HHI 4.701 · sector 4.789 · 3 pòlisses actives · la més important, Obligatòria, aporta el 69,3 % dels clients
Per territori
1,9 vegueries equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 5.257 · sector 3.927 · present a 3 de 9 vegueries · Metropolità concentra el 68,6 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
-20,7 %
Més barat que la mitjana del sector
NPS
40
Sector: 40
Reclamacions
5,4
Per 1.000 clients i any · sector: 4,0
Efecte sobre els clients
+2.929
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2009
6.259.868€
vs 2008
Despeses 2009
5.213.343€
vs 2008
Allib. provisions
108.195€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
1.154.720€
vs 2008
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
779.029€
vs 2008
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
419.477€
IT Asseg.
143.777€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
40.689€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2009ROA 11,15 %
· Solvència II (orientativa) 269 % (SCR 2.500.000 €)
Actiu
2009
2008
Var.
Cartera d'inversions
1.712.662 €
701.895 €
+144,0 %
Tresoreria
5.271.214 €
5.392.053 €
-2,2 %
Total actiu
6.983.877 €
6.093.948 €
Passiu
2009
2008
Var.
Capital social
5.500.000 €
5.500.000 €
+0,0 %
Reserves
1.234.597 €
455.568 €
+171,0 %
Provisions tècniques
249.280 €
138.380 €
+80,1 %
Deute financer
0 €
0 €
Total passiu
6.983.877 €
6.093.948 €
Fluxos d'efectiu 2009
Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)
889.929 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)
-1.010.767 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)
0 €
Variació de tresoreria
-120.839 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
Fets de l'any i efecte sobre la facturació i els sinistres — 2009
FacturacióSinistresMercatsCatàstrofesVIX alt (mitjana del mes ≥ 25)
Cada número marca un fet en el dia que passa. Les bandes de fons són els mesos de volatilitat alta als mercats (VIX). Passa el ratolí per sobre d'un número per veure'n el detall.
#
Data
Fet
Facturació mes vs anterior
Sinistres mes vs anterior
Acció 5 sessions
VIX
1
20/01
Nova onada de pànic bancari
Mercats · xoc de mercat -6,0 %
+8,4 %
+20,5 %
−15,6 %
46,1
2
24/01
Cicló Klaus
Catàstrofes · xoc de mercat -1,0 % · cost per al sector 1.600.000 € · Metropolita_Barcelona,Comarques_Gironines,Penedes,Camp_Tarragona,Comarques_Centrals
+8,4 %
+20,5 %
+11,8 %
46,3
3
09/03
Mínims de la crisi
Mercats · xoc de mercat -7,0 %
+5,7 %
+2,4 %
−14,8 %
56,6
4
02/04
Cimera del G20 a Londres
Mercats · xoc de mercat +4,0 %
+3,7 %
+4,9 %
+9,5 %
39,9
5
17/06
Dubtes sobre la banca europea
Mercats · xoc de mercat -3,0 %
+1,6 %
+0,9 %
+2,6 %
33,5
6
15/09
Un any de Lehman sense recuperació
Mercats · xoc de mercat -2,0 %
+3,2 %
+3,7 %
−9,6 %
31,4
7
26/11
Suspensió de pagaments de Dubai World
Mercats · xoc de mercat -3,0 %
+1,8 %
+2,4 %
+0,2 %
32,8
8
08/12
Rebaixa del deute grec
Mercats · xoc de mercat -3,0 %
+3,0 %
+3,0 %
−3,7 %
32,4
La variació mensual inclou tot el que passa aquell mes, no només el fet. L'acció compara el tancament anterior al fet amb el de la cinquena sessió des del fet.
Rècords vigents a 31-12-2009★ 2009 = batut aquest any
Millor mes de benefici ★ 2009
80.595 €
Desembre 2009 · anterior 77.652 €
Pitjor mes de benefici
-7.257 €
Març 2007 · anterior -2.487 €
Màxim de clients ★ 2009
16.336
Desembre 2009 · anterior 15.813
Mínim de clients
3.337
Gener 2007
Màxima facturació mensual ★ 2009
601.362 €
Desembre 2009 · anterior 583.822 €
Mínima facturació mensual
71.420 €
Gener 2007
Màxim a borsa ★ 2009
75,44 €
27 d'octubre 2009 · anterior 74,86 €
Mínim a borsa ★ 2009
30,68 €
24 de gener 2009 · anterior 30,89 €
Quota de mercat màxima ★ 2009
1,37 %
Desembre 2009 · anterior 1,33 %
Capitalització màxima ★ 2009
10,37 M€
27 d'octubre 2009 · anterior 10,29 M€
Fons propis màxims ★ 2009
6,73 M€
Desembre 2009 · anterior 5,96 M€
Plantilla màxima ★ 2009
30
Agost 2009 · anterior 29
Màxims i mínims de tota la història de la companyia fins al final de l'any consultat. Els preus de borsa d'abans d'un split s'expressen en accions d'ara.
