HHI 10.000 · sector 3.810 · 1 pòlisses actives · la més important, Plus, aporta el 100,0 % dels clients
Per territori
1,8 vegueries equivalents
Més concentrada que el sector
HHI 5.720 · sector 3.818 · present a 2 de 9 vegueries · Metropolità concentra el 69,0 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
-2,1 %
Més barat que la mitjana del sector
NPS
44
Sector: 49
Reclamacions
7,3
Per 1.000 clients i any · sector: 3,7
Efecte sobre els clients
−964
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2005
16.667.251€
vs 2004
Despeses 2005
14.521.285€
vs 2004
Allib. provisions
363.025€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
2.508.990€
vs 2004
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
1.749.661€
vs 2004
Dividends
67.947€
Impostos
942.125€
IT Asseg.
301.652€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
100.004€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2005ROA 10,38 %
· Solvència II (orientativa) 458 % (SCR 3.500.000 €)
Actiu
2005
2004
Var.
Cartera d'inversions
4.609.367 €
2.570.408 €
+79,3 %
Participacions en asseguradores
12.242.294 €
12.242.294 €
+0,0 %
Tresoreria
0 €
129.619 €
-100,0 %
Total actiu
16.851.661 €
14.942.321 €
Passiu
2005
2004
Var.
Capital social
12.742.294 €
12.742.294 €
+0,0 %
Reserves
3.276.005 €
1.594.291 €
+105,5 %
Provisions tècniques
833.363 €
605.737 €
+37,6 %
Deute financer
0 €
0 €
Total passiu
16.851.661 €
14.942.321 €
Fluxos d'efectiu 2005
Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)
1.977.287 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)
-2.038.959 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)
-67.947 €
Variació de tresoreria
-129.619 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue)Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
L'ARR (Annual Recurring Revenue) és la fotografia financera més important per a inversors i directius:
respon a la pregunta “si no capàssim cap client nou, quant ingressaríem l'any que ve?”.
És la base annualitzada de la cartera actual de pòlisses, sense comptar comissions ni ingressos extraordinaris.
🟢 ARR creixent
El MRR puja mes a mes. La cartera està en expansió: nous clients o pujades de preu superen les baixes.
🔵 ARR estable
El MRR oscil·la lleugerament. La base és sòlida però no hi ha creixement net. Cal analitzar si les baixes igualen les altes.
🟠 Churn moderat (2–8%)
Es perd entre el 2% i el 8% de l'ARR per baixes. És acceptable si hi ha creixement per preu o nous clients, però cal vigilar la tendència.
🔴 Churn alt (>8%)
Més del 8% de l'ARR en risc. Cada any l'asseguradora ha de captar molts clients nous només per mantenir el nivell d'ingressos actuals.
Què és la Net Expansion?
És l'ARR guanyat gràcies a pujades de preu sobre els clients ja existents.
Si la Net Expansion és positiva, l'asseguradora creix en valor sense necessitat de captar ningú nou.
És la palanca de pricing més eficient.
Què és l'ARPU?
L'Average Revenue Per User mesura quant ingressa l'asseguradora per cada assegurat a l'any.
Un ARPU creixent indica que els clients contracten pòlisses de més valor o accepten les pujades de preu.
Com es calcula: ARR = MRR del darrer mes disponible × 12.
ARPU = ARR / nombre d'assegurats del darrer mes.
ARR Churn = (1 − GRR_anual) × ARR.
Net Expansion = (NRR − GRR) / 100 × ARR.
Font: sw_Ratios (camps MRR, ARR, ARPU, ARRChurn, ARRNetExpansion).
ARR
17,12 M€
MRR 1,4 M€ × 12
Δ ARR any/any
+30,2%
vs desembre 2004
ARPU anual
773 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
3,3%
≈ 565 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2005 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creixMRR baixaDarrer mes: 1,43 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR)17,1 M€ (97%)
Expansió preu (NRR−GRR)1,1 M€ (+6%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any)
+30,2%
ARR Churn rate
3,3%/any
ARPU anual
773 €
Net Expansion ARR
+1,1 M€
MRR darrer mes
1,43 M€
ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes.
