SegurosWeb

Esproba

Fitxa d'asseguradora · 2007
Accedir
Logo
Esproba
Activa Darrera actualització 02-11-26
CIF S-17001
Núm. UNIC 990134004
Constitució 01-01-99
Adreça Carrer Catalunya 13, Girona
Telèfon 900340340
Fax 900344344
Consultes 797
Editar
Indicadors clau
ROA
14,21%
ROE
26,86%
Permanència
100,00%
Sinistralitat
68,32%
Combinada
95,39%
Endeutament
0,75

Experiència del client · 2007
NPS · Promotors, Passius, Detractors +72 NPS net
81.6%
8.8%
9.6%
● Promotors 81,6% ● Passius 8,8% ● Detractors 9,6%
CSAT · Satisfacció del client
3,47
★★★★★
sobre 5
5★
18,8%
4★
37,3%
3★
21,5%
2★
17,3%
1★
5,2%
Reclamacions
329
reclamacions any 2007
22%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
1,8 pòlisses equivalents
Com el sector
HHI 5.432 · sector 4.905 · 2 pòlisses actives · la més important, Essencial, aporta el 55,8 % dels clients
Per territori
3,6 vegueries equivalents
Més diversificada que el sector
HHI 2.764 · sector 3.990 · present a 5 de 9 vegueries · Terres de l'Ebre concentra el 34,4 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
+8,7 %
Més car que la mitjana del sector
NPS
72
Sector: 46
Reclamacions
2,9
Per 1.000 clients i any · sector: 3,9
Efecte sobre els clients
+28.828
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2007
77.553.095€
vs 2006
Despeses 2007
78.152.120€
vs 2006
Allib. provisions
3.586.361€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
2.987.336€
vs 2006
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
3.456.568€
vs 2006
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
0€
Compensat amb bases imposables negatives d'anys anteriors.
IT Asseg.
1.381.925€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
485.960€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2007 ROA 14,21 % · Solvència II (orientativa) 98 % (SCR 13.160.791 €)
Actiu20072006Var.
Cartera d'inversions24.332.706 €17.881.822 €+36,1 %
Tresoreria0 €0 €
Total actiu24.332.706 €17.881.822 €
Passiu20072006Var.
Capital social8.230.000 €8.230.000 €+0,0 %
Reserves4.636.962 €1.180.394 €+292,8 %
Provisions tècniques4.231.824 €3.586.362 €+18,0 %
Deute financer7.233.920 €4.885.066 €+48,1 %
Total passiu24.332.706 €17.881.822 €
Fluxos d'efectiu 2007Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)4.102.031 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-6.450.884 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)2.348.853 €
Variació de tresoreria0 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
84,91 M€
MRR 7,1 M€ × 12
Δ ARR any/any
+26,9%
vs desembre 2006
ARPU anual
568 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
1,4%
≈ 1.189 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2007 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 7,08 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 84,9 M€ (99%)
Expansió preu (NRR−GRR) 1,5 M€ (+2%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) +26,9%
ARR Churn rate 1,4%/any
ARPU anual 568 €
Net Expansion ARR +1,5 M€
MRR darrer mes 7,08 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2006: disponible.

