SegurosWeb

Curial

Fitxa d'asseguradora · 2007
Accedir
Curial
Activa Darrera actualització 02-11-26
Constitució 01-01-07
Consultes 425
Editar
Indicadors clau
ROA
-0,38%
ROE
-0,39%
Permanència
100,00%
Sinistralitat
65,50%
Combinada
97,20%
Endeutament
0,00

Experiència del client · 2007
NPS · Promotors, Passius, Detractors +45 NPS net
58.8%
26.8%
14.3%
● Promotors 58,8% ● Passius 26,8% ● Detractors 14,3%
CSAT · Satisfacció del client
3,08
★★★★★
sobre 5
5★
13,8%
4★
27,8%
3★
23,3%
2★
22,3%
1★
12,8%
Reclamacions
50
reclamacions any 2007
22%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
1,9 pòlisses equivalents
Com el sector
HHI 5.195 · sector 4.905 · 2 pòlisses actives · la més important, Obligatòria, aporta el 92,6 % dels clients
Per territori
2,8 vegueries equivalents
Com el sector
HHI 3.603 · sector 3.990 · present a 4 de 9 vegueries · Metropolità concentra el 53,2 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
-28,6 %
Més barat que la mitjana del sector
NPS
45
Sector: 46
Reclamacions
4,7
Per 1.000 clients i any · sector: 3,3
Efecte sobre els clients
+1.547
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2007
3.503.834€
vs 2006
Despeses 2007
3.530.525€
vs 2006
Allib. provisions
0€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
-26.691€
vs 2006
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
-23.044€
vs 2006
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
0€
Resultat abans d'impostos negatiu: sense impost.
IT Asseg.
62.702€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
22.141€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2007 ROA -0,38 % · Solvència II (orientativa) 149 % (SCR 4.000.000 €)
Actiu2007
Cartera d'inversions191.635 €
Tresoreria5.907.956 €
Total actiu6.099.590 €
Passiu2007
Capital social6.000.000 €
Reserves-23.044 €
Provisions tècniques122.634 €
Deute financer0 €
Total passiu6.099.590 €
Fluxos d'efectiu 2007Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)99.590 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-191.635 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)0 €
Variació de tresoreria-92.044 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
4,64 M€
MRR 0,4 M€ × 12
Δ ARR any/any
—
vs desembre 2006
ARPU anual
326 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
1,6%
≈ 74 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2007 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 0,39 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 4,6 M€ (98%)
Expansió preu (NRR−GRR) 0,6 M€ (+13%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) —
ARR Churn rate 1,6%/any
ARPU anual 326 €
Net Expansion ARR +0,6 M€
MRR darrer mes 0,39 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2006: disponible.

1Rendibilitat
ROA
-0,38%
Primer any
Curial
-0,38%
Sector
9,00%
-9,38% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
-0,39%
Primer any
Curial
-0,39%
Sector
10,65%
-11,04% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
Primer any
Curial
0,00%
Sector
11,82%
-11,82% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
2,80%
Primer any
-8,29% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
1,90%
Primer any
-9,96% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
-1,73%
Primer any
-7,82% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
-0,01€
Primer any
-2,04€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
65,50%
Primer any
-2,41% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
97,20%
Primer any
+8,29% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
100,00%
Primer any
Curial
100,00%
Sector
99,63%
+0,37% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
-8,85%
Primer any
Curial
-8,85%
Sector
-4,82%
-4,03% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
-3.505,04€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
4.114€
Primer any
-5.938,15€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.088€
Primer any
-10,42€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
3.025€
Primer any
-5.927,73€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,00
ant. 0,00