Rècords batuts el 2009: 364 (347 màxims i 17 mínims, en 58 dades diferents)
Es compten totes les dades que se segueixen (clients i facturació per pòlissa, despeses, preus, sinistres, ràtios, borsa…). Una mateixa dada pot batre el rècord diversos mesos seguits; a la taula hi surt el darrer de l'any.
Àmbit
Dada
Rècord
Anterior
Data
Clients
Essencial
màxim
4.257
4.208
Maig 2009
Clients
Obligatòria
màxim
11.318
10.870
Desembre 2009
Clients
Total
màxim
16.336
15.813
Desembre 2009
Borsa
Capitalització
màxim
10,37 M€
10,29 M€
27 d'octubre 2009
Borsa
Capitalització
mínim
4,22 M€
4,25 M€
24 de gener 2009
Borsa
Tancament
màxim
75,44 €
74,86 €
27 d'octubre 2009
Borsa
Tancament
mínim
30,68 €
30,89 €
24 de gener 2009
Borsa
Màxim diari
màxim
76,10 €
74,14 €
26 d'octubre 2009
Borsa
Màxim diari
mínim
31,13 €
31,31 €
24 de gener 2009
Borsa
Mínim diari
màxim
74,39 €
74,21 €
27 d'octubre 2009
Borsa
Mínim diari
mínim
30,13 €
30,53 €
24 de gener 2009
Borsa
Volum
mínim
562
589
11 de desembre 2009
Despeses
Lloguers
màxim
2.485 €
2.471 €
Octubre 2009
Despeses
Consorci
màxim
10.524 €
10.217 €
Desembre 2009
Despeses
Inversions
màxim
11.666 €
11.209 €
Desembre 2009
Despeses
Jurídics
màxim
1.744 €
1.693 €
Desembre 2009
Despeses
Morositat
màxim
12.148 €
11.618 €
Desembre 2009
Despeses
Provisions
màxim
21.048 €
20.434 €
Desembre 2009
Despeses
Publicitat
màxim
4.630 €
4.437 €
Desembre 2009
Despeses
Salaris
màxim
30.615 €
30.584 €
Desembre 2009
Despeses
Sinistres
màxim
380.543 €
369.544 €
Desembre 2009
Despeses
Seguretat Social
màxim
4.592 €
4.588 €
Desembre 2009
Despeses
Total
màxim
490.232 €
476.753 €
Desembre 2009
Despeses
Subministraments
màxim
394 €
389 €
Febrer 2009
Despeses
Tecnologia
màxim
3.668 €
3.620 €
Desembre 2009
Facturació
Comissions
màxim
2.777 €
2.688 €
Desembre 2009
Facturació
Essencial
màxim
87.072 €
85.628 €
Desembre 2009
Facturació
Obligatòria
màxim
374.249 €
360.168 €
Desembre 2009
Facturació
Total
màxim
601.362 €
583.822 €
Desembre 2009
Fons propis
Total
màxim
6,73 M€
5,96 M€
Desembre 2009
Indemnitzacions
Essencial
màxim
55.804 €
55.050 €
Desembre 2009
Indemnitzacions
Obligatòria
màxim
239.856 €
231.552 €
Desembre 2009
Indemnitzacions
Total
màxim
380.543 €
369.544 €
Desembre 2009
Indemnització mitjana
Estrella
màxim
15.921 €
14.947 €
Octubre 2009
Indemnització mitjana
Essencial
màxim
11.161 €
10.912 €
Desembre 2009
Indemnització mitjana
Obligatòria
màxim
2.399 €
2.293 €
Desembre 2009
Indemnització mitjana
Total
màxim
27.506 €
26.743 €
Desembre 2009
Preu
Bàsica
màxim
531,64 €
530,52 €
Desembre 2009
Preu
Completa
màxim
1.004,05 €
1.002,80 €
Novembre 2009
Preu
Essencial
màxim
250,00 €
243,51 €
Setembre 2009
Preu
Obligatòria
màxim
399,00 €
395,00 €
Juliol 2009
Preu
Oci
màxim
700,00 €
677,01 €
Gener 2009
Preu
A Tot Risc
màxim
1.201,62 €
1.200,87 €
Juny 2009
Rating
Total
màxim
85,3 punts
84,5 punts
Octubre 2009
Ràtios
BPA
màxim
0,59 €
0,56 €
Desembre 2009
Ràtios
Ràtio combinada
mínim
75,89 %
77,08 %
Octubre 2009
Ràtios
Marge net
màxim
15,06 %
14,50 %
Juny 2009
Ràtios
Quota de mercat
màxim
1,37 %
1,33 %
Desembre 2009
Ràtios
ROE
