SegurosWeb

Catius

Fitxa d'asseguradora · 2007
Accedir
Catius
Activa Darrera actualització 02-11-26
Constitució 01-09-06
Consultes 410
Editar
Indicadors clau
ROA
7,13%
ROE
7,40%
Permanència
100,00%
Sinistralitat
65,86%
Combinada
85,63%
Endeutament
0,00

Experiència del client · 2007
NPS · Promotors, Passius, Detractors +40 NPS net
56.5%
26.7%
16.8%
● Promotors 56,5% ● Passius 26,7% ● Detractors 16,8%
CSAT · Satisfacció del client
3,04
★★★★★
sobre 5
5★
13,2%
4★
27,3%
3★
23,7%
2★
22,3%
1★
13,5%
Reclamacions
244
reclamacions any 2007
16%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
1,8 pòlisses equivalents
Com el sector
HHI 5.613 · sector 4.905 · 3 pòlisses actives · la més important, Bàsica, aporta el 51,9 % dels clients
Per territori
3,9 vegueries equivalents
Més diversificada que el sector
HHI 2.539 · sector 3.990 · present a 9 de 9 vegueries · Comarques Gironines concentra el 41,1 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
-28,3 %
Més barat que la mitjana del sector
NPS
40
Sector: 46
Reclamacions
4,4
Per 1.000 clients i any · sector: 3,3
Efecte sobre els clients
+8.299
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2007
21.527.798€
vs 2006
Despeses 2007
19.556.648€
vs 2006
Allib. provisions
200.103€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
2.171.252€
vs 2006
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
1.467.063€
vs 2006
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
789.957€
IT Asseg.
383.533€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
134.902€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2007 ROA 7,13 % · Solvència II (orientativa) 165 % (SCR 12.000.000 €)
Actiu20072006Var.
Cartera d'inversions3.129.928 €700.214 €+347,0 %
Tresoreria17.445.014 €17.874.660 €-2,4 %
Total actiu20.574.942 €18.574.874 €
Passiu20072006Var.
Capital social18.000.000 €18.000.000 €+0,0 %
Reserves1.821.469 €354.406 €+413,9 %
Provisions tècniques753.473 €220.468 €+241,8 %
Deute financer0 €0 €
Total passiu20.574.942 €18.574.874 €
Fluxos d'efectiu 2007Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)2.000.068 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-2.429.713 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)0 €
Variació de tresoreria-429.646 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
22,75 M€
MRR 1,9 M€ × 12
Δ ARR any/any
+20,1%
vs desembre 2006
ARPU anual
300 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
1,7%
≈ 387 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2007 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 1,90 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 22,8 M€ (98%)
Expansió preu (NRR−GRR) 2,0 M€ (+9%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) +20,1%
ARR Churn rate 1,7%/any
ARPU anual 300 €
Net Expansion ARR +2,0 M€
MRR darrer mes 1,90 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2006: disponible.

1Rendibilitat
ROA
7,13%
ant. 1,91%
Catius
7,13%
Sector
9,00%
-1,87% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
7,40%
ant. 1,93%
Catius
7,40%
Sector
10,65%
-3,25% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
ant. 0,00%
Catius
0,00%
Sector
11,82%
-11,82% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
14,37%
Primer any
+3,29% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
14,06%
Primer any
+2,20% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
9,02%
Primer any
+2,93% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,27€
Primer any
-1,75€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
65,86%
ant. 66,42%
-2,05% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
85,63%
ant. 86,94%
-3,29% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
100,00%
ant. 100,00%
Catius
100,00%
Sector
99,63%
+0,37% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
-3,19%
Primer any
Catius
-3,19%
Sector
-4,82%
+1,63% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
-3.504,76€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
6.761€
ant. 6.400€
-3.290,73€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.088€
ant. 1.056€
-10,42€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
5.673€
