SegurosWeb

Fecat

Fitxa d'asseguradora · 2007
Accedir
Fecat
Activa Darrera actualització 02-11-26
Constitució 01-01-07
Consultes 439
Editar
Indicadors clau
ROA
0,74%
ROE
0,75%
Permanència
100,00%
Sinistralitat
65,90%
Combinada
93,21%
Endeutament
0,00

Experiència del client · 2007
NPS · Promotors, Passius, Detractors +45 NPS net
59.5%
26.1%
14.4%
● Promotors 59,5% ● Passius 26,1% ● Detractors 14,4%
CSAT · Satisfacció del client
3,08
★★★★★
sobre 5
5★
13,5%
4★
28,1%
3★
23,9%
2★
21,8%
1★
12,7%
Reclamacions
17
reclamacions any 2007
18%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
2,0 pòlisses equivalents
Com el sector
HHI 5.037 · sector 4.905 · 2 pòlisses actives · la més important, Obligatòria, aporta el 87,1 % dels clients
Per territori
1,8 vegueries equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 5.550 · sector 3.990 · present a 3 de 9 vegueries · Metropolità concentra el 71,0 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
-18,6 %
Més barat que la mitjana del sector
NPS
45
Sector: 46
Reclamacions
4,4
Per 1.000 clients i any · sector: 3,3
Efecte sobre els clients
+295
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2007
1.582.322€
vs 2006
Despeses 2007
1.520.704€
vs 2006
Allib. provisions
0€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
61.619€
vs 2006
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
41.335€
vs 2006
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
22.257€
IT Asseg.
28.335€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
10.011€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2007 ROA 0,74 % · Solvència II (orientativa) 222 % (SCR 2.500.000 €)
Actiu2007
Cartera d'inversions128.095 €
Tresoreria5.468.621 €
Total actiu5.596.716 €
Passiu2007
Capital social5.500.000 €
Reserves41.335 €
Provisions tècniques55.381 €
Deute financer0 €
Total passiu5.596.716 €
Fluxos d'efectiu 2007Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)96.716 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-128.095 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)0 €
Variació de tresoreria-31.379 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
2,16 M€
MRR 0,2 M€ × 12
Δ ARR any/any
—
vs desembre 2006
ARPU anual
470 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
1,3%
≈ 28 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2007 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 0,18 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 2,2 M€ (99%)
Expansió preu (NRR−GRR) 0,3 M€ (+15%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) —
ARR Churn rate 1,3%/any
ARPU anual 470 €
Net Expansion ARR +0,3 M€
MRR darrer mes 0,18 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2006: disponible.

1Rendibilitat
ROA
0,74%
Primer any
Fecat
0,74%
Sector
9,00%
-8,26% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
0,75%
Primer any
Fecat
0,75%
Sector
10,65%
-9,90% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
Primer any
Fecat
0,00%
Sector
11,82%
-11,82% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
6,79%
Primer any
-4,30% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
6,44%
Primer any
-5,42% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
2,26%
Primer any
-3,83% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,03€
Primer any
-2,00€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
65,90%
Primer any
-2,01% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
93,21%
Primer any
+4,30% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
100,00%
Primer any
Fecat
100,00%
Sector
99,63%
+0,37% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
-5,36%
Primer any
Fecat
-5,36%
Sector
-4,82%
-0,54% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
-3.505,01€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
5.210€
Primer any
-4.841,27€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.088€
Primer any
-10,42€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
4.122€
Primer any
-4.830,85€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,00
ant. 0,00
