SegurosWeb

Catase

Fitxa d'asseguradora · 2009
Accedir
Logo
Catase Asseguradora
Activa Premi Llimona dels usuaris 2008 9 premis anteriors Darrera actualització 08-11-26
CIF S-08001
Núm. UNIC 990134003
Constitució 01-01-99
Adreça Carrer Diputació 100, Barcelona
Telèfon 900202020
Fax 900212121
Consultes 764
Editar
Indicadors clau
ROA
9,35%
ROE
11,79%
Permanència
99,84%
Sinistralitat
70,64%
Combinada
81,08%
Endeutament
0,11

Experiència del client · 2009
NPS · Promotors, Passius, Detractors +19 NPS net
33.8%
51.6%
14.7%
● Promotors 33,8% ● Passius 51,6% ● Detractors 14,7%
CSAT · Satisfacció del client
2,85
★★★★★
sobre 5
5★
14,1%
4★
14,3%
3★
28,3%
2★
29,1%
1★
14,3%
Reclamacions
156
reclamacions any 2009
17%
favorables a l'asseguradora
Diversificació de la cartera
Per pòlisses
4,4 pòlisses equivalents
Més diversificada que el sector
HHI 2.280 · sector 4.789 · 7 pòlisses actives · la més important, Essencial, aporta el 42,9 % dels clients
Per territori
4,6 vegueries equivalents
Més diversificada que el sector
HHI 2.189 · sector 3.927 · present a 7 de 9 vegueries · Alt Pirineu concentra el 34,1 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
+0,5 %
Més car que la mitjana del sector
NPS
19
Sector: 41
Reclamacions
2,8
Per 1.000 clients i any · sector: 4,0
Efecte sobre els clients
+2.630
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2009
41.512.698€
vs 2008
Despeses 2009
36.559.774€
vs 2008
Allib. provisions
1.696.916€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
6.649.840€
vs 2008
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
4.876.890€
vs 2008
Dividends
406.250€
Impostos
2.626.018€
IT Asseg.
950.571€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
269.833€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Balanç a 31-12-2009 ROA 9,35 % · Solvència II (orientativa) 487 % (SCR 8.500.000 €)
Actiu20092008Var.
Cartera d'inversions46.995.406 €42.085.619 €+11,7 %
Participacions en asseguradores5.175.000 €5.175.000 €+0,0 %
Tresoreria0 €0 €
Total actiu52.170.406 €47.260.619 €
Passiu20092008Var.
Capital social5.000.000 €5.000.000 €+0,0 %
Reserves36.382.046 €31.911.407 €+14,0 %
Provisions tècniques6.840.981 €6.255.766 €+9,4 %
Deute financer3.947.378 €4.093.446 €-3,6 %
Total passiu52.170.406 €47.260.619 €
Fluxos d'efectiu 2009Import
Activitats d'explotació (benefici + provisions)5.462.105 €
Activitats d'inversió (cartera i inversions)-4.909.787 €
Activitats de finançament (deute, capital, dividends)-552.318 €
Variació de tresoreria0 €
La cartera d'inversions és la que genera el rendiment financer (provisions, reserves i inversions acumulades); les participacions són accions d'altres asseguradores a cost d'adquisició (en cobra els dividends); la tresoreria és el capital i el deute no invertits (negativa = finançament a curt termini). SCR orientatiu: màxim entre el capital mínim i un 16 % de les primes més un 4 % de les inversions.
Fets de l'any i efecte sobre la facturació i els sinistres — 2009
Facturació Sinistres Mercats Catàstrofes Premis VIX alt (mitjana del mes ≥ 25)
Cada número marca un fet en el dia que passa. Les bandes de fons són els mesos de volatilitat alta als mercats (VIX). Passa el ratolí per sobre d'un número per veure'n el detall.
#DataFetFacturació
mes vs anterior
Sinistres
mes vs anterior
Acció
5 sessions
VIX
1 20/01 Nova onada de pànic bancari
Mercats · xoc de mercat -6,0 %
−0,4 % +2,8 % −5,3 % 46,1
2 24/01 Cicló Klaus
Catàstrofes · xoc de mercat -1,0 % · cost per al sector 1.600.000 € · Metropolita_Barcelona,Comarques_Gironines,Penedes,Camp_Tarragona,Comarques_Centrals
−0,4 % +2,8 % +15,0 % 46,3
3 09/03 Mínims de la crisi
Mercats · xoc de mercat -7,0 %
−0,6 % −2,0 % −15,5 % 56,6