màxim
11,57 %
6,74 %
Desembre 2009
Ràtios
Cobertura del capital mínim
màxim
269,40 %
238,20 %
Desembre 2009
Resultats
Benefici net
màxim
80.595 €
77.652 €
Desembre 2009
Resultats
Resultat abans d'impostos
màxim
123.992 €
119.465 €
Desembre 2009
Resultats
Resultat d'explotació
màxim
121.655 €
117.286 €
Desembre 2009
Resultats
Flux de caixa lliure
màxim
75.690 €
72.591 €
Desembre 2009
Sinistres (nombre)
Essencial
màxim
9
7
Maig 2009
Sinistres (nombre)
Obligatòria
màxim
132
109
Octubre 2009
Estructura
Empleats
màxim
30
29
Agost 2009
Estructura
Sinistres
màxim
65,81 %
65,33 %
Febrer 2009
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue)Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
L'ARR (Annual Recurring Revenue) és la fotografia financera més important per a inversors i directius:
respon a la pregunta “si no capàssim cap client nou, quant ingressaríem l'any que ve?”.
És la base annualitzada de la cartera actual de pòlisses, sense comptar comissions ni ingressos extraordinaris.
🟢 ARR creixent
El MRR puja mes a mes. La cartera està en expansió: nous clients o pujades de preu superen les baixes.
🔵 ARR estable
El MRR oscil·la lleugerament. La base és sòlida però no hi ha creixement net. Cal analitzar si les baixes igualen les altes.
🟠 Churn moderat (2–8%)
Es perd entre el 2% i el 8% de l'ARR per baixes. És acceptable si hi ha creixement per preu o nous clients, però cal vigilar la tendència.
🔴 Churn alt (>8%)
Més del 8% de l'ARR en risc. Cada any l'asseguradora ha de captar molts clients nous només per mantenir el nivell d'ingressos actuals.
Què és la Net Expansion?
És l'ARR guanyat gràcies a pujades de preu sobre els clients ja existents.
Si la Net Expansion és positiva, l'asseguradora creix en valor sense necessitat de captar ningú nou.
És la palanca de pricing més eficient.
Què és l'ARPU?
L'Average Revenue Per User mesura quant ingressa l'asseguradora per cada assegurat a l'any.
Un ARPU creixent indica que els clients contracten pòlisses de més valor o accepten les pujades de preu.
Com es calcula: ARR = MRR del darrer mes disponible × 12.
ARPU = ARR / nombre d'assegurats del darrer mes.
ARR Churn = (1 − GRR_anual) × ARR.
Net Expansion = (NRR − GRR) / 100 × ARR.
Font: sw_Ratios (camps MRR, ARR, ARPU, ARRChurn, ARRNetExpansion).
ARR
7,10 M€
MRR 0,6 M€ × 12
Δ ARR any/any
+50,3%
vs desembre 2008
ARPU anual
422 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
0,9%
≈ 64 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2009 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creixMRR baixaDarrer mes: 0,59 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR)7,1 M€ (99%)
Expansió preu (NRR−GRR)0,5 M€ (+8%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any)
+50,3%
ARR Churn rate
0,9%/any
ARPU anual
422 €
Net Expansion ARR
+0,5 M€
MRR darrer mes
0,59 M€
ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes.
ARPU = ARR / assegurats del darrer mes.
ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR.
Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR.
Referència des. 2008: disponible.