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
43.953€
Primer any
-70.073,97€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
9.911€
Primer any
-3.126,83€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
34.042€
Primer any
+34.034,91€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
2,26%
Primer any
-7,05% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — Fecat 2007 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2007-01-01 2,06 7,00 10,00 4,00 0,27 0,21 0,86 6,82 0,04 10,00 0,06 0,00 41,31
2007-02-01 0,37 7,11 10,00 4,00 0,00 0,00 0,15 5,25 0,04 10,00 0,00 0,00 36,92
2007-03-01 0,00 6,77 10,00 4,00 0,00 0,00 0,00 4,25 0,04 10,00 0,00 0,00 35,06
2007-04-01 0,27 7,08 10,00 4,00 0,00 0,00 0,11 4,97 0,05 10,00 0,00 0,00 36,48
2007-05-01 1,50 6,88 10,00 4,00 0,00 0,00 0,63 6,01 0,06 10,00 0,00 0,00 39,07
2007-06-01 2,73 6,75 10,00 4,00 1,60 0,77 1,14 7,18 0,07 10,00 0,50 0,00 44,73
2007-07-01 3,98 6,81 10,00 4,00 3,69 1,82 1,66 8,29 0,08 10,00 1,26 0,00 51,58
2007-08-01 4,87 6,84 10,00 4,00 3,67 2,56 2,03 9,38 0,08 10,00 1,37 0,00 54,80
2007-09-01 4,78 6,73 10,00 4,00 3,28 2,48 1,99 9,56 0,09 10,00 1,27 0,00 54,18
2007-10-01 4,51 6,63 10,00 4,00 2,97 2,22 1,88 9,41 0,09 8,82 1,15 0,00 51,68
2007-11-01 4,97 6,75 10,00 4,00 3,47 2,60 2,07 9,76 0,09 10,00 1,38 0,00 55,10
2007-12-01 4,56 6,51 10,00 4,00 3,06 2,27 1,90 9,90 0,09 10,00 1,23 0,00 53,52
MITJANA 2,886,8210,004,001,831,241,207,570,079,900,690,00 46,20
Radar Rating V2 — Fecat 2007 12 components · escala 0–10 per component
2 4 6 8 10 Combined 2,9/10 · D1 Sinistralitat 6,8/10 · D1 Endeutament 10,0/10 · D1 ROE 4,0/10 · D2 Marge net 1,8/10 · D2 Eficiència 1,2/10 · D2 Mg.Vendes 1,2/10 · D3 Ben/Emp 7,6/10 · D3 Quota primes 0,1/10 · D3 Permanència 9,9/10 · D4 BPU 0,7/10 · D4 Creixement 0,0/10 · D4 46,2 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients
Component Dim. 2007 Barra
Combined D1 2,88
Sinistralitat D1 6,82
Endeutament D1 10,00
ROE D2 4,00
Marge net D2 1,83
Eficiència D2 1,24
Mg.Vendes D3 1,20
Ben/Emp D3 7,57
Quota primes D3 0,07
Permanència D4 9,90
BPU D4 0,69
Creixement D4 0,00
TOTAL 46,20/100
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
6 / 10
del total disponibles al mercat 2007
Preu més baix
250,03€
Obligatòria
Preu més alt
2.001,80€
Estrella
Preu mitjà
821,71€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2007 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Obligatòria
250,03€
preu de referència (€/mes)
+0,0% vs gen.
-75,81€ vs sector (-23.3%)
Sector: 325,84€/mes
Bàsica
375,10€
preu de referència (€/mes)
-7,4% vs gen.
-115,87€ vs sector (-23.6%)
Sector: 490,97€/mes
Oci
624,53€
preu de referència (€/mes)
-5,4% vs gen.
-43,59€ vs sector (-6.5%)
Sector: 668,12€/mes
Completa
752,56€
preu de referència (€/mes)
+3,8% vs gen.
-151,52€ vs sector (-16.8%)
Sector: 904,08€/mes
A Tot Risc
926,21€
preu de referència (€/mes)
-2,5% vs gen.
-181,45€ vs sector (-16.4%)
Sector: 1.107,66€/mes
Estrella
2.001,80€
preu de referència (€/mes)
-205,94€ vs sector (-9.3%)
Sector: 2.207,74€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Fecat 250,03 375,10 624,53 752,56 926,21 2.001,80 Sector (mitjana) 325,84 490,97 668,12 904,08 1.107,66 2.207,74 Obligatòria Bàsica Oci Completa A Tot Risc Estrella Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — Fecat 2007 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Obligatòria3.80811,11M €Estrella4157,54M €
Obligatòria 243,01 €/u
Estrella 2.019,17 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Estrella
-32,07
Molt elàstica
rang [-547,12, 200,09] · n=6
Obligatòria
20,69
Paradoxa / estacional
rang [-8,58, 152,44] · n=9
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Obligatòria 20,69 · Paradoxa / estacional 9 canvis 249,99€ 250,20€ +0,08% +2,86% 34,050
Estrella -32,07 · Molt elàstica 6 canvis 2.250,00€ 2.244,91€ -0,23% +123,77% -547,119
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2008 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Estrella 🔵 Sota la mit.
mínim 38% màxim
Idx: 93,1 Gap: +14,2% n=9 m.