1Rendibilitat
ROA
14,21%
ant. -32,47%
Esproba
14,21%
Sector
9,00%
+5,21% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
26,86%
ant. -61,69%
Esproba
26,86%
Sector
10,65%
+16,22% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
ant. 0,00%
Esproba
0,00%
Sector
11,82%
-11,82% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
4,61%
Primer any
-6,48% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
5,19%
Primer any
-6,67% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
-0,89%
Primer any
-6,98% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
4,37€
Primer any
+2,34€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
68,32%
ant. 67,92%
+0,41% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
95,39%
ant. 100,88%
+6,48% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
100,00%
ant. 100,00%
Esproba
100,00%
Sector
99,63%
+0,37% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
-0,32%
Primer any
Esproba
-0,32%
Sector
-4,82%
+4,50% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
-3.500,67€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
5.212€
ant. 4.076€
-4.839,94€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.224€
ant. 1.166€
+125,13€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
3.988€
Primer any
-4.965,07€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,75
ant. 0,34
+0,36 vs sector
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
30.922€
Primer any
-83.105,08€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
8.035€
Primer any
-5.003,45€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
22.888€
Primer any
+22.880,43€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
3,76%
Primer any
-5,56% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — Esproba 2007 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2007-01-01 0,68 6,34 6,03 10,00 1,49 0,64 0,28 5,65 3,36 10,00 0,76 10,00 55,25
2007-02-01 1,16 6,44 6,07 10,00 1,85 0,78 0,48 5,82 3,41 10,00 0,94 10,00 56,95
2007-03-01 1,16 6,37 6,07 10,00 0,97 0,33 0,48 5,94 3,36 10,00 0,49 10,00 55,18
2007-04-01 1,13 6,25 6,13 10,00 1,88 0,78 0,47 6,10 3,33 10,00 0,97 10,00 57,04
2007-05-01 1,29 6,23 6,17 10,00 2,05 0,85 0,54 6,24 3,28 9,97 1,06 10,00 57,68
2007-06-01 1,78 6,37 6,23 10,00 2,74 1,18 0,74 6,39 3,27 10,00 1,42 10,00 60,12
2007-07-01 2,59 6,65 6,31 10,00 4,09 1,84 1,08 6,60 3,30 10,00 2,13 10,00 64,58
2007-08-01 1,83 6,12 6,29 10,00 2,66 1,11 0,76 6,80 3,33 10,00 1,37 10,00 60,28
2007-09-01 2,63 6,43 6,38 10,00 3,98 1,77 1,10 6,98 3,35 10,00 2,05 10,00 64,65
2007-10-01 2,92 6,47 6,42 10,00 4,34 1,94 1,22 7,10 3,39 10,00 2,23 10,00 66,03
2007-11-01 2,57 6,26 6,43 10,00 3,79 1,66 1,07 7,22 3,43 10,00 1,94 10,00 64,37
2007-12-01 2,38 6,09 6,45 10,00 3,49 1,49 0,99 7,33 3,48 10,00 1,78 10,00 63,49
MITJANA 1,846,346,2510,002,781,200,776,513,3610,001,4310,00 60,47
Radar Rating V2 — Esproba 2007 12 components · escala 0–10 per component 2006 sobreposat
2 4 6 8 10 Combined 1,8/10 · D1 Sinistralitat 6,3/10 · D1 Endeutament 6,2/10 · D1 ROE 10,0/10 · D2 Marge net 2,8/10 · D2 Eficiència 1,2/10 · D2 Mg.Vendes 0,8/10 · D3 Ben/Emp 6,5/10 · D3 Quota primes 3,4/10 · D3 Permanència 10,0/10 · D4 BPU 1,4/10 · D4 Creixement 10,0/10 · D4 60,5 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients 2006 (any anterior)
Component Dim. 2007 2006Δ Barra
Combined D1 1,84 0,46 +1,38
Sinistralitat D1 6,34 6,42 -0,08
Endeutament D1 6,25 8,29 -2,04
ROE D2 10,00 0,00 +10,00
Marge net D2 2,78 1,42 +1,36
Eficiència D2 1,20 0,57 +0,63
Mg.Vendes D3 0,77 0,19 +0,58
Ben/Emp D3 6,51 4,99 +1,52
Quota primes D3 3,36 3,10 +0,25
Permanència D4 10,00 9,78 +0,22
BPU D4 1,43 0,71 +0,72
Creixement D4 10,00 5,61 +4,39
TOTAL 60,47/100 346,25 -285,78
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
2 / 10
del total disponibles al mercat 2007
Preu més baix
365,41€
Essencial
Preu més alt
846,06€
Plus
Preu mitjà
605,74€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2007 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Essencial
365,41€
preu de referència (€/mes)
-0,6% vs gen.
+102,68€ vs sector (+39.1%)
Sector: 262,73€/mes
Plus
846,06€
preu de referència (€/mes)
-0,2% vs gen.
+14,39€ vs sector (+1.7%)
Sector: 831,67€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Esproba 365,41 846,06 Sector (mitjana) 262,73 831,67 Essencial Plus Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — Esproba 2007 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Essencial73.709324,28M €Plus57.936589,78M €
Essencial 366,62 €/u
Plus 848,32 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Essencial
-9,45
Molt elàstica
rang [-43,55, 26,97] · n=9
Plus
10,89
Paradoxa / estacional
rang [-69,36, 98,07] · n=10
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Essencial -9,45 · Molt elàstica 9 canvis 367,58€ 368,01€ +0,12% +0,02% 0,134
Plus 10,89 · Paradoxa / estacional 10 canvis 847,55€ 848,47€ +0,11% +2,09% 19,222
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2008 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Essencial 🔴 Car
mínim 100% màxim
Idx: 158,8 Gap: +199,4% n=12 m.