Composició de les despeses — Fecat 2009
Distribució anual per categories · Total:
Total
despeses
Detall mensual per categoria
1Rendibilitat
ROA
11,15%
ant. 6,59%
Fecat
11,15%
Sector
7,69%
+3,46% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
11,57%
ant. 6,74%
Fecat
11,57%
Sector
8,28%
+3,29% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
ant. 0,00%
Fecat
0,00%
Sector
5,51%
-5,51% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
21,83%
Primer any
+10,43% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
22,34%
Primer any
+9,83% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
16,54%
Primer any
+10,88% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,47€
Primer any
+0,08€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
68,14%
ant. 67,20%
-3,57% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
78,17%
ant. 81,73%
-10,43% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
100,00%
ant. 100,00%
Fecat
100,00%
Sector
99,66%
+0,34% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
8,17%
Primer any
Fecat
8,17%
Sector
2,48%
+5,69% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
-3.258,93€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
17.768€
ant. 10.881€
+4.366,38€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.167€
ant. 1.134€
-11,18€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
16.600€
Primer any
+4.377,56€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,00
ant. 0,00
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
173.885€
Primer any
+29.571,25€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
12.364€
Primer any
-1.316,88€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
161.521€
Primer any
+161.511,66€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
18,26%
Primer any
+9,79% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 ·
● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix
·
● alt
· referència 100% = llindar de pèrdua
Gen
Feb
Mar
Abr
Mai
Jun
Jul
Ago
Set
Oct
Nov
Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
7 / 10
del total disponibles al mercat 2009
Preu més baix
249,31€
Essencial
Preu més alt
1.894,57€
Estrella
Preu mitjà
852,83€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2009 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Essencial
249,31€
preu de referència (€/mes)
+38,5% vs gen.
-53,39€ vs sector
(-17.6%)
Sector: 302,70€/mes
Obligatòria
396,80€
preu de referència (€/mes)
+3,1% vs gen.
-64,00€ vs sector
(-13.9%)
Sector: 460,80€/mes
Bàsica
531,64€
preu de referència (€/mes)
+18,1% vs gen.
-40,82€ vs sector
(-7.1%)
Sector: 572,46€/mes
Oci
696,01€
preu de referència (€/mes)
-0,6% vs gen.
-71,58€ vs sector
(-9.3%)
Sector: 767,59€/mes
Completa
1.002,20€
preu de referència (€/mes)
+0,2% vs gen.
-117,24€ vs sector
(-10.5%)
Sector: 1.119,44€/mes
A Tot Risc
1.199,27€
preu de referència (€/mes)
-0,1% vs gen.
-188,29€ vs sector
(-13.6%)
Sector: 1.387,56€/mes
Estrella
1.894,57€
preu de referència (€/mes)
+5,3% vs gen.
-193,45€ vs sector
(-9.3%)
Sector: 2.088,02€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector
verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Piràmide de pòlisses — Fecat 2009 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
Obligatòria395,25 €/u
Essencial220,54 €/u
Estrella1.865,70 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa
E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Quan una asseguradora puja el preu d'una pòlissa, alguns clients poden decidir cancel·lar-la o no renovar-la.
L'elasticitat mesura exactament això: quants assegurats perdem (o guanyem) per cada 1% que movem el preu.
Exemple pràctic
Si pugem un 5% el preu de la Bàsica i el mes següent perdem un 10% d'assegurats → E = −2,0
E entre −0,5 i 0
Bona notícia: els clients aguanten la pujada. La pòlissa és poc substituïble.
E entre −1,5 i −0,5
Atenció: hi ha sensibilitat. Cal moderar les pujades o justificar-les amb valor afegit.
E menor de −1,5
Risc alt: cada pujada de preu comporta una pèrdua desproporcionada de clients.
Com es calcula: mesurem el canvi de preu d'un mes i la variació d'assegurats del mes següent — perquè els clients tarden un temps en reaccionar a les pujades. Quan E és positiva (paradoxa) sol indicar un efecte estacional o una campanya comercial que va coincidir amb la pujada.