Bàsica 🔵 Sota la mit.
mínim 32% màxim
Idx: 78,8 Gap: +33,0% n=12 m.
Oci 🔵 Sota la mit.
mínim 21% màxim
Idx: 96,0 Gap: +11,9% n=12 m.
Obligatòria 🔵 Sota la mit.
mínim 20% màxim
Idx: 73,3 Gap: +22,8% n=12 m.
Completa 🟢 Competitiu
mínim 8% màxim
Idx: 79,0 Gap: +7,7% n=12 m.
A Tot Risc 🟢 Competitiu
mínim 5% màxim
Idx: 79,9 Gap: +6,1% n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Estrella 9 mesos 2.250,00€ 2.000,00€ 2.373,21€ 2.500,00€ 14 50% 94,8
Bàsica 12 mesos 405,00€ 300,00€ 518,21€ 615,00€ 14 33% 78,2
Oci 12 mesos 660,00€ 600,00€ 691,86€ 900,00€ 14 20% 95,4
Obligatòria 12 mesos 249,99€ 200,00€ 348,93€ 450,00€ 14 20% 71,6
Completa 12 mesos 725,00€ 700,00€ 950,71€ 1.400,00€ 14 4% 76,3
A Tot Risc 12 mesos 950,00€ 850,00€ 1.225,00€ 2.000,00€ 14 9% 77,6
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — Fecat 2007
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 0,07M € 0 € — — —
Feb 0,07M € 2,9K € 104,2% 100,0% +4,2pp
Mar 0,08M € 3,3K € 104,7% 100,0% +4,7pp
Abr 0,09M € 3,8K € 116,7% 100,0% +16,7pp
Mai 0,10M € 3,5K € 115,3% 100,0% +15,3pp
Jun 0,13M € 7,4K € 124,8% 100,0% +24,8pp
Jul 0,15M € 8,2K € 116,8% 100,0% +16,8pp
Ago 0,17M € 2,9K € 111,0% 100,0% +11,0pp
Set 0,17M € 3,5K € 105,5% 100,0% +5,5pp
Oct 0,17M € 0 € 98,9% 98,9% +0,0pp
Nov 0,18M € 1,1K € 103,2% 100,0% +3,2pp
Des 0,18M € 0,1K € 101,4% 86,9% +14,5pp
TOTAL any 1,55M € 0,04M € 109,3% 98,7% +10,6pp
NRR mig anual
109,3%
Excel·lent
GRR anual
98,7%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+10,6pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
98,2%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
+37,97%
Preu tancament
54,98€
Preu objectiu
34,84€
↓ -36,6% potencial
Capitalització
7.559.750€
BPA anual
0,30€
PER mig
1.132,2x
Evolució de l'acció — 2007
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Alcista (1,6%)Alcista (16,8%)Molt Alcista (30,7%)Molt Alcista (38,0%)
Pivot 54,41€ 49,84€ 46,42€ 43,63€
R1 55,24€ (+2,1%) 54,17€ (+15,1%) 52,58€ (+25,0%) 53,17€ (+33,4%)
R2 56,35€ (+4,1%) 61,27€ (+30,2%) 63,10€ (+50,1%) 66,50€ (+66,9%)
S1 53,30€ (-1,5%) 42,74€ (-9,2%) 35,90€ (-14,6%) 30,30€ (-24,0%)
S2 52,47€ (-3,1%) 38,41€ (-18,4%) 29,74€ (-29,3%) 20,76€ (-47,9%)
RSI (tancament)
54,3
Neutral
Bollinger 95%
Sup: 55,30€
Inf: 53,69€
Bollinger 99%
Sup: 55,56€
Inf: 53,44€
Mín any: 34,08€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 56,95€
91% del rang
Consens dels analistes
Reduir
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Reduir
Bollinger 99%
Reduir
RSI
Mantenir
EMM
Mantenir
Vendre: 1 Reduir: 2 Mantenir: 2
Darrer preu objectiu: 34,84€ · Potencial: -36,6%
Política de dividends
Dividends totals
0€
Payout
0,0%
Div. per acció
N/D
Dividend yield
N/D
Distribut 0,0% Reinvertit 100,0%
0€ distribuits 41.335€ retinguts
Creixement sostenible (Gordon): 0,75% = ROE × (1 − payout)
Escenari Payout Div. anual Creix. sost.