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
55.125€
Primer any
-58.901,88€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
15.542€
Primer any
+2.504,25€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
39.583€
Primer any
+39.575,92€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
-1,73%
Primer any
-11,04% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — Curial 2007 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2007-01-01 1,11 6,90 10,00 4,00 0,00 0,00 0,46 5,85 0,07 10,00 0,00 0,00 38,39
2007-02-01 0,00 7,05 10,00 4,00 0,00 0,00 0,00 4,40 0,09 10,00 0,00 0,00 35,55
2007-03-01 0,00 6,87 10,00 4,00 0,00 0,00 0,00 3,57 0,10 10,00 0,00 0,00 34,54
2007-04-01 0,00 7,10 10,00 4,00 0,00 0,00 0,00 4,34 0,12 10,00 0,00 0,00 35,56
2007-05-01 0,54 7,06 10,00 4,00 0,00 0,00 0,23 4,87 0,14 10,00 0,00 0,00 36,84
2007-06-01 1,34 6,91 10,00 4,00 0,00 0,00 0,56 5,48 0,16 10,00 0,00 0,00 38,45
2007-07-01 2,11 6,89 10,00 4,00 0,56 0,25 0,88 5,99 0,18 10,00 0,15 0,00 41,01
2007-08-01 1,85 6,72 10,00 4,00 0,16 0,04 0,77 6,11 0,18 10,00 0,04 0,00 39,87
2007-09-01 2,33 6,85 10,00 4,00 0,96 0,44 0,97 6,28 0,18 9,97 0,26 0,00 42,23
2007-10-01 2,44 6,77 10,00 4,00 1,10 0,50 1,02 6,50 0,18 9,64 0,30 0,00 42,45
2007-11-01 2,79 6,88 10,00 4,00 1,70 0,79 1,16 6,60 0,19 10,00 0,47 0,00 44,60
2007-12-01 2,66 6,79 10,00 4,00 1,49 0,68 1,11 6,66 0,19 10,00 0,42 0,00 44,00
MITJANA 1,436,9010,004,000,500,230,605,550,159,970,140,00 39,46
Radar Rating V2 — Curial 2007 12 components · escala 0–10 per component
2 4 6 8 10 Combined 1,4/10 · D1 Sinistralitat 6,9/10 · D1 Endeutament 10,0/10 · D1 ROE 4,0/10 · D2 Marge net 0,5/10 · D2 Eficiència 0,2/10 · D2 Mg.Vendes 0,6/10 · D3 Ben/Emp 5,6/10 · D3 Quota primes 0,1/10 · D3 Permanència 10,0/10 · D4 BPU 0,1/10 · D4 Creixement 0,0/10 · D4 39,5 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients
Component Dim. 2007 Barra
Combined D1 1,43
Sinistralitat D1 6,90
Endeutament D1 10,00
ROE D2 4,00
Marge net D2 0,50
Eficiència D2 0,23
Mg.Vendes D3 0,60
Ben/Emp D3 5,55
Quota primes D3 0,15
Permanència D4 9,97
BPU D4 0,14
Creixement D4 0,00
TOTAL 39,46/100
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
6 / 10
del total disponibles al mercat 2007
Preu més baix
214,87€
Obligatòria
Preu més alt
1.800,46€
Estrella
Preu mitjà
760,45€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2007 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Obligatòria
214,87€
preu de referència (€/mes)
-4,5% vs gen.
-110,97€ vs sector (-34.1%)
Sector: 325,84€/mes
Bàsica
349,44€
preu de referència (€/mes)
-10,4% vs gen.
-141,53€ vs sector (-28.8%)
Sector: 490,97€/mes
Oci
624,01€
preu de referència (€/mes)
-6,3% vs gen.
-44,11€ vs sector (-6.6%)
Sector: 668,12€/mes
Completa
674,71€
preu de referència (€/mes)
-3,6% vs gen.
-229,37€ vs sector (-25.4%)
Sector: 904,08€/mes
A Tot Risc
899,23€
preu de referència (€/mes)
+5,8% vs gen.
-208,43€ vs sector (-18.8%)
Sector: 1.107,66€/mes
Estrella
1.800,46€
preu de referència (€/mes)
-407,28€ vs sector (-18.4%)
Sector: 2.207,74€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Curial 214,87 349,44 624,01 674,71 899,23 1.800,46 Sector (mitjana) 325,84 490,97 668,12 904,08 1.107,66 2.207,74 Obligatòria Bàsica Oci Completa A Tot Risc Estrella Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — Curial 2007 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Obligatòria11.30428,98M €Estrella71612,09M €
Obligatòria 213,68 €/u
Estrella 1.875,58 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Obligatòria
0,17
Paradoxa / estacional
rang [-66,75, 72,80] · n=10
Estrella
373,68
Paradoxa / estacional
rang [-23,39, 2.625,00] · n=7
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Obligatòria 0,17 · Paradoxa / estacional 10 canvis 225,00€ 220,00€ -2,22% +12,63% -5,683
Estrella 373,68 · Paradoxa / estacional 7 canvis 2.100,00€ 2.100,72€ +0,03% +90,00% 2.625,000
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2008 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Bàsica 🔵 Sota la mit.
mínim 24% màxim
Idx: 73,8 Gap: +24,9% n=12 m.
