SegurosWeb

X-Press

Fitxa d'asseguradora · 2006
Accedir
X-Press
Activa Darrera actualització 01-11-26
Constitució 01-01-06
Consultes 400
Editar
Indicadors clau
ROA
1,82%
ROE
1,86%
Permanència
100,00%
Sinistralitat
66,44%
Combinada
91,28%
Endeutament
0,00

Experiència del client · 2006
NPS · Promotors, Passius, Detractors +45 NPS net
60.1%
25%
14.9%
● Promotors 60,1% ● Passius 25,0% ● Detractors 14,9%
CSAT · Satisfacció del client
3,03
★★★★★
sobre 5
5★
13,1%
4★
26,8%
3★
24,0%
2★
22,7%
1★
13,4%
Reclamacions
44
reclamacions any 2006
25%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
1,0 pòlisses equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 10.000 · sector 5.123 · 1 pòlisses actives · la més important, Obligatòria, aporta el 100,0 % dels clients
Per territori
2,0 vegueries equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 5.123 · sector 3.778 · present a 3 de 9 vegueries · Metropolità concentra el 67,7 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
-18,4 %
Més barat que la mitjana del sector
NPS
45
Sector: 47
Reclamacions
4,3
Per 1.000 clients i any · sector: 3,9
Efecte sobre els clients
+2.946
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2006
3.933.238€
vs 2005
Despeses 2006
3.777.830€
vs 2005
Allib. provisions
0€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
155.408€
vs 2005
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
104.486€
vs 2005
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
56.262€
IT Asseg.
71.834€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
23.599€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2006 ROA 1,82 % · Solvència II (orientativa) 224 % (SCR 2.500.000 €)
Actiu2006
Cartera d'inversions319.523 €
Tresoreria5.422.626 €
Total actiu5.742.149 €
Passiu2006
Capital social5.500.000 €
Reserves104.486 €
Provisions tècniques137.663 €
Deute financer0 €
Total passiu5.742.149 €
Fluxos d'efectiu 2006Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)242.149 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-319.523 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)0 €
Variació de tresoreria-77.374 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
4,42 M€
MRR 0,4 M€ × 12
Δ ARR any/any
—
vs desembre 2005
ARPU anual
303 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
2,2%
≈ 97 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2006 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 0,37 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 4,4 M€ (98%)
Expansió preu (NRR−GRR) 0,4 M€ (+10%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) —
ARR Churn rate 2,2%/any
ARPU anual 303 €
Net Expansion ARR +0,4 M€
MRR darrer mes 0,37 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2005: disponible.

1Rendibilitat
ROA
1,82%
Primer any
X-Press
1,82%
Sector
6,55%
-4,73% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
1,86%
Primer any
X-Press
1,86%
Sector
6,00%
-4,14% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
Primer any
X-Press
0,00%
Sector
9,88%
-9,88% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
8,72%
Primer any
-2,00% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
8,38%
Primer any
-3,26% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
4,23%
Primer any
-0,71% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,06€
Primer any
-1,29€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
66,44%
Primer any
-3,33% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
91,28%
Primer any
+2,00% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
100,00%
Primer any
X-Press
100,00%
Sector
98,84%
+1,16% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
-9,47%
Primer any
X-Press
-9,47%
Sector
-5,26%
-4,21% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
-1.807,87€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
5.084€
Primer any
-5.171,09€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.038€