0% actual 0€ 0,8%
25% 10.334€ 0,6%
50% 20.667€ 0,4%
75% 31.001€ 0,2%
100% 41.335€ 0,0%
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 54,98€
Volum diari 3.958,00
Capitalització 7.559.750,00€
Total Return 37,45%
Preu objectiu (2) 1,99€
Bollinger 95% Sup 55,30€
Bollinger 95% Inf 53,69€
Bollinger 99% Sup 55,56€
Bollinger 99% Inf 53,44€
Mitjana Mòbil Exp. 54,63€
RSI 54,30
Volatilitat diària 13,14%
Volatilitat 30d 14,05%
Volatilitat 60d 16,39%
Volatilitat 90d 22,29%
Volatilitat 180d 26,90%
BPA mensual 2007 (€/assegurat)
Organigrama directiu
Sense directius registrats per a 2007.
Composició accionarial
Fecat 70,00%
Petits inversors 30,00%
Total accions137.500
Estructura de capital
Capital Social 5.500.000 €
Reserves / FFPP totals 5.541.335 €
Accions en circulació 137.500
Ratings externs 2007
EQA
Solvència
B
★ S2 — tancament desembre 31-12-07

Aquesta asseguradora assoleix una qualificació B (49,9 punts) perquè combina una solvència formalment complerta (sol: Sí) i l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) amb una rendibilitat feble. El ràtio combinat del 93,2 % indica un resultat tècnic ben controlat, per sota del 100 %, però l'ROE de només el 0,7 % mostra una generació de valor per a l'accionista molt limitada. A això s'hi afegeix una puntuació de rating de 46,2 i l'indicador RCR en «No», que impedeixen una nota superior i la mantenen en un nivell intermedi, adequat però sense marge de millora significatiu en el semestre S2 (any complet).

EQA
Solvència
B-
★ S1 — tancament juny 30-06-07

B- (41,9 punts) reflecteix un perfil de solvència ajustat: el *combined ratio* de 97,9 % indica un resultat tècnic lleugerament positiu, però amb un marge molt estret, i el ROE de -0,4 % mostra que aquest marge no es tradueix en rendibilitat per a l'accionista. L'indicador de *rating* (38,9) és coherent amb una puntuació global baixa, i l'incompliment de l'indicador rcr limita la valoració, malgrat que sí que es compleix el requisit de solvència (sol). L'absència d'alertes diagnòstiques (diag = 0) evita una penalització addicional en aquest S1, de manera que la nota queda en la banda baixa però sense arribar a una categoria de risc major.

Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2007.
1. Ingressos de Fecat — 2007
MesObligatòriaEstrellaComissionsTarifesTOTAL
2007-01-0169.518,050,00567,291.334,8071.420,14
2007-02-0172.434,600,00591,091.390,8074.416,49
2007-03-0175.810,600,00618,121.454,4077.883,12
2007-04-0177.813,8210.687,50645,491.518,8090.665,61
2007-05-0179.241,3122.823,25668,101.611,30104.343,96
2007-06-0179.645,4247.775,00709,581.669,60129.799,60
2007-07-0174.475,0074.333,33751,061.767,20151.326,59
2007-08-0174.248,2090.878,30764,491.753,83167.644,82
2007-09-0174.868,7599.333,33780,131.835,60176.817,81
2007-10-0182.729,1789.500,00766,361.803,20174.798,73
2007-11-0182.361,0595.383,01771,121.859,76180.374,94
2007-12-0182.322,3897.921,38771,461.815,20182.830,42
ANUAL925.468,35628.635,108.404,2919.814,491.582.322,23
2. Despeses de Fecat — 2007
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisTOTAL
2007-01-0143.921,5114.080,502.112,08364,172.408,671.442,692.499,701.071,30728,491.007,02199,98421,38592,79128,5670.978,82
2007-02-0145.358,5517.861,902.679,29366,422.406,541.473,452.604,581.116,25744,161.041,83208,37453,94625,10133,9577.074,32
2007-03-0148.799,2821.654,733.248,21376,052.399,341.549,872.725,911.168,25771,041.090,36218,07467,30646,43140,1985.255,04