Plus 🟠 Sobre la mit.
mínim 50% màxim
Idx: 104,1 Gap: +4,1% n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Essencial 12 mesos 367,55€ 250,00€ 284,34€ 301,56€ 3 100% 129,3
Plus 12 mesos 847,55€ 816,86€ 816,86€ 816,86€ 1 50% 103,8
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — Esproba 2007
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 5,72M € 0 € 103,3% 100,0% +3,3pp
Feb 5,83M € 73,8K € 101,9% 100,0% +1,9pp
Mar 5,90M € 43,0K € 101,1% 100,0% +1,1pp
Abr 6,00M € 63,1K € 101,7% 100,0% +1,7pp
Mai 6,05M € 0 € 100,8% 100,0% +0,8pp
Jun 6,14M € 64,8K € 101,5% 100,0% +1,5pp
Jul 6,33M € 175,4K € 103,1% 100,0% +3,1pp
Ago 6,58M € 307,7K € 104,0% 100,0% +4,0pp
Set 6,74M € 148,0K € 102,4% 100,0% +2,4pp
Oct 6,86M € 155,8K € 101,9% 100,0% +1,9pp
Nov 6,97M € 106,1K € 101,5% 100,0% +1,5pp
Des 7,08M € 124,8K € 101,6% 82,9% +18,7pp
TOTAL any 76,17M € 1,26M € 102,1% 98,6% +3,5pp
NRR mig anual
102,1%
Excel·lent
GRR anual
98,6%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+3,5pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
98,2%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
+123,14%
Preu tancament
431,59€
Preu objectiu
400,50€
↓ -7,2% potencial
Capitalització
28.484.940€
BPA anual
52,38€
PER mig
66,6x
Evolució de l'acció — 2007
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Baixista (-3,3%)Molt Alcista (38,7%)Molt Alcista (98,5%)Molt Alcista (123,1%)
Pivot 441,87€ 355,14€ 295,63€ 263,84€
R1 460,12€ (+3,1%) 411,48€ (+32,3%) 377,37€ (+73,5%) 385,13€ (+99,1%)
R2 473,81€ (+6,1%) 511,89€ (+64,6%) 537,28€ (+147,1%) 576,85€ (+198,2%)
S1 428,18€ (-4,1%) 254,73€ (-18,1%) 135,72€ (-37,6%) 72,12€ (-62,7%)
S2 409,93€ (-8,2%) 198,39€ (-36,2%) 53,98€ (-75,2%) -49,17€ (-125,4%)
RSI (tancament)
46,0
Neutral
Bollinger 95%
Sup: 452,85€
Inf: 422,26€
Bollinger 99%
Sup: 457,69€
Inf: 417,42€
Mín any: 142,54€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 455,55€
92% del rang
Consens dels analistes
Mantenir
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Acumular
Bollinger 99%
Acumular
RSI
Mantenir
EMM
Mantenir
Reduir: 1 Mantenir: 2 Acumular: 2
Darrer preu objectiu: 400,50€ · Potencial: -7,2%
Política de dividends
Dividends totals
0€
Payout
0,0%
Div. per acció
N/D
Dividend yield
N/D
Distribut 0,0% Reinvertit 100,0%
0€ distribuits 3.456.568€ retinguts
Creixement sostenible (Gordon): 26,86% = ROE × (1 − payout)
Escenari Payout Div. anual Creix. sost.
0% actual 0€ 26,9%
25% 864.142€ 20,2%
50% 1.728.284€ 13,4%
75% 2.592.426€ 6,7%
100% 3.456.568€ 0,0%
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 431,59€
Volum diari 1.288,00
Capitalització 28.484.940,00€
Total Return 121,12%
Preu objectiu (2) 520,30€
Bollinger 95% Sup 452,85€
Bollinger 95% Inf 422,26€
Bollinger 99% Sup 457,69€
Bollinger 99% Inf 417,42€
Mitjana Mòbil Exp. 434,87€
RSI 46,01
Volatilitat diària 14,81%
Volatilitat 30d 14,85%
Volatilitat 60d 25,13%
Volatilitat 90d 30,37%
Volatilitat 180d 30,71%
BPA mensual 2007 (€/assegurat)
Organigrama directiu
Sense directius registrats per a 2007.
