← Fitxa

Athis-Mons

Informe anual 2008 · Exercici tancat a 31 de desembre
Ingressos
8,12 M€
+10,9 % vs 2007
Benefici net
0,50 M€
any anterior 0,39 M€
Assegurats
16.321
quota 2,0 %
ROE / ROA
6,7 %
ROA 4,78 %

Compte de resultats

20082007Var.
Ingressos (facturació)8.116.627 €7.315.682 €+10,9 %
Alliberament de provisions de l'any anterior142.041 €128.024 €+10,9 %
Despeses d'explotació7.776.142 €7.075.026 €+9,9 %
Resultat d'explotació482.526 €368.680 €+30,9 %
Ingressos financers388.917 €328.935 €+18,2 %
Despeses financeres97.756 €92.701 €+5,5 %
Resultat abans d'impostos773.686 €604.914 €+27,9 %
Impost de societats270.790 €211.720 €+27,9 %
Benefici net502.896 €393.194 €+27,9 %
Dividends pagats0 €0 €

Balanç i fluxos d'efectiu

Actiu20082007
Cartera d'inversions7.805.4886.998.391
Tresoreria2.705.1832.921.325
Total actiu10.510.6729.919.715
Passiu20082007
Fons propis7.486.1686.983.272
Provisions tècniques1.023.285881.244
Deute financer2.001.2192.055.200
Total passiu10.510.6729.919.715
Fluxos d'explotació644.937 €Fluxos d'inversió-807.098 €
Fluxos de finançament-53.980 €Variació de tresoreria-216.141 €

Solvència (Llei 2/1999)

Cobertura del capital mínim obligatori (art. 27)249,5 % Capital mínim3.000.000 €
Ràtio de cobertura de reserves (art. 23 bis)0,201 Índex de liquiditat operativa (art. 23 ter)4,37
Solvència II (orientativa)250 %SCR orientatiu3.000.000 €

Borsa

Cotització a 31-1263,53 €Variació anual-11,9 %
BPA0,4300 €PER146,55
Dividends pagats0 €Payout—

Evolució mensual

MesAsseguratsIngressosResultat d'explotacióBenefici net
Gen15.070601.81924.59829.928
Feb14.695585.67430.20433.322
Mar14.416582.2535.51618.092
Abr14.682597.37615.75025.500
Mai14.952611.65529.89835.332
Jun15.394646.19232.80038.442
Jul15.943707.72953.47052.180
Ago16.759748.50962.11957.862
Set17.037773.86357.03055.017
Oct16.634762.60961.39157.723
Nov16.450752.52662.75756.150
Des16.321746.42346.99443.350

Fets rellevants

21/01/2008Esdeveniment: Dilluns negre a les borses
17/03/2008Esdeveniment: Rescat de Bear Stearns
19/05/2008Esdeveniment: Rebot de primavera
15/07/2008Esdeveniment: Petroli a màxims i dubtes sobre Fannie Mae i Freddie Mac
15/09/2008Esdeveniment: Fallida de Lehman Brothers
10/10/2008Esdeveniment: Setmana negra a les borses
20/11/2008Esdeveniment: Mínims de l'any
15/12/2008Esdeveniment: Pla de rescat de la Generalitat
Supervisió P23Pla de reforç de reserves (art. 23 bis.3): RCR 0,192 = 96 % del mínim · pla en 60 dies
Sanció S6Protecció dels clients, trams 2005 (art. 64.5, lleu): 5,2 reclamacions per 1.000 assegurats el 200720.000 €
Supervisió P23Pla de reforç de reserves (art. 23 bis.3): RCR 0,201 = 80 % del mínim · pla en 60 dies
Sanció S6Protecció dels clients, trams 2005 (art. 64.5, lleu): 7,3 reclamacions per 1.000 assegurats el 200840.000 €
Sanció S7Servei d atenció al client (Orden ECO/734/2004, lleu): Les reclamacions passen de 5,2 a 7,3 per 1.000 assegurats (+39 %) el 2008; mediana del sector:…23.255 €

Qualificació EQA

B
Una ràtio combinada del 92,5 %, per sota del 100 %, indica rendibilitat tècnica en la subscripció, i l'entitat compleix els requisits de solvència (sol: Sí) sense alertes diagnòstiques (diag: 0) ni activació de l'indicador RCR. Tanmateix, el ROE del 5,8 % és moderat i el rating intern de 56,9 punts no mostra un coixí gaire ampli, cosa que limita la nota a 55,5 punts. El conjunt d'indicadors és coherent amb un perfil sòlid però no excel·lent, i per això correspon un B en el tancament de l'any (S2).
SegurosWeb · Informe generat el 08/11/2026 a partir de les dades del joc. Les xifres de solvència segueixen la Llei 2/1999 de les Asseguradores; la ràtio de Solvència II és orientativa.