Primer any
-13,26€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
4.046€
Primer any
-5.157,83€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,00
ant. 0,00
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
68.552€
Primer any
-47.001,31€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
15.147€
Primer any
+2.557,11€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
53.404€
Primer any
+53.396,57€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
4,23%
Primer any
-4,48% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — X-Press 2006 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2006-01-01 4,64 6,72 10,00 4,00 3,08 2,37 1,93 10,00 0,06 10,00 0,92 0,00 53,72
2006-02-01 4,41 6,88 10,00 4,00 2,85 2,18 1,84 8,74 0,10 10,00 0,85 0,00 51,85
2006-03-01 3,21 6,89 10,00 4,00 1,54 1,17 1,34 7,19 0,14 10,00 0,46 0,00 45,93
2006-04-01 3,00 6,57 10,00 4,00 1,33 1,00 1,25 7,36 0,17 10,00 0,39 0,00 45,06
2006-05-01 3,47 6,49 10,00 4,00 1,84 1,40 1,45 8,11 0,21 10,00 0,55 0,00 47,52
2006-06-01 3,24 6,57 10,00 4,00 1,59 1,20 1,35 7,58 0,22 10,00 0,47 0,00 46,23
2006-07-01 3,01 6,66 10,00 4,00 1,36 1,01 1,25 7,21 0,24 10,00 0,38 0,00 45,12
2006-08-01 3,39 6,75 10,00 4,00 1,78 1,33 1,41 7,40 0,25 10,00 0,50 0,00 46,81
2006-09-01 3,29 6,84 10,00 4,00 1,70 1,24 1,37 7,11 0,21 0,00 0,46 0,00 36,22
2006-10-01 2,79 6,51 10,00 4,00 1,19 0,83 1,16 7,32 0,20 7,06 0,32 0,00 41,38
2006-11-01 3,76 6,94 10,00 4,00 2,24 1,64 1,57 7,43 0,21 10,00 0,60 0,00 48,37
2006-12-01 3,66 6,73 10,00 4,00 2,14 1,55 1,53 7,75 0,21 10,00 0,58 0,00 48,14
MITJANA 3,496,7110,004,001,891,411,457,770,198,920,540,00 46,36
Radar Rating V2 — X-Press 2006 12 components · escala 0–10 per component
2 4 6 8 10 Combined 3,5/10 · D1 Sinistralitat 6,7/10 · D1 Endeutament 10,0/10 · D1 ROE 4,0/10 · D2 Marge net 1,9/10 · D2 Eficiència 1,4/10 · D2 Mg.Vendes 1,5/10 · D3 Ben/Emp 7,8/10 · D3 Quota primes 0,2/10 · D3 Permanència 8,9/10 · D4 BPU 0,5/10 · D4 Creixement 0,0/10 · D4 46,4 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients
Component Dim. 2006 Barra
Combined D1 3,49
Sinistralitat D1 6,71
Endeutament D1 10,00
ROE D2 4,00
Marge net D2 1,89
Eficiència D2 1,41
Mg.Vendes D3 1,45
Ben/Emp D3 7,77
Quota primes D3 0,19
Permanència D4 8,92
BPU D4 0,54
Creixement D4 0,00
TOTAL 46,36/100
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
5 / 9
del total disponibles al mercat 2006
Preu més baix
316,84€
Obligatòria
Preu més alt
1.303,80€
A Tot Risc
Preu mitjà
775,25€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2006 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Obligatòria
316,84€
preu de referència (€/mes)
-9,5% vs gen.
-98,76€ vs sector (-23.8%)
Sector: 415,60€/mes
Bàsica
599,71€
preu de referència (€/mes)
-0,1% vs gen.
+11,99€ vs sector (+2%)
Sector: 587,72€/mes
Oci
703,54€
preu de referència (€/mes)
-3,0% vs gen.
-50,77€ vs sector (-6.7%)
Sector: 754,31€/mes
Completa
952,37€
preu de referència (€/mes)
-3,8% vs gen.
-91,99€ vs sector (-8.8%)
Sector: 1.044,36€/mes
A Tot Risc
1.303,80€
preu de referència (€/mes)
-13,1% vs gen.
-56,15€ vs sector (-4.1%)
Sector: 1.359,95€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
X-Press 316,84 599,71 703,54 952,37 1.303,80 Sector (mitjana) 415,60 587,72 754,31 1.044,36 1.359,95 Obligatòria Bàsica Oci Completa A Tot Risc Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — X-Press 2006 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Obligatòria11.60246,25M €
Obligatòria 332,17 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Obligatòria
-41,83
Molt elàstica
rang [-252,06, 455,09] · n=11
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Obligatòria -41,83 · Molt elàstica 11 canvis 350,00€ 350,31€ +0,09% +40,31% 455,085
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2007 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Bàsica 🟠 Sobre la mit.
mínim 65% màxim
Idx: 102,4 Gap: +43,6% n=12 m.