ARPU = ARR / assegurats del darrer mes.
ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR.
Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR.
Referència des. 2004: disponible.
Composició de les despeses — Videco 2005
Distribució anual per categories · Total:
Total
despeses
Detall mensual per categoria
1Rendibilitat
ROA
10,38%
ant. 7,60%
Videco
10,38%
Sector
12,35%
-1,97% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
10,92%
ant. 7,92%
Videco
10,92%
Sector
14,41%
-3,49% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
5,99%
ant. 0,00%
Videco
5,99%
Sector
15,77%
-9,78% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
19,16%
Primer any
+4,52% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
19,95%
Primer any
+4,33% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
12,78%
Primer any
+3,54% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,54€
Primer any
-1,42€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
74,65%
ant. 74,99%
+6,11% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
80,84%
ant. 81,88%
-4,52% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
100,00%
ant. 100,00%
Videco
100,00%
Sector
99,15%
+0,85% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
-1,22%
Primer any
Videco
-1,22%
Sector
-0,36%
-0,86% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
-1.645,15€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
22.935€
ant. 19.603€
+12.100,05€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.033€
ant. 1.001€
+17,49€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
21.902€
Primer any
+12.082,57€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,00
ant. 0,00
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
231.490€
Primer any
+106.906,80€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
11.315€
Primer any
-814,26€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
220.174€
Primer any
+220.165,83€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
14,95%
Primer any
+1,99% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 ·
● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix
·
● alt
· referència 100% = llindar de pèrdua
Gen
Feb
Mar
Abr
Mai
Jun
Jul
Ago
Set
Oct
Nov
Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
1 / 9
del total disponibles al mercat 2005
Preu més baix
789,68€
Plus
Preu més alt
789,68€
Plus
Preu mitjà
789,68€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2005 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Plus
789,68€
preu de referència (€/mes)
-1,2% vs gen.
-14,20€ vs sector
(-1.8%)
Sector: 803,88€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector
verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Piràmide de pòlisses — Videco 2005 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
Plus791,16 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa
E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Quan una asseguradora puja el preu d'una pòlissa, alguns clients poden decidir cancel·lar-la o no renovar-la.
L'elasticitat mesura exactament això: quants assegurats perdem (o guanyem) per cada 1% que movem el preu.
Exemple pràctic
Si pugem un 5% el preu de la Bàsica i el mes següent perdem un 10% d'assegurats → E = −2,0
E entre −0,5 i 0
Bona notícia: els clients aguanten la pujada. La pòlissa és poc substituïble.
E entre −1,5 i −0,5
Atenció: hi ha sensibilitat. Cal moderar les pujades o justificar-les amb valor afegit.
E menor de −1,5
Risc alt: cada pujada de preu comporta una pèrdua desproporcionada de clients.
Com es calcula: mesurem el canvi de preu d'un mes i la variació d'assegurats del mes següent — perquè els clients tarden un temps en reaccionar a les pujades. Quan E és positiva (paradoxa) sol indicar un efecte estacional o una campanya comercial que va coincidir amb la pujada.
Plus
27,89
Paradoxa / estacional
rang [-109,18, 465,23]
· n=11
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa
Mes canvi
Preu ant. → nou
ΔPreu %
ΔAsseg. %
E
Plus
27,89 · Paradoxa / estacional
11 canvis
799,46€
795,58€
-0,49%
+3,65%
-7,513
↳
Feb →
Mar
799,46€
795,58€
-0,49%
+3,65%
-7,513
↳
Mar →
Abr
795,58€
798,08€
+0,31%
+0,68%
2,153
↳
Abr →
Mai
798,08€
793,74€
-0,54%
+4,49%
-8,260
↳
Mai →
Jun
793,74€
789,32€
-0,56%
+3,53%
-6,343
↳
Jun →
Jul
789,32€
789,46€
+0,02%
+8,25%
465,231
↳
Jul →
Ago
789,46€
789,19€
-0,03%
+3,73%
-109,183
↳
Ago →
Set
789,19€
786,02€
-0,40%
-2,03%
5,063
↳
Set →
Oct
786,02€
787,11€
+0,14%
-2,81%
-20,233
↳
Oct →
Nov
787,11€
789,31€
+0,28%
-5,17%
-18,514
↳
Nov →
Des
789,31€
790,76€
+0,18%
+2,14%
11,646
↳
Des →
Gen 2006 *
790,76€
789,68€
-0,14%
+1,00%
-7,297
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat.
