6%)Baixista (-0,9%)Baixista (-1,4%)Baixista (-18,4%)
Pivot 80,08€ 81,66€ 85,09€ 92,73€
R1 82,15€ (+4,3%) 91,83€ (+9,3%) 98,67€ (+16,9%) 113,96€ (+11,7%)
R2 85,50€ (+8,5%) 99,67€ (+18,7%) 112,95€ (+33,8%) 125,93€ (+23,5%)
S1 76,73€ (-2,6%) 73,82€ (-12,1%) 70,81€ (-16,1%) 80,76€ (-20,8%)
S2 74,66€ (-5,3%) 63,65€ (-24,2%) 57,23€ (-32,2%) 59,53€ (-41,6%)
RSI (tancament)
73,2
Sobrecomprat
Bollinger 95%
Sup: 83,28€
Inf: 77,35€
Bollinger 99%
Sup: 84,21€
Inf: 76,42€
Mín any: 71,50€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 104,70€
35% del rang
Consens dels analistes
Reduir
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Reduir
Bollinger 99%
Reduir
RSI
Vendre
EMM
Reduir
Vendre: 1 Reduir: 3 Mantenir: 1
Darrer preu objectiu: 80,39€ · Potencial: -3,4%
Política de dividends
Dividends totals
0€
Payout
0,0%
Div. per acció
N/D
Dividend yield
N/D
Distribut 0,0% Reinvertit 100,0%
0€ distribuits 461.850€ retinguts
Creixement sostenible (Gordon): 6,96% = ROE × (1 − payout)
Escenari Payout Div. anual Creix. sost.
0% actual 0€ 7,0%
25% 115.463€ 5,2%
50% 230.925€ 3,5%
75% 346.388€ 1,7%
100% 461.850€ 0,0%
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 83,23€
Volum diari 3.210,00
Capitalització 8.323.000,00€
Total Return -18,14%
Preu objectiu (2) 56,92€
Bollinger 95% Sup 83,28€
Bollinger 95% Inf 77,35€
Bollinger 99% Sup 84,21€
Bollinger 99% Inf 76,42€
Mitjana Mòbil Exp. 80,74€
RSI 73,20
Volatilitat diària 10,60%
Volatilitat 30d 9,47%
Volatilitat 60d 9,70%
Volatilitat 90d 33,56%
Volatilitat 180d 29,34%
BPA mensual 2006 (€/assegurat)
Organigrama directiu
Sense directius registrats per a 2006.
Composició accionarial
Athis-Mons 60,00%
Petits inversors 40,00%
Total accions100.000
Estructura de capital
Capital Social 2.500.000 €
Reserves / FFPP totals 6.638.832 €
Accions en circulació 100.000
Ratings externs 2006
EQA
Solvència
B+
★ S2 — tancament desembre 31-12-06

Un ràtio combinat del 91% indica una rendibilitat tècnica sòlida, però el ROE del 7% i una puntuació de rating de 60 limiten el perfil global i expliquen que els 58,7 punts se situïn en el tram B+ i no en un de superior. El compliment del requisit de solvència (sol: Sí) i l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) donen estabilitat a la valoració. La no activació de l'indicador RCR confirma que no hi ha tensions addicionals, i el resultat és un perfil sòlid però amb marge de millora en rendibilitat del capital.

EQA
Solvència
B+
★ S1 — tancament juny 30-06-06

Un ràtio combinat del 90% indica una rendibilitat tècnica sòlida, ja que els ingressos per primes cobreixen amb marge sinistres i despeses. El compliment de la solvència (Sí) i l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) donen una base prudencial estable. Tanmateix, el ROE moderat del 6,3%, la puntuació de rating de 60,9 i el no compliment de l'indicador RCR frenen una nota superior, i això situa l'entitat en B+ (59,9 punts) en el semestre S1.

Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2006.
1. Ingressos de Athis — 2006
MesObligatòriaBàsicaOciComissionsTarifesTOTAL
2006-01-01223.875,00369.470,8365.550,002.534,085.860,06667.289,97
2006-02-01222.316,93372.586,4066.057,582.540,805.875,60669.377,31
2006-03-01209.277,08378.926,7565.700,002.554,246.066,32662.524,39
2006-04-01211.286,28383.608,3365.859,872.583,205.973,65669.311,33
2006-05-01210.127,56386.332,7865.949,912.592,005.994,00670.996,24
2006-06-01209.140,10391.552,3166.855,762.607,206.029,15676.184,52
2006-07-01202.630,00380.520,8359.866,672.626,086.072,81651.716,39
2006-08-01201.394,58384.177,2160.602,972.639,686.104,26654.918,70
2006-09-01197.737,50387.465,2754.979,172.654,405.972,40648.808,74
2006-10-01199.538,59391.145,8355.382,002.679,046.195,28654.940,75
2006-11-01204.365,24394.241,4055.184,302.707,526.261,14662.759,60
2006-12-01202.252,13397.863,7755.340,192.711,206.269,65664.436,94
ANUAL2.493.940,994.617.891,71737.328,4231.429,4472.674,327.953.264,88
2. Despeses de Athis — 2006
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisSancions i ERETOTAL
2006-01-01418.267,08100.196,8815.029,532.081,6416.112,3613.279,0723.355,1510.009,356.205,806.005,611.935,144.337,385.471,781.334,580,00623.621,35
2006-02-01426.914,65100.347,3615.052,102.042,2616.162,0813.521,4223.428,2110.040,666.359,085.957,461.941,194.350,955.488,891.338,750,00632.945,08
2006-03-01417.059,86100.497,8415.074,682.146,3216.143,1613.250,4923.188,359.937,876.293,985.896,471.921,324.240,165.432,701.325,05140.726,73763.134,97
2006-04-01426.649,17100.648,3215.097,252.058,5416.136,5613.252,3623.425,9010.039,676.291,536.157,661.941,004.283,595.421,421.338,620,00632.741,60
2006-05-01418.577,0394.843,4414.226,522.119,2616.192,4413.285,7323.484,8710.064,946.307,365.904,771.945,894.294,385.502,171.341,990,00618.090,78
2006-06-01418.686,21102.465,4815.369,822.085,6016.133,7013.320,8423.666,4610.142,776.423,756.085,661.960,944.259,965.679,951.352,370,00627.633,51
2006-07-01417.768,47102.618,2415.392,742.101,8816.184,9612.773,6422.810,079.775,756.256,485.930,621.824,814.170,985.409,251.303,430,00624.321,31
2006-08-01454.722,81102.772,1415.415,822.005,9616.170,8813.229,3622.922,159.823,786.221,735.894,271.899,264.256,975.370,331.309,840,00662.015,31
2006-09-01405.179,78102.927,1815.439,082.007,5016.160,7612.781,5322.708,319.732,136.228,565.904,161.881,554.152,385.449,991.297,620,00611.850,52
2006-10-01402.240,96103.081,0815.462,162.100,3416.163,4013.033,3222.922,939.824,116.221,945.959,961.899,334.257,115.436,011.309,880,00609.912,53
2006-11-01418.295,44103.236,1215.485,422.068,8816.150,8613.122,6423.196,599.941,396.296,225.964,841.922,004.241,665.567,181.325,520,00626.814,76
2006-12-01415.690,25103.391,1615.508,672.026,6416.160,3213.421,6323.255,299.966,556.378,595.913,491.926,874.252,405.448,381.328,870,00624.669,12
ANUAL5.040.051,711.217.025,24182.553,7924.844,82193.871,48158.272,03278.364,28119.298,9775.485,0271.574,9722.999,3051.097,9265.678,0515.906,52140.726,737.657.750,84
3. Compte de Resultats de Athis — 2006
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.ImpostosEBTBenefici Net
2006-01-01667.289,9723.274,64623.621,3566.943,2626.766,6676.476,1749.709,51
2006-02-01669.377,3123.095,12632.945,0859.527,3524.311,7769.462,2145.150,44
2006-03-01662.524,3923.059,55763.134,97-77.551,03-23.422,00-66.920,00-43.498,00
2006-04-01669.311,3322.970,08632.741,6059.539,8124.641,5070.404,2845.762,78
2006-05-01670.996,2422.972,17618.090,7875.877,6330.512,2287.177,7656.665,55
2006-06-01676.184,5222.828,65627.633,5171.379,6629.112,0083.177,1454.065,14
2006-07-01651.716,3923.078,96624.321,3150.474,0422.015,5262.901,4940.885,97
2006-08-01654.918,7022.979,68662.015,3115.883,0710.053,8828.725,3718.671,49
2006-09-01648.808,7422.418,51611.850,5259.376,7325.422,7272.636,3347.213,62
2006-10-01654.940,7521.467,69609.912,5366.495,9128.081,6380.233,2252.151,59
2006-11-01662.759,6021.024,96626.814,7656.969,8024.905,6871.159,0846.253,40
2006-12-01664.436,9420.732,87624.669,1260.500,6926.287,0875.105,9548.818,87
ANUAL7.953.264,88269.902,887.657.750,84565.416,92248.688,66710.539,00461.850,36
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Athis 2006
MesObligatòriaBàsicaOciMajorsTOTAL
2006-01-015.3736.8218742.77015.838
2006-02-015.3246.8808792.79715.880
2006-03-015.2876.9808762.82115.964
2006-04-015.3287.0828762.85916.145
2006-05-015.2897.1518792.88116.200
2006-06-015.2717.2348892.90116.295
2006-07-015.2867.3068982.92316.413
2006-08-015.2547.3849102.95016.498
2006-09-015.2737.4419102.96616.590
2006-10-015.3267.5109192.98916.744
2006-11-015.4427.5609173.00316.922
2006-12-015.3807.6289173.02016.945
TOTAL63.83386.97710.74434.880196.434
5. Preus per pòlissa — Athis 2006
MesObligatòriaBàsicaOciVariació
2006-01-01500,00650,00900,00+0,13%
2006-02-01501,09649,86901,81+0,08%
2006-03-01475,00651,45900,00-1,63%
2006-04-01475,87650,00902,19-0,05%
2006-05-01476,75648,30900,34-0,11%
2006-06-01476,13649,52902,44+0,09%
2006-07-01460,00625,00800,00-4,41%
2006-08-01459,98624,34799,16-0,07%
2006-09-01450,00624,86725,00-1,50%
2006-10-01449,58625,00723,16-0,04%
2006-11-01450,64625,78722,15+0,14%
2006-12-01451,12625,90724,19+0,07%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a Athis — 2006.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · Athis · 2006