Oci 🔵 Sota la mit.
mínim 21% màxim
Idx: 95,7 Gap: +11,6% n=12 m.
Estrella 🟢 Competitiu
mínim 17% màxim
Idx: 86,2 Gap: +6,2% n=9 m.
Obligatòria 🟢 Competitiu
mínim 7% màxim
Idx: 64,3 Gap: +8,3% n=12 m.
A Tot Risc 🟢 Competitiu
mínim 0% màxim
Idx: 75,2 Gap: -4,5% n=12 m.
Completa 🟢 Competitiu
mínim 0% màxim
Idx: 73,0 Gap: -5,0% n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Bàsica 12 mesos 390,00€ 300,00€ 519,29€ 615,00€ 14 29% 75,1
Oci 12 mesos 666,00€ 600,00€ 691,43€ 900,00€ 14 22% 96,3
Estrella 9 mesos 2.100,00€ 2.000,00€ 2.383,93€ 2.500,00€ 14 20% 88,1
Obligatòria 12 mesos 225,00€ 200,00€ 350,71€ 450,00€ 14 10% 64,2
A Tot Risc 12 mesos 850,00€ 900,00€ 1.232,14€ 2.000,00€ 14 0% 69,0
Completa 12 mesos 700,00€ 715,00€ 952,50€ 1.400,00€ 14 0% 73,5
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — Curial 2007
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 0,12M € 0 € — — —
Feb 0,16M € 44,7K € 135,3% 100,0% +35,3pp
Mar 0,18M € 20,3K € 112,5% 100,0% +12,5pp
Abr 0,22M € 21,0K € 123,7% 100,0% +23,7pp
Mai 0,25M € 7,7K € 111,9% 100,0% +11,9pp
Jun 0,30M € 29,4K € 118,8% 100,0% +18,8pp
Jul 0,34M € 19,4K € 112,7% 100,0% +12,7pp
Ago 0,35M € 13,5K € 105,6% 100,0% +5,6pp
Set 0,36M € 0 € 102,3% 100,0% +2,3pp
Oct 0,37M € 0 € 101,6% 100,0% +1,6pp
Nov 0,38M € 5,0K € 102,6% 100,0% +2,6pp
Des 0,39M € 1,9K € 102,1% 82,1% +20,0pp
TOTAL any 3,42M € 0,16M € 111,7% 98,4% +13,3pp
NRR mig anual
111,7%
Excel·lent
GRR anual
98,4%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+13,3pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
97,7%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
+34,31%
Preu tancament
53,87€
Preu objectiu
36,70€
↓ -31,9% potencial
Capitalització
8.080.500€
BPA anual
-0,14€
PER mig
807,6x
Evolució de l'acció — 2007
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Baixista (-9,1%)Alcista (12,5%)Alcista (24,0%)Molt Alcista (34,3%)
Pivot 57,94€ 53,08€ 50,33€ 47,27€
R1 62,12€ (+4,8%) 60,57€ (+26,5%) 58,87€ (+35,6%) 58,61€ (+46,1%)
R2 64,97€ (+9,6%) 73,27€ (+53,0%) 74,31€ (+71,1%) 77,11€ (+92,2%)
S1 55,09€ (-7,1%) 40,38€ (-15,7%) 34,89€ (-19,7%) 28,77€ (-28,3%)
S2 50,91€ (-14,1%) 32,89€ (-31,3%) 26,35€ (-39,3%) 17,43€ (-56,5%)
RSI (tancament)
26,8
Sobrevenut
Bollinger 95%
Sup: 58,15€
Inf: 53,76€
Bollinger 99%
Sup: 58,84€
Inf: 53,06€
Mín any: 35,93€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 65,77€
60% del rang
Consens dels analistes
Mantenir
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Acumular
Bollinger 99%
Acumular
RSI
Comprar
EMM
Acumular
Vendre: 1 Acumular: 3 Comprar: 1
Darrer preu objectiu: 36,70€ · Potencial: -31,9%
Política de dividends
Dividends totals
0€
Payout
0,0%
Div. per acció
N/D
Dividend yield
N/D
Creixement sostenible (Gordon): -0,39% = ROE × (1 − payout)
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 53,87€
Volum diari 3.109,00
Capitalització 8.080.500,00€
Total Return 34,68%
Bollinger 95% Sup 58,15€
Bollinger 95% Inf 53,76€
Bollinger 99% Sup 58,84€
Bollinger 99% Inf 53,06€
Mitjana Mòbil Exp. 55,88€
RSI 26,84
Volatilitat diària 14,84%
Volatilitat 30d 15,88%
Volatilitat 60d 24,30%
Volatilitat 90d 27,24%
Volatilitat 180d 28,32%
BPA mensual 2007 (€/assegurat)
Organigrama directiu
Sense directius registrats per a 2007.