Primer any
-3.280,31€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,00
ant. 0,00
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
119.599€
Primer any
+5.571,51€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
20.176€
Primer any
+7.137,70€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
99.423€
Primer any
+99.415,87€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
9,89%
Primer any
+0,57% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — Catius 2007 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2007-01-01 4,67 6,76 10,00 3,70 3,19 2,40 1,95 8,88 0,88 10,00 0,92 10,00 63,35
2007-02-01 5,32 6,97 10,00 3,70 3,90 2,93 2,22 9,18 0,91 10,00 1,11 10,00 66,25
2007-03-01 5,58 6,98 10,00 3,70 0,00 0,00 2,33 9,55 0,93 10,00 0,00 10,00 59,07
2007-04-01 5,65 6,94 10,00 3,70 4,29 3,21 2,36 9,81 0,93 10,00 1,21 10,00 68,11
2007-05-01 5,68 6,83 10,00 3,70 4,34 3,24 2,37 10,00 0,94 10,00 1,22 10,00 68,31
2007-06-01 5,75 6,78 10,00 3,70 4,43 3,29 2,39 10,00 0,94 10,00 1,24 10,00 68,53
2007-07-01 5,75 6,71 10,00 3,70 4,46 3,30 2,40 10,00 0,94 10,00 1,17 10,00 68,44
2007-08-01 6,20 6,89 10,00 3,70 4,96 3,67 2,58 10,00 0,94 10,00 1,29 10,00 70,25
2007-09-01 6,08 6,76 10,00 3,70 5,79 4,29 2,53 10,00 0,94 10,00 1,54 10,00 71,62
2007-10-01 5,87 6,65 10,00 3,70 5,55 4,10 2,45 10,00 0,93 10,00 1,46 10,00 70,71
2007-11-01 6,51 6,98 10,00 3,70 6,30 4,65 2,71 10,00 0,93 10,00 1,65 10,00 73,44
2007-12-01 5,92 6,67 10,00 3,70 5,71 4,18 2,46 10,00 0,93 10,00 1,50 10,00 71,08
MITJANA 5,756,8310,003,704,413,272,409,790,9310,001,1910,00 68,26
Radar Rating V2 — Catius 2007 12 components · escala 0–10 per component 2006 sobreposat
2 4 6 8 10 Combined 5,7/10 · D1 Sinistralitat 6,8/10 · D1 Endeutament 10,0/10 · D1 ROE 3,7/10 · D2 Marge net 4,4/10 · D2 Eficiència 3,3/10 · D2 Mg.Vendes 2,4/10 · D3 Ben/Emp 9,8/10 · D3 Quota primes 0,9/10 · D3 Permanència 10,0/10 · D4 BPU 1,2/10 · D4 Creixement 10,0/10 · D4 68,3 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients 2006 (any anterior)
Component Dim. 2007 2006Δ Barra
Combined D1 5,75 5,22 +0,53
Sinistralitat D1 6,83 6,72 +0,11
Endeutament D1 10,00 10,00 0,00
ROE D2 3,70 4,00 -0,30
Marge net D2 4,41 3,74 +0,67
Eficiència D2 3,27 2,86 +0,41
Mg.Vendes D3 2,40 2,18 +0,22
Ben/Emp D3 9,79 9,95 -0,16
Quota primes D3 0,93 0,91 +0,02
Permanència D4 10,00 10,00 0,00
BPU D4 1,19 1,25 -0,06
Creixement D4 10,00 0,00 +10,00
TOTAL 68,26/100 473,52 -405,26
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
3 / 10
del total disponibles al mercat 2007
Preu més baix
67,25€
Essencial
Preu més alt
400,67€
Bàsica
Preu mitjà
230,62€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2007 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Essencial
67,25€
preu de referència (€/mes)
-195,48€ vs sector (-74.4%)
Sector: 262,73€/mes
Obligatòria
223,93€
preu de referència (€/mes)
+12,0% vs gen.
-101,91€ vs sector (-31.3%)
Sector: 325,84€/mes
Bàsica
400,67€
preu de referència (€/mes)
-6,8% vs gen.
-90,30€ vs sector (-18.4%)
Sector: 490,97€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Catius 67,25 223,93 400,67 Sector (mitjana) 262,73 325,84 490,97 Essencial Obligatòria Bàsica Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — Catius 2007 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Bàsica36.913184,83M €Obligatòria26.44464,90M €Essencial6.4283,14M €
Bàsica 417,27 €/u
Obligatòria 204,50 €/u
Essencial 81,51 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Essencial
-74,59
Molt elàstica
rang [-295,03, -0,15] · n=4
Obligatòria
-3,45
Molt elàstica
rang [-33,82, 17,58] · n=9
Bàsica
15,28
Paradoxa / estacional
rang [-12,28, 126,94] · n=10
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Essencial -74,59 · Molt elàstica 4 canvis 108,00€ 107,89€ -0,10% +30,05% -295,033
Obligatòria -3,45 · Molt elàstica 9 canvis 200,00€ 200,40€ +0,20% +3,52% 17,585
Bàsica 15,28 · Paradoxa / estacional 10 canvis 430,00€ 430,15€ +0,03% +4,43% 126,940
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2008 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Bàsica 🔵 Sota la mit.
mínim 40% màxim
Idx: 84,2 Gap: +41,7% n=12 m.