Essencial
-22,66
Molt elàstica
rang [-299,38, 77,51]
· n=10
Estrella
7,92
Paradoxa / estacional
rang [-141,62, 282,88]
· n=11
Obligatòria
13,08
Paradoxa / estacional
rang [-36,12, 191,92]
· n=11
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa
Mes canvi
Preu ant. → nou
ΔPreu %
ΔAsseg. %
E
Essencial
-22,66 · Molt elàstica
10 canvis
180,00€
180,50€
+0,28%
+2,23%
8,014
↳
Feb →
Mar
180,00€
180,50€
+0,28%
+2,23%
8,014
↳
Mar →
Abr
180,50€
210,00€
+16,34%
+0,69%
0,042
↳
Abr →
Mai
210,00€
209,51€
-0,23%
+1,16%
-4,990
↳
Mai →
Jun
209,51€
209,43€
-0,04%
-2,96%
77,514
↳
Jul →
Ago
209,44€
225,00€
+7,43%
+3,43%
0,461
↳
Ago →
Set
225,00€
224,34€
-0,29%
-0,42%
1,432
↳
Set →
Oct
224,34€
250,00€
+11,44%
+2,06%
0,180
↳
Oct →
Nov
250,00€
249,45€
-0,22%
+0,36%
-1,658
↳
Nov →
Des
249,45€
248,98€
-0,19%
+1,55%
-8,231
↳
Des →
Gen 2010 *
248,98€
249,31€
+0,13%
-39,68%
-299,382
Obligatòria
13,08 · Paradoxa / estacional
11 canvis
385,00€
385,37€
+0,10%
+2,59%
26,963
↳
Feb →
Mar
385,00€
385,37€
+0,10%
+2,59%
26,963
↳
Mar →
Abr
385,37€
395,00€
+2,50%
+6,23%
2,491
↳
Abr →
Mai
395,00€
394,79€
-0,05%
+1,92%
-36,116
↳
Mai →
Jun
394,79€
394,03€
-0,19%
+4,24%
-22,019
↳
Jun →
Jul
394,03€
394,86€
+0,21%
+4,54%
21,549
↳
Jul →
Ago
394,86€
399,00€
+1,05%
+3,97%
3,787
↳
Ago →
Set
399,00€
397,84€
-0,29%
+1,04%
-3,591
↳
Set →
Oct
397,84€
399,00€
+0,29%
+2,08%
7,121
↳
Oct →
Nov
399,00€
398,78€
-0,06%
+1,88%
-34,168
↳
Nov →
Des
398,78€
397,61€
-0,29%
+4,12%
-14,047
↳
Des →
Gen 2010 *
397,61€
396,80€
-0,20%
-39,10%
191,918
Estrella
7,92 · Paradoxa / estacional
11 canvis
1.800,00€
1.803,54€
+0,20%
-2,28%
-11,615
↳
Feb →
Mar
1.800,00€
1.803,54€
+0,20%
-2,28%
-11,615
↳
Mar →
Abr
1.803,54€
1.850,00€
+2,58%
-0,26%
-0,101
↳
Abr →
Mai
1.850,00€
1.851,31€
+0,07%
-2,73%
-38,615
↳
Mai →
Jun
1.851,31€
1.851,66€
+0,02%
-2,68%
-141,619
↳
Jun →
Jul
1.851,66€
1.850,46€
-0,06%
0,00%
0,000
↳
Jul →
Ago
1.850,46€
1.900,00€
+2,68%
+1,38%
0,514
↳
Ago →
Set
1.900,00€
1.895,74€
-0,22%
+3,66%
-16,340
↳
Set →
Oct
1.895,74€
1.900,00€
+0,22%
+3,27%
14,562
↳
Oct →
Nov
1.900,00€
1.894,46€
-0,29%
+3,42%
-11,736
↳
Nov →
Des
1.894,46€
1.897,23€
+0,15%
+1,35%
9,220
↳
Des →
Gen 2010 *
1.897,23€
1.894,57€
-0,14%
-39,66%
282,883
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat.
* El desembre usa els assegurats de gener 2010 com a reacció.
Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals
i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa.
Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP)
Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
L'Índex de Competitivitat de Preu respon a una pregunta senzilla:
el preu que cobrem per cada pòlissa, on ens situa respecte a la competència?
Imagina una escala del 0% al 100%: el 0% és el competidor més barat del mercat
i el 100% és el més car. Sabem exactament on som nosaltres.
🟢 Competitiu (<20%)
Som dels més barats. Avantatge per captar clients, però pot afectar el marge.
🔵 Sota la mit. (20–50%)
Preu per sota la mitjana. Bona posició competitiva amb marge saludable.
🟠 Sobre la mit. (50–80%)
Preu per sobre la mitjana. Cal justificar-ho amb millor servei o cobertura.
🔴 Car (>80%)
Som dels més cars. Risc de pèrdua de clients sensibles al preu.
Idx: si surt 105 vol dir que cobrem un 5% més que la mitjana del sector.
Gap: quant % som més cars que el competidor més barat d'aquell mes.
El càlcul exclou l'asseguradora pròpia de la mitjana del mercat per no distorsionar el resultat.
Oci🟢 Competitiu
mínim15%màxim
Idx: 90,5Gap: +7,5%n=12 m.
Estrella🟢 Competitiu
mínim12%màxim
Idx: 88,7Gap: +3,7%n=12 m.
Bàsica🟢 Competitiu
mínim11%màxim
Idx: 83,3Gap: +4,8%n=12 m.
Completa🟢 Competitiu
mínim10%màxim
Idx: 88,8Gap: +3,9%n=12 m.
Obligatòria🟢 Competitiu
mínim7%màxim
Idx: 84,8Gap: +4,0%n=12 m.
A Tot Risc🟢 Competitiu
mínim4%màxim
Idx: 85,7Gap: +1,5%n=12 m.