* El desembre usa els assegurats de gener 2006 com a reacció.
Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals
i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa.
Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP)
Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
L'Índex de Competitivitat de Preu respon a una pregunta senzilla:
el preu que cobrem per cada pòlissa, on ens situa respecte a la competència?
Imagina una escala del 0% al 100%: el 0% és el competidor més barat del mercat
i el 100% és el més car. Sabem exactament on som nosaltres.
🟢 Competitiu (<20%)
Som dels més barats. Avantatge per captar clients, però pot afectar el marge.
🔵 Sota la mit. (20–50%)
Preu per sota la mitjana. Bona posició competitiva amb marge saludable.
🟠 Sobre la mit. (50–80%)
Preu per sobre la mitjana. Cal justificar-ho amb millor servei o cobertura.
🔴 Car (>80%)
Som dels més cars. Risc de pèrdua de clients sensibles al preu.
Idx: si surt 105 vol dir que cobrem un 5% més que la mitjana del sector.
Gap: quant % som més cars que el competidor més barat d'aquell mes.
El càlcul exclou l'asseguradora pròpia de la mitjana del mercat per no distorsionar el resultat.
Plus🟠 Sobre la mit.
mínim50%màxim
Idx: 97,0Gap: -3,0%n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100 ·
Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa
Mes
Preu propi
Mínim
Mitjana
Màxim
N
Pos.
Idx
Plus 12 mesos
799,46€
824,15€
824,15€
824,15€
1
50%
97,0
↳
Gen
799,46€
824,15€
824,15€
824,15€
1
50%
97,0
↳
Feb
795,58€
823,87€
823,87€
823,87€
1
50%
96,6
↳
Mar
798,08€
818,66€
818,66€
818,66€
1
50%
97,5
↳
Abr
793,74€
818,91€
818,91€
818,91€
1
50%
96,9
↳
Mai
789,32€
816,30€
816,30€
816,30€
1
50%
96,7
↳
Jun
789,46€
816,90€
816,90€
816,90€
1
50%
96,6
↳
Jul
789,19€
818,17€
818,17€
818,17€
1
50%
96,5
↳
Ago
786,02€
813,18€
813,18€
813,18€
1
50%
96,7
↳
Set
787,11€
814,16€
814,16€
814,16€
1
50%
96,7
↳
Oct
789,31€
812,66€
812,66€
812,66€
1
50%
97,1
↳
Nov
790,76€
809,15€
809,15€
809,15€
1
50%
97,7
↳
Des
789,68€
809,27€
809,27€
809,27€
1
50%
97,6
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes.
0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim.
N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia).
Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.
Quan una asseguradora reté un client, cobra les seves primes any rere any. Si a més li puja el preu, ingressa més sense captar ningú nou.
El NRR i el GRR mesuren exactament això: de cada 100€ facturats el mes anterior, quants en recuperem aquest mes?
La clau és la diferència entre tots dos: NRR inclou l'efecte preu, GRR només la retenció de clients.
🟢 NRR ≥ 100%
Excel·lent. La cartera creix en valor: els clients retinguts paguen més que el total de l'any anterior. No cal cap client nou per créixer.
🔵 NRR 95–100%
Saludable. Es perd una mica per baixes o baixades de preu, però la base és sòlida. Nous clients compensen fàcilment el gap.
🟠 GRR ≥ 95% però NRR < 95%
Els clients es queden (GRR alt) però paguen menys: hi ha downsell o baixades de preu. La cartera és lleial però infravalorada.