Obligatòria 🟢 Competitiu
mínim 3% màxim
Idx: 61,0 Gap: -2,4% n=12 m.
Essencial 🟢 Competitiu
mínim 0% màxim
Idx: 31,8 Gap: -10,1% n=6 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Bàsica 12 mesos 430,00€ 300,00€ 516,43€ 615,00€ 14 41% 83,3
Obligatòria 12 mesos 200,00€ 225,00€ 352,50€ 450,00€ 14 0% 56,7
Essencial 6 mesos 108,00€ 120,00€ 271,84€ 367,21€ 4 0% 39,7
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — Catius 2007
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 1,49M € 0 € 92,2% 92,2% +0,0pp
Feb 1,56M € 88,1K € 104,9% 100,0% +4,9pp
Mar 1,63M € 67,1K € 104,2% 100,0% +4,2pp
Abr 1,67M € 53,5K € 102,5% 100,0% +2,5pp
Mai 1,73M € 61,6K € 103,7% 100,0% +3,7pp
Jun 1,77M € 51,9K € 102,3% 100,0% +2,3pp
Jul 1,81M € 159,7K € 102,3% 100,0% +2,3pp
Ago 1,85M € 43,2K € 101,9% 100,0% +1,9pp
Set 1,89M € 51,9K € 102,3% 100,0% +2,3pp
Oct 1,89M € 16,1K € 99,9% 99,9% +0,0pp
Nov 1,89M € 14,0K € 100,3% 100,0% +0,3pp
Des 1,90M € 3,8K € 100,2% 87,9% +12,3pp
TOTAL any 21,07M € 0,61M € 101,4% 98,3% +3,1pp
NRR mig anual
101,4%
Excel·lent
GRR anual
98,3%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+3,1pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
97,9%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
+35,00%
Preu tancament
60,25€
Preu objectiu
52,02€
↓ -13,7% potencial
Capitalització
27.112.500€
BPA anual
3,27€
PER mig
-457,0x
Evolució de l'acció — 2007
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Baixista (-6,3%)Alcista (24,2%)Molt Alcista (33,3%)Molt Alcista (35,0%)
Pivot 63,42€ 54,32€ 50,48€ 49,33€
R1 66,97€ (+4,2%) 60,28€ (+24,3%) 60,81€ (+34,6%) 61,40€ (+37,6%)
R2 69,64€ (+8,3%) 72,07€ (+48,6%) 76,43€ (+69,1%) 78,17€ (+75,2%)
S1 60,75€ (-5,5%) 42,53€ (-12,3%) 34,86€ (-22,9%) 32,56€ (-27,0%)
S2 57,20€ (-11,0%) 36,57€ (-24,6%) 24,53€ (-45,7%) 20,49€ (-54,1%)
RSI (tancament)
37,3
Neutral
Bollinger 95%
Sup: 66,34€
Inf: 59,17€
Bollinger 99%
Sup: 67,47€
Inf: 58,03€
Mín any: 37,26€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 66,10€
80% del rang
Consens dels analistes
Mantenir
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Acumular
Bollinger 99%
Acumular
RSI
Acumular
EMM
Acumular
Reduir: 1 Acumular: 4
Darrer preu objectiu: 52,02€ · Potencial: -13,7%
Política de dividends
Dividends totals
0€
Payout
0,0%
Div. per acció
N/D
Dividend yield
N/D
Distribut 0,0% Reinvertit 100,0%
0€ distribuits 1.467.063€ retinguts
Creixement sostenible (Gordon): 7,40% = ROE × (1 − payout)
Escenari Payout Div. anual Creix. sost.
0% actual 0€ 7,4%
25% 366.766€ 5,6%
50% 733.531€ 3,7%
75% 1.100.297€ 1,9%
100% 1.467.063€ 0,0%
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 60,25€
Volum diari 6.660,00
Capitalització 27.112.500,00€
Total Return 34,43%
Preu objectiu (2) 35,42€
Bollinger 95% Sup 66,34€
Bollinger 95% Inf 59,17€
Bollinger 99% Sup 67,47€
Bollinger 99% Inf 58,03€
Mitjana Mòbil Exp. 61,96€
RSI 37,32
Volatilitat diària 16,41%
Volatilitat 30d 16,60%
Volatilitat 60d 30,15%
Volatilitat 90d 25,88%
Volatilitat 180d 29,76%
BPA mensual 2007 (€/assegurat)
Organigrama directiu
Sense directius registrats per a 2007.