Essencial🟢 Competitiu
mínim0%màxim
Idx: 69,0Gap: -5,7%n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100 ·
Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa
Mes
Preu propi
Mínim
Mitjana
Màxim
N
Pos.
Idx
Oci 12 mesos
700,00€
650,00€
782,14€
1.250,00€
14
8%
89,5
↳
Gen
700,00€
650,00€
782,14€
1.250,00€
14
8%
89,5
↳
Feb
699,78€
649,77€
751,84€
901,89€
14
20%
93,1
↳
Mar
700,00€
650,00€
768,93€
1.000,00€
14
14%
91,0
↳
Abr
698,89€
650,09€
769,47€
997,23€
14
14%
90,8
↳
Mai
697,91€
651,87€
769,17€
996,00€
14
13%
90,7
↳
Jun
699,26€
651,49€
768,83€
994,43€
14
14%
91,0
↳
Jul
700,00€
650,00€
777,50€
1.000,00€
14
14%
90,0
↳
Ago
698,57€
650,41€
777,60€
1.001,16€
14
14%
89,8
↳
Set
700,00€
650,00€
775,36€
950,00€
14
17%
90,3
↳
Oct
699,32€
648,99€
776,01€
952,59€
14
17%
90,1
↳
Nov
697,69€
649,72€
776,38€
952,49€
14
16%
89,9
↳
Des
696,01€
648,07€
776,71€
954,75€
14
16%
89,6
Estrella 12 mesos
1.800,00€
1.800,00€
2.082,14€
2.600,00€
14
0%
86,4
↳
Gen
1.800,00€
1.800,00€
2.082,14€
2.600,00€
14
0%
86,4
↳
Feb
1.803,54€
1.802,03€
2.051,35€
2.255,05€
14
0%
87,9
↳
Mar
1.850,00€
1.800,00€
2.092,86€
2.300,00€
14
10%
88,4
↳
Abr
1.851,31€
1.798,65€
2.093,58€
2.303,14€
14
10%
88,4
↳
Mai
1.851,66€
1.797,94€
2.093,71€
2.308,33€
14
11%
88,4
↳
Jun
1.850,46€
1.801,83€
2.094,10€
2.301,64€
14
10%
88,4
↳
Jul
1.900,00€
1.800,00€
2.125,00€
2.400,00€
14
17%
89,4
↳
Ago
1.895,74€
1.795,39€
2.123,66€
2.397,02€
14
17%
89,3
↳
Set
1.900,00€
1.800,00€
2.121,43€
2.400,00€
14
17%
89,6
↳
Oct
1.894,46€
1.801,82€
2.122,65€
2.400,24€
14
15%
89,2
↳
Nov
1.897,23€
1.800,32€
2.123,60€
2.400,09€
14
16%
89,3
↳
Des
1.894,57€
1.800,21€
2.122,73€
2.393,81€
14
16%
89,3
Bàsica 12 mesos
450,00€
450,00€
563,21€
650,00€
14
0%
79,9
↳
Gen
450,00€
450,00€
563,21€
650,00€
14
0%
79,9
↳
Feb
450,45€
448,72€
563,31€
651,91€
14
1%
80,0
↳
Mar
451,60€
449,56€
563,35€
651,76€
14
1%
80,2
↳
Abr
450,00€
450,00€
577,14€
675,00€
14
0%
78,0
↳
Mai
448,74€
448,84€
577,05€
673,15€
14
0%
77,8
↳
Jun
448,84€
447,69€
576,97€
675,09€
14
1%
77,8
↳
Jul
500,00€
465,00€
580,00€
675,00€
14
17%
86,2
↳
Ago
499,09€
463,84€
579,93€
675,57€
14
17%
86,1
↳
Set
498,85€
465,15€
579,91€
676,88€
14
16%
86,0
↳
Oct
530,00€
475,00€
595,36€
675,00€
14
28%
89,0
↳
Nov
530,52€
476,28€
595,15€
675,77€
14
27%
89,1
↳
Des
531,64€
477,23€
595,28€
676,06€
14
27%
89,3
Completa 12 mesos
1.000,00€
1.000,00€
1.150,00€
1.750,00€
14
0%
87,0
↳
Gen
1.000,00€
1.000,00€
1.150,00€
1.750,00€
14
0%
87,0
↳
Feb
1.000,22€
997,65€
1.109,15€
1.197,67€
14
1%
90,2
↳
Mar
1.000,00€
1.000,00€
1.118,21€
1.200,00€
14
0%
89,4
↳
Abr
998,55€
998,08€
1.118,02€