A Tot Risc 🔵 Sota la mit.
mínim 47% màxim
Idx: 99,2 Gap: +50,1% n=12 m.
Obligatòria 🔵 Sota la mit.
mínim 29% màxim
Idx: 79,1 Gap: +25,9% n=12 m.
Completa 🔵 Sota la mit.
mínim 29% màxim
Idx: 90,9 Gap: +29,2% n=12 m.
Oci 🔵 Sota la mit.
mínim 29% màxim
Idx: 92,9 Gap: +17,5% n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Bàsica 12 mesos 600,00€ 450,00€ 607,73€ 710,00€ 11 58% 98,7
A Tot Risc 12 mesos 1.500,00€ 900,00€ 1.419,90€ 1.799,00€ 10 67% 105,6
Obligatòria 12 mesos 350,00€ 300,00€ 450,10€ 505,00€ 10 24% 77,8
Completa 12 mesos 990,00€ 750,00€ 1.076,40€ 1.399,00€ 10 37% 92,0
Oci 12 mesos 725,00€ 600,00€ 794,00€ 990,00€ 10 32% 91,3
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — X-Press 2006
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 0,10M € 0 € — — —
Feb 0,18M € 78,3K € 178,3% 100,0% +78,3pp
Mar 0,25M € 71,9K € 140,2% 100,0% +40,2pp
Abr 0,29M € 38,8K € 115,3% 100,0% +15,3pp
Mai 0,37M € 82,3K € 128,5% 100,0% +28,5pp
Jun 0,39M € 24,0K € 106,4% 100,0% +6,4pp
Jul 0,42M € 48,8K € 107,0% 100,0% +7,0pp
Ago 0,44M € 18,8K € 104,5% 100,0% +4,5pp
Set 0,35M € 0 € 79,9% 79,9% +0,0pp
Oct 0,34M € 0 € 95,7% 95,7% +0,0pp
Nov 0,35M € 13,4K € 104,2% 100,0% +4,2pp
Des 0,37M € 16,3K € 104,9% 100,0% +4,9pp
TOTAL any 3,85M € 0,39M € 115,0% 97,8% +17,2pp
NRR mig anual
115,0%
Excel·lent
GRR anual
97,8%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+17,2pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
98,0%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
+14,95%
Preu tancament
46,22€
Preu objectiu
37,97€
↓ -17,8% potencial
Capitalització
6.355.250€
BPA anual
0,76€
PER mig
712,5x
Evolució de l'acció — 2006
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Baixista (-3,0%)Alcista (19,4%)Alcista (16,2%)Alcista (14,9%)
Pivot 47,24€ 41,84€ 41,57€ 41,30€
R1 48,44€ (+1,6%) 45,33€ (+17,1%) 46,64€ (+17,3%) 47,36€ (+17,8%)
R2 49,20€ (+3,2%) 51,95€ (+34,2%) 53,51€ (+34,6%) 54,52€ (+35,6%)
S1 46,48€ (-2,5%) 35,22€ (-9,0%) 34,70€ (-12,7%) 34,14€ (-15,1%)
S2 45,28€ (-5,0%) 31,73€ (-18,1%) 29,63€ (-25,5%) 28,08€ (-30,2%)
RSI (tancament)
43,5
Neutral
Bollinger 95%
Sup: 47,02€
Inf: 45,77€
Bollinger 99%
Sup: 47,22€
Inf: 45,58€
Mín any: 35,23€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 48,45€
83% del rang
Consens dels analistes
Mantenir
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Acumular
Bollinger 99%
Acumular
RSI
Mantenir
EMM
Mantenir
Vendre: 1 Mantenir: 2 Acumular: 2
Darrer preu objectiu: 37,97€ · Potencial: -17,8%
Política de dividends
Dividends totals
0€
Payout
0,0%
Div. per acció
N/D
Dividend yield
N/D
Distribut 0,0% Reinvertit 100,0%
0€ distribuits 104.486€ retinguts
Creixement sostenible (Gordon): 1,86% = ROE × (1 − payout)
Escenari Payout Div. anual Creix. sost.