Composició accionarial
Seguros Corcel Negro 51,00%
Petits inversors 49,00%
Total accions450.000
Estructura de capital
Capital Social 18.000.000 €
Reserves / FFPP totals 19.821.469 €
Accions en circulació 450.000
Ratings externs 2007
EQA
Solvència
A-
★ S2 — tancament desembre 31-12-07

Un ràtio combinat del 85,6% mostra una rendibilitat tècnica sòlida, amb marge clar de subscripció per sota del 100%, i el compliment del requisit de solvència (sol: Sí) i l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) reforcen el perfil de risc. El ROE del 7,4% és positiu però moderat, i el rating intern de 68,3 se situa en la franja mitjana-alta, cosa que explica una puntuació de 67,6 punts i no una categoria superior. Tot plegat, i amb l'indicador RCR en "No", sustenta l'A- per a l'exercici complet (S2): una entitat solvent i rendible, amb recorregut de millora en rendibilitat del capital.

EQA
Solvència
B+
★ S1 — tancament juny 30-06-07

B+ (64,9 punts) reflecteix un perfil sòlid però no excel·lent: l'asseguradora compleix els requisits de solvència (sol: Sí) i no presenta cap alerta diagnòstica (diag: 0). El ràtio combinat de 86,4 % mostra una rendibilitat tècnica sana, amb marge de subscripció per sota del 100 %. En canvi, el ROE de 5,1 % és modest i el rating de 65,7 és només intermedi, a més de no complir el criteri RCR, cosa que limita una nota més alta en aquest S1.

Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2007.
1. Ingressos de Catius — 2007
MesEssencialObligatòriaBàsicaComissionsTarifesTOTAL
2007-01-010,00351.000,001.139.535,838.986,3721.144,401.520.666,60
2007-02-010,00386.000,001.177.822,399.523,0622.407,201.595.752,65
2007-03-010,00402.670,401.226.804,139.932,2523.370,001.662.776,78
2007-04-010,00415.688,001.253.750,0010.261,2024.144,001.703.843,20
2007-05-010,00431.323,941.299.612,8410.639,7925.034,801.766.611,37
2007-06-010,00438.473,751.331.907,5810.960,9225.790,401.807.132,65
2007-07-0139.636,00440.261,671.331.458,3312.020,7028.284,001.851.660,70
2007-08-0147.093,99448.833,371.349.077,6212.308,8528.962,001.886.275,82
2007-09-0151.090,00474.616,671.361.438,5512.657,0129.781,201.929.583,43
2007-10-0140.353,75537.843,751.307.900,0012.766,3230.038,401.928.902,22
2007-11-0141.837,37539.850,151.310.736,1412.861,5230.262,401.935.547,57
2007-12-0141.969,60541.369,441.312.494,7512.887,5330.323,601.939.044,92
ANUAL261.980,715.407.931,1415.402.538,16135.805,52319.542,4021.527.797,91
2. Despeses de Catius — 2007
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisSancions i ERETOTAL
2007-01-01953.793,88243.123,3036.468,501.872,9012.039,3030.565,4053.223,3322.810,0014.902,5313.838,074.257,878.971,9312.621,532.737,200,001.411.225,73
2007-02-01983.487,90248.186,4037.227,961.846,6512.051,4532.074,6355.851,3423.936,2915.957,5314.521,354.468,119.414,9413.404,322.872,350,001.455.301,22
2007-03-011.024.124,74250.441,6637.566,251.892,8512.046,0532.922,9858.197,1924.941,6516.794,0515.131,274.655,779.976,6613.967,322.993,00165.197,921.670.849,36
2007-04-011.052.914,55250.819,3837.622,911.896,3012.058,9534.247,2559.634,5125.557,6517.038,4315.845,744.770,7610.052,6714.141,903.066,920,001.539.667,92
2007-05-011.101.741,26251.194,4437.679,171.883,4012.004,0534.978,9161.831,4026.499,1717.489,4516.252,824.946,5110.599,6714.839,543.179,900,001.595.119,68
2007-06-011.130.919,59251.572,1637.735,821.938,3012.034,3535.239,0963.249,6427.106,9918.071,3316.625,625.059,9710.842,8015.179,913.252,840,001.628.828,41