Composició accionarial
Petits inversors 62,12%
Esproba 37,88%
Total accions66.000
Estructura de capital
Capital Social 8.230.000 €
Reserves / FFPP totals 12.866.962 €
Accions en circulació 66.000
Ratings externs 2007
EQA
Solvència
B+
★ S2 — tancament desembre 31-12-07

Una ràtio combinada del 95,4% indica rendiment tècnic rendible, amb marge per sota del 100%, i un ROE del 26,9% mostra una rendibilitat del capital molt elevada. El compliment de la solvència (sol: Sí), l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) i el fet que no s'activi l'indicador RCR reforcen el perfil prudencial de l'entitat. Tot i això, el rating compost de 65,8 és només moderat i limita la puntuació final a 60,7 punts, cosa que situa l'asseguradora en B+ i no en un nivell superior.

EQA
Solvència
C+
★ S1 — tancament juny 30-06-07

Amb un combined ratio del 97% i un ROE del 16,3%, l'asseguradora té una rendibilitat tècnica i financera favorable en el S1. El rating de 62,4 i el diagnòstic de nivell 3 impedeixen, però, que la puntuació superi els 36,8 punts. Compleix el requisit de solvència (sol: Sí), però no l'indicador RCR, i aquesta debilitat en la cobertura de capital explica el C+ en lloc d'una categoria superior.

Participacions vigents
Sense participacions registrades per a 2007.
1. Ingressos de Esproba — 2007
MesEssencialPlusComissionsTarifesTOTAL
2007-01-012.159.448,143.559.356,8543.523,2864.075,945.826.404,21
2007-02-012.162.319,983.666.663,1141.632,6663.673,485.934.289,23
2007-03-012.159.237,343.736.064,0343.171,8065.374,446.003.847,61
2007-04-012.157.931,573.838.545,1743.631,0064.823,206.104.930,94
2007-05-012.111.351,623.934.531,5643.613,5064.797,206.154.293,88
2007-06-012.119.837,064.019.212,2842.819,2665.488,286.247.356,88
2007-07-012.160.939,054.166.327,3644.040,2067.355,606.438.662,21
2007-08-012.303.680,124.273.804,7647.560,1072.019,586.697.064,56
2007-09-012.339.943,694.396.866,7048.628,3073.637,146.859.075,83
2007-10-012.406.105,334.457.568,0149.757,7575.347,456.988.778,54
2007-11-012.444.525,404.522.006,8050.527,0576.512,397.093.571,64
2007-12-012.497.820,964.577.678,1451.434,2577.886,157.204.819,49
ANUAL27.023.140,2649.148.624,77550.339,15830.990,8577.553.095,02
2. Despeses de Esproba — 2007
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisSancions i ERETOTAL
2007-01-013.665.182,121.323.722,40198.558,3623.642,08137.505,28117.110,72314.625,8387.396,0640.202,1932.045,2229.132,0224.470,9031.462,587.574,330,006.032.630,09
2007-02-013.699.655,571.320.417,82198.062,6723.385,01137.829,23118.685,78322.825,3389.014,3440.353,1732.045,1629.078,0224.924,0132.638,597.714,580,006.076.629,28
2007-03-013.767.097,581.314.992,34197.248,8523.660,89137.567,98121.878,11324.808,1690.057,7140.826,1632.420,7830.019,2425.216,1633.621,557.805,0082.500,886.229.721,38
2007-04-013.867.727,501.310.604,96196.590,7423.976,48138.029,87123.319,61329.666,2791.573,9642.124,0233.577,1230.524,6525.640,7133.577,127.936,410,006.254.869,43
2007-05-013.901.408,411.298.764,85194.814,7323.646,26138.017,33124.932,17335.409,0292.314,4141.233,7733.233,1930.771,4725.848,0333.848,628.000,580,006.282.242,83
2007-06-013.914.257,861.295.391,72194.308,7623.619,09137.820,87126.196,61344.229,3693.710,3542.482,0333.735,7331.236,7826.238,9034.360,468.121,560,006.305.710,09