🔴 GRR < 85%
Pèrdua de base. Cal captar molts clients nous només per mantenir els ingressos. És el senyal més clar de problema estructural de retenció.
Què és l'efecte preu (NRR − GRR)?
Si NRR = 102% i GRR = 98%, l'efecte preu és +4pp: els clients retinguts paguen un 4% més que l'any anterior.
Si és negatiu, els preus han baixat o hi ha hagut downgrades.
És la palanca de pricing de l'asseguradora.
Exemple pràctic
Desembre passat: 10M€ en pòlisses. Gener d'enguany: 9,9M€ (GRR = 99%) però a preus més alts arribes a 10,1M€ (NRR = 101%). Efecte preu = +2pp: 200K€ guanyats sense cap client nou.
Com es calcula: NRR = Facturació rec. mes M / Facturació rec. mes M−1 × 100.
GRR = NRR limitat per la taxa de retenció de clients (sempre ≤ 100%).
Font: sw_Facturacio (pòlisses) + sw_Ratios (ARRChurn si disponible).
Mes
Rec. (€)
Nous (€)
NRR %
GRR %
Δ Preu
Gen
1,19M €
0 €
106,4%
100,0%
+6,4pp
Feb
1,23M €
45,1K €
103,3%
100,0%
+3,3pp
Mar
1,28M €
45,0K €
104,0%
100,0%
+4,0pp
Abr
1,28M €
8,6K €
100,1%
100,0%
+0,1pp
Mai
1,33M €
57,2K €
103,9%
100,0%
+3,9pp
Jun
1,38M €
47,0K €
103,6%
100,0%
+3,6pp
Jul
1,49M €
113,6K €
108,2%
100,0%
+8,2pp
Ago
1,54M €
55,4K €
103,3%
100,0%
+3,3pp
Set
1,51M €
0 €
98,1%
98,1%
+0,0pp
Oct
1,47M €
0 €
97,5%
97,5%
+0,0pp
Nov
1,40M €
0 €
95,0%
95,0%
+0,0pp
Des
1,43M €
29,9K €
102,0%
70,0%
+32,0pp
TOTAL any
16,52M €
0,40M €
102,1%
96,7%
+5,4pp
NRR mig anual
102,1%
Excel·lent
GRR anual
96,7%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+5,4pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
99,1%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.
Aquesta asseguradora mostra un perfil sòlid, amb un combined ratio de 80,8%, que indica una rendibilitat tècnica clarament positiva, i un ROE de 10,9%, que confirma una bona capacitat de generar valor per a l'accionista al tancament de l'exercici (S2, any complet). El compliment de la solvència (Sí), l'absència d'incidències en el RCR (No) i cap alerta diagnòstica (0) reforcen la fortalesa del balanç. Tot plegat justifica la nota A (77 punts), en línia amb el rating de 77,9, i no arriba al nivell superior perquè hi ha marge de millora en rendibilitat.
EQA
Solvència
A
★ S1 — tancament juny 30-06-05
Un ràtio combinat de 81,4 % mostra una rendibilitat tècnica sòlida i ben per sota del llindar del 100 %, i el ROE del 9,8 % confirma una generació de rendiment adequada. El compliment de la solvència (Sí), l'absència d'alertes en l'indicador RCR i cap diagnòstic advers (0) reforcen el perfil prudencial de l'entitat en el S1. Amb tot, el rating intern de 77,3 i la puntuació global de 75,8 la situen en la categoria A, però sense arribar als nivells superiors, perquè hi ha marge de millora en rendibilitat i en la puntuació agregada.
Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2005.