2007-04-0155.392,9722.630,323.394,55370,142.406,241.795,183.173,301.359,98897,591.015,45253,86543,99734,39163,2094.131,17
2007-05-0164.810,9922.664,163.399,62366,332.404,922.076,443.652,041.565,161.043,441.168,65292,16626,06866,05187,82105.123,86
2007-06-0181.472,6124.589,763.688,46365,522.416,802.557,054.542,991.946,991.298,001.453,76363,44778,801.077,34233,64126.785,15
2007-07-0194.537,9325.573,863.836,08379,442.410,113.011,405.296,432.269,901.498,131.407,34423,71907,961.256,01272,39143.080,70
2007-08-01104.466,5825.612,203.841,83363,092.397,783.319,375.867,572.514,671.693,211.559,10469,411.005,871.374,69301,76154.787,12
2007-09-01111.166,2026.600,563.990,08359,552.407,713.483,316.188,622.652,271.768,181.679,77495,091.060,911.485,27318,27163.655,79
2007-10-01110.699,3926.640,323.996,05377,312.412,993.461,016.117,962.621,981.922,791.608,15489,441.048,791.433,35314,64163.144,16
2007-11-01113.141,9926.680,364.002,05363,002.411,463.589,466.313,122.705,622.002,161.695,52505,051.100,291.479,07306,64166.295,80
2007-12-01116.913,8626.720,404.008,06370,592.395,443.620,046.399,062.742,462.011,131.700,32530,211.096,981.554,06329,09170.391,72
ANUAL990.681,86281.309,0742.196,364.421,6128.878,0031.379,2755.381,2823.734,8316.378,3216.427,274.448,799.512,2713.124,552.830,151.520.703,65
3. Compte de Resultats de Fecat — 2007
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.ImpostosEBTBenefici Net
2007-01-0171.420,140,0070.978,82441,32154,46441,32286,86
2007-02-0174.416,490,0177.074,32-2.657,82-154,46-2.641,63-2.487,17
2007-03-0177.883,120,0085.255,04-7.371,920,00-7.341,14-7.341,14
2007-04-0190.665,61-0,0194.131,17-3.465,570,00-3.416,86-3.416,86
2007-05-01104.343,96-0,01105.123,86-779,910,00-709,80-709,80
2007-06-01129.799,60-0,01126.785,153.014,440,003.110,343.110,34
2007-07-01151.326,590,01143.080,708.245,900,008.372,898.372,89
2007-08-01167.644,820,00154.787,1212.857,703.793,3513.023,029.229,67
2007-09-01176.817,810,01163.655,7913.162,034.689,9713.399,918.709,94
2007-10-01174.798,73-0,01163.144,1611.654,564.188,7111.967,747.779,03
2007-11-01180.374,940,00166.295,8014.079,145.062,3114.463,759.401,44
2007-12-01182.830,420,00170.391,7212.438,704.522,8612.922,478.399,60
ANUAL1.582.322,23-0,011.520.703,6561.618,5722.257,2063.592,0141.334,80
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Fecat 2007
MesObligatòriaEstrellaTOTAL
2007-01-013.33703.337
2007-02-013.47703.477
2007-03-013.63603.636
2007-04-013.740573.797
2007-05-013.8081223.930
2007-06-013.9012734.174
2007-07-013.9724464.418
2007-08-013.9525454.497
2007-09-013.9935964.589
2007-10-013.9715374.508
2007-11-013.9635734.536
2007-12-013.9515874.538
TOTAL45.7013.73649.437
5. Preus per pòlissa — Fecat 2007
MesObligatòriaBàsicaOciCompletaA Tot RiscEstrellaVariació
2007-01-01249,99405,00660,00725,00950,00——
2007-02-01249,99404,87660,00725,00900,00——
2007-03-01250,20405,99659,04723,82901,97—+0,08%
2007-04-01249,67400,00659,30721,94902,392.250,00-0,21%
2007-05-01249,71400,22659,04721,19901,422.244,91-0,01%
2007-06-01245,00399,40650,00725,00875,002.100,00-2,91%
2007-07-01225,00390,00635,00700,00850,002.000,00-6,89%
2007-08-01225,45390,14634,42698,51848,352.000,99+0,12%
2007-09-01225,00389,60625,00700,00850,002.000,00-0,12%
2007-10-01250,00375,00625,00750,00925,002.000,00+4,78%
2007-11-01249,39374,71623,70751,25923,991.997,55-0,18%
2007-12-01250,03375,10624,53752,56926,212.001,80+0,23%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a Fecat — 2007.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · Fecat · 2007