Composició accionarial
Curial 70,00%
Petits inversors 30,00%
Total accions150.000
Estructura de capital
Capital Social 6.000.000 €
Reserves / FFPP totals 5.976.956 €
Accions en circulació 150.000
Ratings externs 2007
EQA
Solvència
C+
★ S2 — tancament desembre 31-12-07

C+ (37 punts) reflecteix un perfil ajustat però encara solvent: el ratio combinat del 97,2% indica un resultat tècnic lleugerament beneficiós, però amb un marge molt estret, i el ROE del -0,4% mostra que l'any complet no genera rendibilitat per als accionistes. El compliment de la solvència (Sí) dóna un suport important a la nota, però l'indicador RCR en «No» i una puntuació de rating de 39,5 limiten una qualificació més alta. El diagnòstic 1 no aporta cap millora addicional, de manera que la nota queda en un nivell intermedi-baix.

EQA
Solvència
C
★ S1 — tancament juny 30-06-07

Amb 32,1 punts, l'asseguradora se situa en el tram C, perquè el ràtio combinat de 100,3 % indica un resultat tècnic lleugerament deficitari i el ROE de -1,9 % confirma una rendibilitat negativa per a l'accionista. A això s'hi afegeix que no es compleix l'indicador RCR i que la puntuació de rating (36,6) és baixa, cosa que limita el coixí de capital davant d'un possible deteriorament. Com a factor mitigant, es manté l'indicador de solvència (Sí), de manera que el perfil reflecteix una fragilitat moderada i no un risc immediat d'incompliment.

Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2007.
1. Ingressos de Curial — 2007
MesObligatòriaEstrellaComissionsTarifesTOTAL
2007-01-01119.118,750,001.080,012.604,73122.803,49
2007-02-01161.131,670,001.494,133.515,60166.141,40
2007-03-01181.242,440,001.682,833.959,60186.884,87
2007-04-01197.755,1526.425,001.856,574.259,19230.295,91
2007-05-01201.950,0749.016,801.915,054.506,00257.387,92
2007-06-01209.387,5088.666,672.124,494.998,80305.177,46
2007-07-01213.302,50122.708,332.254,375.304,40343.569,60
2007-08-01220.511,17134.457,472.343,455.514,00362.826,08
2007-09-01219.947,92143.133,332.342,435.511,60370.935,28
2007-10-01228.795,83140.100,002.329,685.618,64376.844,15
2007-11-01230.902,85147.694,682.360,625.554,40386.512,55
2007-12-01231.361,27155.139,642.372,355.582,00394.455,26
ANUAL2.415.407,121.007.341,9224.155,9856.928,963.503.833,97
2. Despeses de Curial — 2007
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisTOTAL
2007-01-0176.128,7927.222,304.083,35504,803.199,562.394,674.298,121.842,051.228,031.694,69331,57736,821.031,55221,05124.917,35
2007-02-01101.738,5345.124,806.768,72510,563.210,243.256,375.814,952.492,121.661,412.325,98465,20996,851.395,59299,05176.060,38
2007-03-01116.140,1658.373,628.756,04498,043.204,403.719,016.540,972.803,271.831,472.616,39523,281.121,311.532,46336,39207.996,81
2007-04-01140.471,2863.176,319.476,45617,604.013,254.675,018.060,363.454,442.325,992.533,26644,831.381,781.911,46414,53243.156,53
2007-05-01157.557,0065.159,469.773,92623,654.012,655.096,289.008,583.860,822.548,142.908,48694,951.544,332.162,06489,04265.439,35
2007-06-01189.025,9570.932,0010.639,80624,254.005,205.981,4810.681,214.577,663.051,773.448,51854,501.800,552.532,97549,32308.705,17