1. Ingressos de Videco — 2005
Mes
Plus
Comissions
Tarifes
Dividends
TOTAL
2005-01-01
1.189.862,97
3.393,40
7.144,00
0,00
1.200.400,37
2005-02-01
1.229.171,10
3.522,60
7.416,00
0,00
1.240.109,70
2005-03-01
1.277.992,11
3.651,04
7.494,24
0,00
1.289.137,39
2005-04-01
1.279.641,17
3.675,74
7.738,40
0,00
1.291.055,31
2005-05-01
1.329.675,32
3.840,85
8.086,00
87.500,00
1.341.602,17
2005-06-01
1.376.884,03
3.976,51
8.371,60
0,00
1.389.232,14
2005-07-01
1.489.990,72
4.304,64
8.835,84
0,00
1.503.131,20
2005-08-01
1.539.420,17
4.465,38
9.635,82
0,00
1.553.521,37
2005-09-01
1.510.201,72
4.374,56
9.209,60
0,00
1.523.785,88
2005-10-01
1.471.931,60
4.251,82
8.951,20
0,00
1.485.134,62
2005-11-01
1.398.327,27
4.031,80
8.700,20
0,00
1.411.059,27
2005-12-01
1.426.293,69
4.118,06
8.669,60
0,00
1.439.081,35
ANUAL
16.519.391,87
47.606,40
100.252,50
87.500,00
16.667.250,77
2. Despeses de Videco — 2005
Mes
Sinistres
Salaris
SS
Submin.
Lloguer
Inversions
Provisions
Consorci
Morositat
Publicitat
Jurídics
Tecnologia
Seguretat
Bancaris
Sancions i ERE
TOTAL
2005-01-01
886.916,66
50.004,64
7.500,70
723,60
4.668,66
23.647,89
60.020,02
18.006,01
12.124,04
11.523,84
3.361,12
6.962,32
10.323,44
2.160,72
0,00
1.097.943,66
2005-02-01
844.260,34
50.902,14
7.635,32
734,28
4.651,62
24.058,13
62.005,49
18.601,65
12.277,09
11.781,04
3.472,31
7.316,65
10.664,94
2.232,20
0,00
1.060.593,19
2005-03-01
890.899,44
51.815,46
7.772,32
739,98
4.652,16
25.524,92
64.456,87
19.337,06
12.891,37
12.117,89
3.609,58
7.477,00
11.086,58
2.320,45
60.000,00
1.174.701,09
2005-04-01
919.550,14
51.915,22
7.787,28
734,94
4.667,04
24.917,37
64.552,77
19.365,83
12.781,45
12.394,13
3.614,95
7.488,12
10.973,97
2.323,90
0,00
1.143.067,11
2005-05-01
925.055,12
52.905,89
7.935,88
736,26
4.667,04
26.563,72
67.080,11
20.124,03
13.281,86
12.476,90
3.756,49
7.781,29
11.537,78
2.549,04
0,00
1.156.451,42
2005-06-01
960.927,36
53.893,80
8.084,07
751,86
4.675,20
26.951,10
69.461,61
20.838,48
13.614,47
13.058,78
3.889,85
8.196,47
11.947,40
2.500,62
0,00
1.198.791,08
2005-07-01
1.023.500,91
54.829,85
8.224,48
747,24
4.665,54
28.559,49
75.156,56
22.546,97
15.181,63
13.828,81
4.208,77
9.018,79
12.926,93
2.705,64
0,00
1.276.101,59
2005-08-01
1.089.014,03
55.806,20
8.370,93
739,50
4.670,46
29.982,96
77.676,07
23.302,82
15.535,21
14.603,10
4.349,86
9.010,42
13.360,28
2.796,34
0,00
1.349.218,19
2005-09-01
1.056.564,29
56.744,10
8.511,62
746,70
4.669,26
29.256,69
76.189,29
22.856,79
14.780,72
14.171,21
4.418,98
8.837,96
13.104,56
2.742,81
0,00
1.313.594,98
2005-10-01
1.019.486,23
56.790,09
8.518,51
737,46
4.668,96
28.217,56
74.256,73
22.277,02
14.702,83
14.108,78
4.158,38
8.762,29
12.920,67
2.673,24
0,00
1.272.278,76
2005-11-01
978.295,22
57.765,12
8.664,77
754,68
4.657,98
27.656,76
70.552,96
21.165,89
13.969,49
13.405,06
3.950,97
8.325,25
12.135,11
2.539,91
0,00
1.223.839,16
2005-12-01
1.005.277,37
58.670,30
8.800,55
724,44
4.656,90
28.062,09
71.954,07
21.586,22
14.390,81
13.383,46
4.029,43
8.346,67
12.232,19
2.590,35
0,00
1.254.704,84
ANUAL
11.599.747,11
652.042,81
97.806,43
8.870,94
55.970,82
323.398,68
833.362,55
250.008,77
165.530,97
156.853,00
46.820,69
97.523,23
143.213,85
30.135,22
60.000,00
14.521.285,07
3. Compte de Resultats de Videco — 2005
Mes
Facturació
+ Allib. provisions
− Despeses
= Res.Explot.
