← Fitxa

ExpoSegur

Informe anual 2004 · Exercici tancat a 31 de desembre
Ingressos
44,33 M€
-35,7 % vs 2003
Benefici net
8,25 M€
any anterior 13,49 M€
Assegurats
74.673
quota 12,9 %
ROE / ROA
16,2 %
ROA 12,46 %

Compte de resultats

20042003Var.
Ingressos44.330.064 €68.968.382 €-35,7 %
Despeses d'explotació34.479.982 €50.350.192 €-31,5 %
Resultat d'explotació11.976.903 €20.293.877 €-41,0 %
Ingressos financers1.027.832 €794.949 €+29,3 %
Despeses financeres313.995 €331.760 €-5,4 %
Resultat abans d'impostos12.690.740 €20.757.066 €-38,9 %
Impost de societats4.441.759 €7.264.973 €-38,9 %
Benefici net8.248.981 €13.492.093 €-38,9 %
Dividends pagats0 €468.750 €-100,0 %

Balanç i fluxos d'efectiu

Actiu20042003
Cartera d'inversions41.840.50633.556.646
Participacions en asseguradores1.000.5001.000.500
Tresoreria23.377.85124.661.017
Total actiu66.218.85759.218.163
Passiu20042003
Fons propis51.066.38042.817.399
Provisions tècniques1.551.5522.413.893
Deute financer13.600.92513.986.871
Total passiu66.218.85759.218.163
Fluxos d'explotació7.386.640 €Fluxos d'inversió-8.283.860 €
Fluxos de finançament-385.946 €Variació de tresoreria-1.283.166 €

Solvència (Llei 2/1999)

Cobertura del capital mínim obligatori (art. 27)851,1 % Capital mínim6.000.000 €
Ràtio de cobertura de reserves (art. 23 bis)0,063 Índex de liquiditat operativa (art. 23 ter)18,84
Solvència II (orientativa)588 %SCR orientatiu8.687.503 €

Borsa

Cotització a 31-12580,55 €Variació anual-1,8 %
BPA4,2200 €PER137,65
Dividends pagats0 €Payout—

Evolució mensual

MesAsseguratsIngressosResultat d'explotacióBenefici net
Gen70.3243.438.104947.264647.888
Feb70.1903.463.130997.778681.162
Mar70.4303.481.866784.390542.302
Abr70.5843.510.079927.078637.116
Mai70.4773.515.973937.781646.663
Jun70.6383.535.052928.916643.239
Jul70.7083.748.2571.033.596711.840
Ago71.2603.811.0661.024.924706.623
Set73.0603.896.9231.035.471715.737
Oct73.2643.936.2561.089.625751.269
Nov73.4303.960.7881.123.071774.346
Des74.6734.032.5721.147.008790.796

Fets rellevants

11/03/2004Esdeveniment: Atemptats de l'11M
Supervisió P23Pla de reforç de reserves (art. 23 bis.3): RCR 0,066 = 33 % del mínim · comunicació en 10 dies (art. 40) i pla en 45 dies · sense dividends (art. 22.…
Sanció S3Reserves insuficients (art. 23 bis.3c i 63, greu): RCR de 0,066 a desembre de 2003 (mínim del tram: 0,20)122.101 €

Qualificació EQA

A
Amb un ràtio combinat de 73,8 %, molt per sota del 100 %, l'asseguradora mostra una rendibilitat tècnica sòlida, que es reflecteix en un ROE del 16,2 % i en una puntuació de rating de 87,2. El compliment del requisit de solvència (sol: Sí), l'absència d'alertes diagnòstiques (diag: 0) i la no activació de l'indicador RCR confirmen un perfil prudencial robust al tancament de l'exercici (S2). Tot plegat situa l'entitat en una A de 89,9 punts, a prop del límit superior de la categoria.
SegurosWeb · Informe generat el 31/10/2026 a partir de les dades del joc. Les xifres de solvència segueixen la Llei 2/1999 de les Asseguradores; la ràtio de Solvència II és orientativa.