0% actual 0€ 1,9%
25% 26.121€ 1,4%
50% 52.243€ 0,9%
75% 78.364€ 0,5%
100% 104.486€ 0,0%
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 46,22€
Volum diari 1.260,00
Capitalització 6.355.250,00€
Total Return 15,54%
Preu objectiu (2) 9,36€
Bollinger 95% Sup 47,02€
Bollinger 95% Inf 45,77€
Bollinger 99% Sup 47,22€
Bollinger 99% Inf 45,58€
Mitjana Mòbil Exp. 46,49€
RSI 43,47
Volatilitat diària 12,70%
Volatilitat 30d 11,96%
Volatilitat 60d 16,92%
Volatilitat 90d 16,18%
Volatilitat 180d 17,99%
BPA mensual 2006 (€/assegurat)
Organigrama directiu
Sense directius registrats per a 2006.
Composició accionarial
X-Press 70,00%
Petits inversors 30,00%
Total accions137.500
Estructura de capital
Capital Social 5.500.000 €
Reserves / FFPP totals 5.604.486 €
Accions en circulació 137.500
Ratings externs 2006
EQA
Solvència
B
★ S2 — tancament desembre 31-12-06

B (53 punts) reflecteix un perfil globalment sòlid però sense excel·lència. La ràtio combinada del 91,3% mostra una rendibilitat tècnica de subscripció saludable, es compleix el requisit de solvència (sol: Sí) i no hi ha alertes diagnòstiques (diag: 0). El ROE d'només l'1,9%, el rating de 46,4 i la no-consecució de l'indicador RCR (No) limiten la puntuació i deixen un marge de millora clar en rendibilitat del capital i en el coixí de capital.

EQA
Solvència
B
★ S1 — tancament juny 30-06-06

Amb un combined ratio del 90,8%, l'asseguradora manté una rendibilitat tècnica sòlida, i el compliment de la solvència (sol: Sí) juntament amb l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) donen estabilitat al perfil de risc. Això queda limitat per un ROE de només l'1,6%, una puntuació de rating de 48,4 i la no verificació de l'indicador RCR, que apunten a una generació de valor modesta i a un coixí de capital millorable. Així, la nota de 53,9 punts s'ajusta a una categoria B: solvència adequada, però amb marge de millora en rendibilitat global i capital.

Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2006.
1. Ingressos de X-Press — 2006
MesObligatòriaComissionsTarifesTOTAL
2006-01-01100.070,83583,271.338,09101.992,19
2006-02-01178.453,751.039,212.506,33181.999,29
2006-03-01250.162,501.458,093.516,57255.137,16
2006-04-01288.537,911.684,703.864,90294.087,51
2006-05-01370.752,842.165,295.094,80378.012,93
2006-06-01394.384,602.305,885.425,60402.116,08
2006-07-01421.850,002.607,806.136,00430.593,80
2006-08-01441.033,892.724,086.249,36450.007,33
2006-09-01352.196,252.280,895.366,80359.843,94
2006-10-01336.960,402.180,425.130,40344.271,22
2006-11-01351.103,542.267,125.334,40358.705,06
2006-12-01368.379,312.371,845.720,32376.471,47
ANUAL3.853.885,8223.668,5955.683,573.933.237,98
2. Despeses de X-Press — 2006
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisTOTAL
2006-01-0164.145,4014.269,922.140,49365,162.363,431.999,053.569,731.529,881.009,721.427,89285,58601,75846,54183,5994.738,13
2006-02-01112.996,9229.475,934.421,39366,482.360,223.639,996.369,982.729,991.783,592.511,59509,601.073,801.510,59327,60170.077,66
2006-03-01158.302,8348.305,707.245,86489,363.142,525.000,698.929,803.827,062.551,373.571,92714,381.505,312.117,64459,25246.163,68
2006-04-01187.145,6954.649,298.197,39488,843.144,485.793,5210.293,064.411,312.882,062.676,20823,451.764,532.440,93529,36285.240,10
2006-05-01242.101,6165.004,179.750,63608,353.912,457.446,8513.230,455.670,193.742,333.515,521.058,442.268,083.175,31680,42362.164,80