Dividends
Impostos
EBT
Benefici Net
2005-01-01
1.200.400,37
26.225,34
1.097.943,66
128.682,05
0,00
46.947,82
134.136,62
87.188,80
2005-02-01
1.240.109,70
26.345,25
1.060.593,19
205.861,76
0,00
74.077,89
211.651,12
137.573,23
2005-03-01
1.289.137,39
27.244,89
1.174.701,09
141.681,19
0,00
51.795,86
147.988,17
96.192,31
2005-04-01
1.291.055,31
27.696,28
1.143.067,11
175.684,48
0,00
63.770,68
182.201,93
118.431,25
2005-05-01
1.341.602,17
29.074,71
1.156.451,42
214.225,46
67.947,25
107.967,16
308.477,61
200.510,44
2005-06-01
1.389.232,14
29.307,44
1.198.791,08
219.748,50
0,00
79.345,91
226.702,60
147.356,69
2005-07-01
1.503.131,20
31.916,38
1.276.101,59
258.945,99
0,00
93.275,54
266.501,55
173.226,01
2005-08-01
1.553.521,37
32.182,91
1.349.218,19
236.486,09
0,00
85.641,01
244.688,60
159.047,59
2005-09-01
1.523.785,88
33.489,82
1.313.594,98
243.680,72
0,00
88.318,24
252.337,82
164.019,59
2005-10-01
1.485.134,62
32.808,47
1.272.278,76
245.664,33
0,00
89.404,31
255.440,88
166.036,57
2005-11-01
1.411.059,27
32.777,37
1.223.839,16
219.997,48
0,00
80.930,64
231.230,41
150.299,76
2005-12-01
1.439.081,35
33.955,69
1.254.704,84
218.332,20
0,00
80.650,13
230.428,93
149.778,81
ANUAL
16.667.250,77
363.024,55
14.521.285,07
2.508.990,25
67.947,25
942.125,19
2.691.786,24
1.749.661,05
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Videco 2005
Mes
Plus
TOTAL
2005-01-01
17.860
17.860
2005-02-01
18.540
18.540
2005-03-01
19.216
19.216
2005-04-01
19.346
19.346
2005-05-01
20.215
20.215
2005-06-01
20.929
20.929
2005-07-01
22.656
22.656
2005-08-01
23.502
23.502
2005-09-01
23.024
23.024
2005-10-01
22.378
22.378
2005-11-01
21.220
21.220
2005-12-01
21.674
21.674
TOTAL
250.560
250.560
5. Preus per pòlissa — Videco 2005
Mes
Plus
Variació
2005-01-01
799,46
+2,00%
2005-02-01
795,58
-0,49%
2005-03-01
798,08
+0,31%
2005-04-01
793,74
-0,54%
2005-05-01
789,32
-0,56%
2005-06-01
789,46
+0,02%
2005-07-01
789,19
-0,03%
2005-08-01
786,02
-0,40%
2005-09-01
787,11
+0,14%
2005-10-01
789,31
+0,28%
2005-11-01
790,76
+0,18%
2005-12-01
789,68
-0,14%
Encara no hi ha cap radiografia IA per a Videco — 2005.
Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.