1.201,69€
14
0%
89,3
↳
Mai
1.001,47€
996,41€
1.118,33€
1.200,60€
14
2%
89,6
↳
Jun
1.000,11€
997,73€
1.119,20€
1.203,77€
14
1%
89,4
↳
Jul
1.000,00€
1.000,00€
1.139,64€
1.250,00€
14
0%
87,7
↳
Ago
1.002,39€
998,58€
1.139,23€
1.250,90€
14
2%
88,0
↳
Set
1.000,00€
900,00€
1.131,07€
1.250,00€
14
29%
88,4
↳
Oct
1.002,20€
898,35€
1.130,85€
1.250,51€
14
29%
88,6
↳
Nov
1.004,05€
899,82€
1.130,51€
1.252,71€
14
30%
88,8
↳
Des
1.002,20€
900,68€
1.130,69€
1.251,30€
14
29%
88,6
Obligatòria 12 mesos
385,00€
375,00€
456,07€
600,00€
14
4%
84,4
↳
Gen
385,00€
375,00€
456,07€
600,00€
14
4%
84,4
↳
Feb
385,37€
374,79€
455,90€
600,05€
14
5%
84,5
↳
Mar
395,00€
375,00€
458,57€
600,00€
14
9%
86,1
↳
Abr
394,79€
374,06€
458,92€
599,17€
14
9%
86,0
↳
Mai
394,03€
374,78€
458,55€
597,43€
14
9%
85,9
↳
Jun
394,86€
375,60€
458,67€
597,49€
14
9%
86,1
↳
Jul
399,00€
395,00€
476,00€
600,00€
14
2%
83,8
↳
Ago
397,84€
394,48€
475,84€
600,75€
14
2%
83,6
↳
Set
399,00€
380,00€
472,07€
599,00€
14
9%
84,5
↳
Oct
398,78€
379,74€
471,84€
597,59€
14
9%
84,5
↳
Nov
397,61€
379,35€
471,91€
598,63€
14
8%
84,3
↳
Des
396,80€
380,29€
471,73€
599,95€
14
8%
84,1
A Tot Risc 12 mesos
1.200,00€
1.200,00€
1.421,43€
2.000,00€
14
0%
84,4
↳
Gen
1.200,00€
1.200,00€
1.421,43€
2.000,00€
14
0%
84,4
↳
Feb
1.200,87€
1.199,05€
1.381,46€
1.602,51€
14
0%
86,9
↳
Mar
1.200,00€
1.200,00€
1.392,86€
1.600,00€
14
0%
86,2
↳
Abr
1.198,86€
1.198,09€
1.392,62€
1.599,35€
14
0%
86,1
↳
Mai
1.200,03€
1.197,54€
1.393,59€
1.603,75€
14
1%
86,1
↳
Jun
1.201,62€
1.196,91€
1.393,97€
1.605,84€
14
1%
86,2
↳
Jul
1.200,00€
1.200,00€
1.410,71€
1.650,00€
14
0%
85,1
↳
Ago
1.200,54€
1.203,13€
1.410,72€
1.649,55€
14
0%
85,1
↳
Set
1.200,00€
1.150,00€
1.403,57€
1.650,00€
14
10%
85,5
↳
Oct
1.198,80€
1.148,49€
1.403,25€
1.654,10€
14
10%
85,4
↳
Nov
1.199,36€
1.146,99€
1.404,07€
1.650,79€
14
10%
85,4
↳
Des
1.199,27€
1.146,18€
1.403,30€
1.647,03€
14
11%
85,5
Essencial 12 mesos
180,00€
200,00€
312,17€
375,89€
5
0%
57,7
↳
Gen
180,00€
200,00€
312,17€
375,89€
5
0%
57,7
↳
Feb
180,50€
200,25€
312,47€
375,41€
5
0%
57,8
↳
Mar
210,00€
225,00€
317,44€
375,95€
5
0%
66,2
↳
Abr
209,51€
224,44€
317,53€
376,79€
5
0%
66,0
↳
Mai
209,43€
224,06€
316,99€
376,12€
5
0%
66,1
↳
Jun
209,44€
224,31€
317,04€
376,96€
5
0%
66,1
↳
Jul
225,00€
250,00€
322,54€
376,54€
5
0%
69,8
↳
Ago
224,34€
250,07€
322,95€
377,29€
5
0%
69,5
↳
Set
250,00€
250,00€
322,65€
376,92€
5
0%
77,5
↳
Oct
249,45€
250,65€
322,79€
376,79€
5
0%
77,3
↳
Nov
248,98€
250,17€
322,57€
377,30€
5
0%
77,2
↳
Des
249,31€
250,42€
322,54€
376,36€
5
0%
77,3
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes.