2006-06-01255.876,7372.964,8010.944,72597,653.915,607.881,4814.074,066.031,743.980,953.739,681.125,932.412,703.377,78723,81387.647,61
2006-07-01272.219,8181.294,3812.194,16717,064.720,628.439,6415.070,786.458,914.305,944.004,521.205,662.583,563.573,93775,07417.564,03
2006-08-01282.402,9883.245,8912.486,88709,684.708,208.820,1415.750,266.750,114.500,074.185,071.260,022.700,043.780,06810,01432.109,42
2006-09-01224.145,3468.712,7510.306,91603,703.932,857.088,9312.594,545.397,663.562,463.382,531.007,562.123,082.914,74647,72346.420,76
2006-10-01220.203,6264.227,809.634,17612,753.916,706.782,1412.049,495.164,073.339,433.201,72963,962.065,632.891,88619,69335.673,05
2006-11-01221.757,0066.162,249.924,34628,753.929,557.102,3612.554,685.380,583.551,183.335,961.004,372.152,232.977,25645,67341.106,15
2006-12-01236.573,1967.181,1710.077,18619,053.928,507.378,8413.176,505.647,073.727,073.501,181.054,122.221,183.162,36677,65358.925,06
ANUAL2.477.871,12715.494,04107.324,126.806,8343.975,1277.373,63137.663,3358.998,5738.936,1739.053,7811.013,0723.471,8932.769,017.079,843.777.830,45
3. Compte de Resultats de X-Press — 2006
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.ImpostosEBTBenefici Net
2006-01-01101.992,190,0194.738,137.254,072.538,927.254,074.715,14
2006-02-01181.999,290,01170.077,6611.921,644.182,8111.950,897.768,08
2006-03-01255.137,160,00246.163,688.973,483.170,229.057,785.887,56
2006-04-01294.087,510,00285.240,108.847,413.148,568.995,885.847,32
2006-05-01378.012,930,01362.164,8015.848,145.624,3916.069,6810.445,29
2006-06-01402.116,080,00387.647,6114.468,475.178,8114.796,609.617,79
2006-07-01430.593,800,00417.564,0313.029,774.716,5213.475,778.759,25
2006-08-01450.007,330,00432.109,4217.897,916.462,0418.462,9712.000,93
2006-09-01359.843,940,00346.420,7613.423,184.945,6514.130,429.184,78
2006-10-01344.271,220,00335.673,058.598,173.298,029.422,936.124,90
2006-11-01358.705,060,00341.106,1517.598,916.484,4218.526,9012.042,49
2006-12-01376.471,47-0,01358.925,0617.546,406.511,1518.603,3012.092,14
ANUAL3.933.237,980,023.777.830,45155.407,5556.261,51160.747,19104.485,67
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — X-Press 2006
MesObligatòriaTOTAL
2006-01-013.4313.431
2006-02-016.1136.113
2006-03-018.5778.577
2006-04-019.9109.910
2006-05-0112.73712.737
2006-06-0113.56413.564
2006-07-0115.34015.340
2006-08-0116.02416.024
2006-09-0113.41713.417
2006-10-0112.82612.826
2006-11-0113.33613.336
2006-12-0113.95213.952
TOTAL139.227139.227
5. Preus per pòlissa — X-Press 2006
MesObligatòriaBàsicaOciCompletaA Tot RiscVariació
2006-01-01350,00600,00725,00990,001.500,00—
2006-02-01350,31598,91724,86987,141.497,12+0,09%
2006-03-01350,00598,44700,00950,001.350,00-0,09%
2006-04-01349,39600,00698,99949,181.352,38-0,17%
2006-05-01349,30601,14700,14950,401.351,86-0,03%
2006-06-01348,91602,86698,07952,491.349,47-0,11%
2006-07-01330,00600,00700,00950,001.300,00-5,42%
2006-08-01330,28600,04701,52948,071.298,66+0,08%
2006-09-01315,00600,67700,00950,001.300,00-4,63%
2006-10-01315,26600,00701,93949,741.302,72+0,08%
2006-11-01315,93600,77702,84950,961.303,37+0,21%
2006-12-01316,84599,71703,54952,371.303,80+0,29%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a X-Press — 2006.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · X-Press · 2006