2007-07-01213.165,2774.827,2211.224,08633,704.008,656.768,3212.024,945.153,543.504,413.229,55961,992.061,422.782,91618,43340.964,44
2007-08-01228.268,4077.785,2011.667,78755,044.801,687.147,6712.698,915.442,393.628,263.338,001.015,912.176,962.975,17653,09362.354,47
2007-09-01230.834,3177.901,6411.685,25753,904.786,747.381,6112.982,735.564,033.709,353.449,701.038,622.225,613.078,76667,68366.059,94
2007-10-01236.154,0777.066,6411.560,00762,724.810,027.310,7813.189,555.652,664.107,603.466,971.055,162.223,383.127,81678,32371.165,67
2007-11-01239.978,8678.135,3411.720,30737,104.800,367.498,3413.527,945.797,694.251,643.555,921.082,242.357,733.169,40695,72377.308,57
2007-12-01246.804,6979.206,9011.881,04740,164.807,807.770,7713.805,935.916,834.339,013.707,881.104,472.366,733.234,53710,02386.396,77
ANUAL2.176.267,31794.911,43119.236,737.761,5249.660,5569.000,31122.634,1952.557,5036.187,0836.275,339.772,7220.993,4728.934,676.332,643.530.525,45
3. Compte de Resultats de Curial — 2007
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.EBTBenefici Net
2007-01-01122.803,490,00124.917,35-2.113,86-2.113,86-2.113,86
2007-02-01166.141,400,00176.060,38-9.918,98-9.893,36-9.893,36
2007-03-01186.884,870,00207.996,81-21.111,94-21.051,43-21.051,43
2007-04-01230.295,910,00243.156,53-12.860,62-12.757,54-12.757,54
2007-05-01257.387,920,00265.439,35-8.051,43-7.894,04-7.894,04
2007-06-01305.177,460,00308.705,17-3.527,71-3.307,22-3.307,22
2007-07-01343.569,600,00340.964,442.605,162.898,562.898,56
2007-08-01362.826,080,00362.354,47471,61851,83851,83
2007-09-01370.935,280,00366.059,944.875,345.346,315.346,31
2007-10-01376.844,150,01371.165,675.678,496.229,786.229,78
2007-11-01386.512,550,00377.308,579.203,989.838,239.838,23
2007-12-01394.455,260,00386.396,778.058,498.808,598.808,59
ANUAL3.503.833,970,013.530.525,45-26.691,47-23.044,15-23.044,15
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Curial 2007
MesObligatòriaEstrellaTOTAL
2007-01-016.35306.353
2007-02-018.78908.789
2007-03-019.89909.899
2007-04-0110.77015110.921
2007-05-0110.98528011.265
2007-06-0111.96553212.497
2007-07-0112.48677513.261
2007-08-0112.93784813.785
2007-09-0112.87590413.779
2007-10-0112.77093413.704
2007-11-0112.89998713.886
2007-12-0112.9211.03413.955
TOTAL135.6496.445142.094
5. Preus per pòlissa — Curial 2007
MesObligatòriaBàsicaOciCompletaA Tot RiscEstrellaVariació
2007-01-01225,00390,00666,00700,00850,00——
2007-02-01220,00390,98650,00675,00850,00—-2,22%
2007-03-01219,71390,81650,00673,78849,30—-0,13%
2007-04-01220,34375,00650,29671,78847,892.100,00+0,29%
2007-05-01220,61374,65649,49670,92847,762.100,72+0,11%
2007-06-01210,00374,34650,00675,00800,002.000,00-4,81%
2007-07-01205,00360,00640,00660,00800,001.900,00-3,16%
2007-08-01204,54359,31639,72658,07801,371.902,70-0,09%
2007-09-01205,00359,10625,00660,00800,001.900,00+0,09%
2007-10-01215,00350,00625,00675,00900,001.800,00+0,88%
2007-11-01214,81350,29623,60675,80899,961.795,68-0,15%
2007-12-01214,87349,44624,01674,71899,231.800,46+0,12%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a Curial — 2007.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · Curial · 2007