0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim.
N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia).
Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.
Quan una asseguradora reté un client, cobra les seves primes any rere any. Si a més li puja el preu, ingressa més sense captar ningú nou.
El NRR i el GRR mesuren exactament això: de cada 100€ facturats el mes anterior, quants en recuperem aquest mes?
La clau és la diferència entre tots dos: NRR inclou l'efecte preu, GRR només la retenció de clients.
🟢 NRR ≥ 100%
Excel·lent. La cartera creix en valor: els clients retinguts paguen més que el total de l'any anterior. No cal cap client nou per créixer.
🔵 NRR 95–100%
Saludable. Es perd una mica per baixes o baixades de preu, però la base és sòlida. Nous clients compensen fàcilment el gap.
🟠 GRR ≥ 95% però NRR < 95%
Els clients es queden (GRR alt) però paguen menys: hi ha downsell o baixades de preu. La cartera és lleial però infravalorada.
🔴 GRR < 85%
Pèrdua de base. Cal captar molts clients nous només per mantenir els ingressos. És el senyal més clar de problema estructural de retenció.
Què és l'efecte preu (NRR − GRR)?
Si NRR = 102% i GRR = 98%, l'efecte preu és +4pp: els clients retinguts paguen un 4% més que l'any anterior.
Si és negatiu, els preus han baixat o hi ha hagut downgrades.
És la palanca de pricing de l'asseguradora.
Exemple pràctic
Desembre passat: 10M€ en pòlisses. Gener d'enguany: 9,9M€ (GRR = 99%) però a preus més alts arribes a 10,1M€ (NRR = 101%). Efecte preu = +2pp: 200K€ guanyats sense cap client nou.
Com es calcula: NRR = Facturació rec. mes M / Facturació rec. mes M−1 × 100.
GRR = NRR limitat per la taxa de retenció de clients (sempre ≤ 100%).
Font: sw_Facturacio (pòlisses) + sw_Ratios (ARRChurn si disponible).
Mes
Rec. (€)
Nous (€)
NRR %
GRR %
Δ Preu
Gen
0,44M €
0 €
108,6%
100,0%
+8,6pp
Feb
0,44M €
10,7K €
102,0%
100,0%
+2,0pp
Mar
0,47M €
10,0K €
105,8%
100,0%
+5,8pp
Abr
0,49M €
19,3K €
103,7%
100,0%
+3,7pp
Mai
0,49M €
6,9K €
100,6%
100,0%
+0,6pp
Jun
0,50M €
8,3K €
101,6%
100,0%
+1,6pp
Jul
0,52M €
7,6K €
104,4%
100,0%
+4,4pp
Ago
0,54M €
19,1K €
103,0%
100,0%
+3,0pp
Set
0,55M €
4,3K €
103,3%
100,0%
+3,3pp
Oct
0,56M €
11,8K €
102,2%
100,0%
+2,2pp
Nov
0,57M €
8,8K €
101,8%
100,0%
+1,8pp
Des
0,59M €
18,9K €
103,0%
89,1%
+13,9pp
TOTAL any
6,16M €
0,13M €
103,3%
99,1%
+4,2pp
NRR mig anual
103,3%
Excel·lent
GRR anual
99,1%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+4,2pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
98,4%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.
Amb una puntuació de 81,5 punts, l'asseguradora assoleix una A gràcies a un ràtio combinat de 78,2%, molt per sota del 100% i indicatiu d'una elevada rendibilitat tècnica, i a un ROE de l'11,6%, que confirma una generació de valor sòlida per a l'accionista. El compliment dels requisits de solvència (Sí), l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) i la no activació de l'indicador RCR reforcen el perfil de risc contingut al tancament de l'any complet (S2). La puntuació de rating de 81,8 és coherent amb el resultat global, però no arriba als nivells que justificarien una qualificació superior.
EQA
Solvència
A
★ S1 — tancament juny 30-06-09
Amb una puntuació de 78,4, l'asseguradora se situa en el rang A gràcies a un perfil tècnic sòlid, amb un indicador combinat de 79,7 i un rating de 79,5, ambdós en nivells elevats. El compliment del requisit de solvència (sol: Sí), l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) i la manca d'incidència en l'indicador RCR reforcen la fortalesa financera durant el S1 (gener–juny). La rendibilitat, amb un ROE del 10 %, és adequada però no excepcional, i això explica que la nota quedi en A i no en un nivell superior.
Participacions en altres asseguradores
No té accions d'altres asseguradores a final de 2009.
Notícies de Fecat · 2009
29 notícies a Servibancos · 22 en són protagonista