2007-07-013.948.214,241.302.653,99195.398,1023.253,34137.812,51130.060,98350.263,2296.579,9342.495,1735.412,6432.193,3126.398,5236.056,518.370,260,006.365.162,72
2007-08-014.278.354,911.323.811,93198.571,7923.811,37137.873,12133.271,58369.008,26100.455,9745.540,0436.833,8633.485,3228.127,6736.833,868.706,180,006.754.685,85
2007-09-014.280.262,431.329.002,52199.350,3823.848,99137.764,44137.867,42375.191,45102.886,1446.641,7237.724,9234.295,3828.808,1237.039,018.916,800,006.779.599,71
2007-10-014.340.962,331.335.272,64200.290,9024.183,39137.710,10137.678,94385.780,58104.831,6851.716,9637.739,4034.943,8929.352,8737.739,409.085,410,006.867.288,49
2007-11-014.487.524,511.338.353,46200.753,0224.026,64138.006,88142.580,79384.471,58106.403,5753.201,7939.014,6435.467,8629.793,0038.305,299.221,640,007.027.124,68
2007-12-014.614.320,921.343.583,80201.537,5723.930,50137.871,03143.375,91395.544,59108.072,2954.036,1539.626,5136.024,1030.260,2438.906,039.366,270,007.176.455,89
ANUAL48.764.968,3815.836.572,432.375.485,87284.984,041.653.808,641.556.958,624.231.823,651.163.296,41540.853,17423.409,17387.172,04325.079,13424.389,02100.819,0282.500,8878.152.120,44
3. Compte de Resultats de Esproba — 2007
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.EBTBenefici Net
2007-01-015.826.404,21324.792,386.032.630,09118.566,50137.565,37137.565,37
2007-02-015.934.289,23287.611,316.076.629,28145.271,26172.234,80172.234,80
2007-03-016.003.847,61288.609,396.229.721,3862.735,6291.440,3491.440,34
2007-04-016.104.930,94299.033,286.254.869,43149.094,79180.679,16180.679,16
2007-05-016.154.293,88291.610,616.282.242,83163.661,66198.254,70198.254,70
2007-06-016.247.356,88289.101,636.305.710,09230.748,42268.698,10268.698,10
2007-07-016.438.662,21299.111,166.365.162,72372.610,65413.516,50413.516,50
2007-08-016.697.064,56291.200,806.754.685,85233.579,51278.634,60278.634,60
2007-09-016.859.075,83300.323,776.779.599,71379.799,89427.676,34427.676,34
2007-10-016.988.778,54303.951,906.867.288,49425.441,95474.665,53474.665,53
2007-11-017.093.571,64302.427,637.027.124,68368.874,59420.119,92420.119,92
2007-12-017.204.819,49308.587,637.176.455,89336.951,23393.083,13393.083,13
ANUAL77.553.095,023.586.361,4978.152.120,442.987.336,073.456.568,493.456.568,49
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Esproba 2007
MesEssencialPlusTOTAL
2007-01-0170.50350.395120.898
2007-02-0170.59151.858122.449
2007-03-0170.40852.940123.348
2007-04-0170.41954.241124.660
2007-05-0168.97455.636124.610
2007-06-0169.12756.812125.939
2007-07-0170.61758.913129.530
2007-08-0175.48160.405135.886
2007-09-0176.87762.061138.938
2007-10-0179.08163.084142.165
2007-11-0180.40163.962144.363
2007-12-0182.02864.927146.955
TOTAL884.507695.2341.579.741
5. Preus per pòlissa — Esproba 2007
MesEssencialPlusVariació
2007-01-01367,55847,55+1,90%
2007-02-01367,58848,47+0,07%
2007-03-01368,01846,86-0,08%
2007-04-01367,73849,22+0,15%
2007-05-01367,33848,63-0,08%
2007-06-01367,99848,95+0,09%
2007-07-01367,21848,64-0,10%
2007-08-01366,24849,03-0,06%
2007-09-01365,25850,17-0,01%
2007-10-01365,11847,93-0,19%
2007-11-01364,85848,38+0,01%
2007-12-01365,41846,06-0,12%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a Esproba — 2007.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · Esproba · 2007