2007-07-011.165.245,31251.949,8837.792,481.901,4012.014,7036.662,8864.808,1227.774,9118.146,2717.220,445.184,6510.924,8015.368,783.332,990,001.668.327,63
2007-08-011.170.410,46252.327,6037.849,141.908,1512.070,9538.291,4066.019,6528.294,1418.862,7617.353,745.281,5711.129,0315.467,463.395,300,001.678.661,35
2007-09-011.209.787,40252.705,3237.905,801.835,7012.027,1538.591,6767.535,4228.943,7519.488,7917.752,175.402,8311.770,4616.015,543.473,250,001.723.235,25
2007-10-011.219.679,06253.083,0437.962,461.867,9512.033,3037.999,3767.511,5828.933,5321.410,8117.745,905.400,9311.573,4116.009,893.472,020,001.734.683,26
2007-11-011.191.977,78253.463,4238.019,511.852,0511.990,8539.485,1767.744,1629.033,2121.291,0218.000,595.419,5311.806,8415.871,493.483,990,001.709.439,63
2007-12-011.224.269,51253.843,8038.076,571.882,2012.074,5538.586,9967.866,5729.085,6721.135,5917.839,215.429,3311.440,3716.287,983.490,280,001.741.308,63
ANUAL13.428.351,443.012.710,40451.906,5722.577,85144.445,65429.645,74753.472,91322.916,96220.588,56198.126,9260.277,83128.503,58179.175,6638.750,04165.197,9219.556.648,07
3. Compte de Resultats de Catius — 2007
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.ImpostosEBTBenefici Net
2007-01-011.520.666,600,001.411.225,73109.440,8739.209,30112.026,5672.817,26
2007-02-011.595.752,650,001.455.301,22140.451,4350.278,78143.653,6693.374,88
2007-03-011.662.776,780,001.670.849,36-8.072,58-1.458,13-4.166,10-2.707,96
2007-04-011.703.843,200,001.539.667,92164.175,2858.994,82168.556,63109.561,81
2007-05-011.766.611,370,001.595.119,68171.491,6961.883,43176.809,80114.926,37
2007-06-011.807.132,650,001.628.828,41178.304,2464.627,33184.649,53120.022,19
2007-07-011.851.660,700,001.668.327,63183.333,0766.736,34190.675,27123.938,93
2007-08-011.886.275,820,001.678.661,35207.614,4775.626,23216.074,95140.448,72
2007-09-011.929.583,4348.111,541.723.235,25254.459,7292.428,89264.082,55171.653,66
2007-10-011.928.902,2248.833,181.734.683,26243.052,1488.730,74253.516,41164.785,67
2007-11-011.935.547,5751.321,811.709.439,63277.429,75101.064,32288.755,21187.690,89
2007-12-011.939.044,9251.836,031.741.308,63249.572,3291.834,66262.384,73170.550,08
ANUAL21.527.797,91200.102,5619.556.648,072.171.252,40789.956,712.257.019,201.467.062,50
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Catius 2007
MesEssencialObligatòriaBàsicaTOTAL
2007-01-01021.06031.80152.861
2007-02-01023.16032.85856.018
2007-03-01024.11234.31358.425
2007-04-01024.96035.40060.360
2007-05-01025.93036.65762.587
2007-06-01026.98337.49364.476
2007-07-014.40427.80638.50070.710
2007-08-015.23828.27038.89772.405
2007-09-016.81228.47739.16474.453
2007-10-017.17428.68539.23775.096
2007-11-017.45128.87839.32775.656
2007-12-017.48929.01139.30975.809
TOTAL38.568317.332442.956798.856
5. Preus per pòlissa — Catius 2007
MesEssencialObligatòriaBàsicaVariació
2007-01-01—200,00430,00-12,99%
2007-02-01—200,00430,15+0,03%
2007-03-01—200,40429,04-0,15%
2007-04-01—199,85425,00-0,78%
2007-05-01—199,61425,44+0,05%
2007-06-01—195,00426,29-0,43%
2007-07-01108,00190,00415,00-2,63%
2007-08-01107,89190,52416,20+0,28%
2007-09-0190,00200,00417,15+0,95%
2007-10-0167,50225,00400,00-0,50%
2007-11-0167,38224,33399,95-0,10%
2007-12-0167,25223,93400,67+0,07%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a Catius — 2007.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · Catius · 2007