4 26/03 Premis SegurosWeb: Premi Llimona dels usuaris 2008
Premis
−0,6 % −2,0 % −14,9 % 47,2
5 02/04 Cimera del G20 a Londres
Mercats · xoc de mercat +4,0 %
+0,0 % +1,4 % +6,8 % 39,9
6 17/06 Dubtes sobre la banca europea
Mercats · xoc de mercat -3,0 %
−0,9 % −0,5 % +1,0 % 33,5
7 15/09 Un any de Lehman sense recuperació
Mercats · xoc de mercat -2,0 %
−0,3 % −2,9 % +1,9 % 31,4
8 26/11 Suspensió de pagaments de Dubai World
Mercats · xoc de mercat -3,0 %
+0,3 % +2,0 % −8,0 % 32,8
9 08/12 Rebaixa del deute grec
Mercats · xoc de mercat -3,0 %
+0,0 % −1,4 % −15,7 % 32,4
La variació mensual inclou tot el que passa aquell mes, no només el fet. L'acció compara el tancament anterior al fet amb el de la cinquena sessió des del fet.
Rècords vigents a 31-12-2009 ★ 2009 = batut aquest any
Millor mes de benefici
558.762 €
Juny 2008 · anterior 477.702 €
Pitjor mes de benefici
-408.290 €
Març 2001 · anterior -584 €
Màxim de clients
103.445
Desembre 2003 · anterior 102.397
Mínim de clients
1.583
Febrer 1999 · anterior 1.607
Màxima facturació mensual
3,62 M€
Setembre 2008 · anterior 3,60 M€
Mínima facturació mensual
97.010 €
Febrer 1999 · anterior 102.041 €
Màxim a borsa
63,71 €
13 de juliol 2008 · anterior 63,02 €
Mínim a borsa
3,47 €
9 d'octubre 1999 · anterior 3,48 €
Quota de mercat màxima
10,26 %
Desembre 2003 · anterior 10,18 %
Capitalització màxima
79,64 M€
13 de juliol 2008 · anterior 78,78 M€
Fons propis màxims ★ 2009
41,38 M€
Desembre 2009 · anterior 36,91 M€
Plantilla màxima
338
Desembre 2003 · anterior 336
Màxims i mínims de tota la història de la companyia fins al final de l'any consultat. Els preus de borsa d'abans d'un split s'expressen en accions d'ara.
Rècords batuts el 2009: 83 (61 màxims i 22 mínims, en 19 dades diferents)
Es compten totes les dades que se segueixen (clients i facturació per pòlissa, despeses, preus, sinistres, ràtios, borsa…). Una mateixa dada pot batre el rècord diversos mesos seguits; a la taula hi surt el darrer de l'any.
ÀmbitDadaRècordAnteriorData
ClientsObligatòria màxim 11.39711.308Desembre 2009
ClientsOci mínim 565576Desembre 2009
DespesesConsorci màxim 61.321 €55.856 €Gener 2009
DespesesMorositat màxim 70.962 €69.226 €Desembre 2009
FacturacióObligatòria màxim 539.809 €536.781 €Desembre 2009
FacturacióOci mínim 37.554 €38.215 €Desembre 2009
Fons propisTotal màxim 41,38 M€36,91 M€Desembre 2009
IndemnitzacionsObligatòria màxim 353.417 €342.911 €Novembre 2009
IndemnitzacionsOci mínim 24.290 €24.764 €Desembre 2009
Indemnització mitjanaCompleta màxim 10.143 €9.765 €Agost 2009
Indemnització mitjanaEstrella mínim 8.821 €9.332 €Octubre 2009
Indemnització mitjanaObligatòria màxim 3.003 €2.971 €Setembre 2009
PreuEssencial màxim 312,72 €312,53 €Desembre 2009
PreuObligatòria màxim 577,02 €575,96 €Juny 2009
RàtiosCobertura del capital mínim màxim 486,80 %434,30 %Desembre 2009
ResultatsResultat d'explotació màxim 640.802 €636.061 €Octubre 2009
Sinistres (nombre)Essencial mínim 1719Juliol 2009
Sinistres (nombre)Obligatòria màxim 177153Novembre 2009
EstructuraProvisions màxim 5,65 %5,57 %Setembre 2009
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue) Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
ARR
41,10 M€
MRR 3,4 M€ × 12
Δ ARR any/any
-1,7%
vs desembre 2008
ARPU anual
564 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
2,6%
≈ 1.069 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2009 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creix MRR baixa Darrer mes: 3,43 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR) 41,1 M€ (97%)
Expansió preu (NRR−GRR) 0,5 M€ (+1%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any) -1,7%
ARR Churn rate 2,6%/any
ARPU anual 564 €
Net Expansion ARR +0,5 M€
MRR darrer mes 3,43 M€

ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes. ARPU = ARR / assegurats del darrer mes. ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR. Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR. Referència des. 2008: disponible.

1Rendibilitat
ROA
9,35%
ant. 11,96%
Catase
9,35%
Sector
7,69%
+1,66% vs sector
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
11,79%
ant. 15,31%
Catase
11,79%
Sector
8,28%
+3,51% vs sector
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
7,19%
ant. 9,41%
Catase
7,19%
Sector
5,51%
+1,68% vs sector
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
18,92%
Primer any
+7,52% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
20,16%
Primer any
+7,65% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
11,93%
Primer any
+6,28% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,32€
Primer any
-0,06€ vs sector
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
70,64%
ant. 70,02%
-1,07% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
81,08%
ant. 80,65%
-7,52% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
99,84%
ant. 99,25%
Catase
99,84%
Sector
99,66%
+0,18% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
0,47%
Primer any
Catase
0,47%
Sector
2,48%
-2,01% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
3.809,76€
Primer any
-3.259,07€ vs sector
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
15.354€
ant. 15.221€
+1.952,56€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
1.184€
ant. 1.151€
+5,78€ vs sector
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
14.170€
Primer any
+1.946,78€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
0,11
ant. 0,13
-0,61 vs sector
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
494.199€
Primer any
+349.884,81€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
38.970€
Primer any
+25.288,78€ vs sector
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
455.229€
Primer any
+455.219,56€ vs sector
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
16,02%
Primer any
+7,55% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Despeses op. / Ingressos · ↓ millor (< 60%)
4 Rating intern
Rating V2 — Catase 2009 4 dimensions · 100 punts màxim
Mes D1 — Sinistralitat (30) D2 — Rendibilitat (30) D3 — Operativa (25) D4 — Clients (15) TOTAL
/100
Combined Sinistral. Endeutat. ROE Marge net Eficiència Mg.Vendes Ben/Emp Quota pr. Perm. BPU Creixem.
2009-01-01 6,72 5,49 9,46 5,89 6,59 4,20 2,80 10,00 1,67 9,26 3,17 3,03 68,29
2009-02-01 7,39 5,80 9,46 5,89 7,07 4,70 3,08 10,00 1,68 9,62 3,41 3,03 71,12
2009-03-01 7,78 5,99 9,46 5,89 7,40 5,00 3,24 10,00 1,66 9,53 3,57 3,03 72,56
2009-04-01 7,45 5,81 9,46 5,89 6,96 4,69 3,10 10,00 1,66 9,29 3,39 3,03 70,73
2009-05-01 7,39 5,80 9,46 5,89 6,86 4,65 3,08 10,00 1,66 9,72 3,34 3,03 70,88
2009-06-01 7,26 5,76 9,46 5,89 7,38 4,54 3,03 10,00 1,66 9,41 3,59 3,03 71,01
2009-07-01 7,89 6,03 9,47 5,89 7,81 5,45 3,29 10,00 1,63 9,77 3,89 3,03 74,16
2009-08-01 7,31 5,73 9,47 5,89 7,60 5,31 3,05 10,00 1,63 10,00 3,84 3,03 72,86
2009-09-01 8,00 6,05 9,47 5,89 8,26 5,83 3,33 10,00 1,61 10,00 4,14 3,03 75,62
2009-10-01 8,03 6,08 9,47 5,89 8,28 5,85 3,35 10,00 1,60 10,00 4,16 3,03 75,74
2009-11-01 7,62 5,87 9,47 5,89 7,84 5,51 3,17 10,00 1,59 10,00 3,93 3,03 73,93
2009-12-01 7,97 6,06 9,47 5,89 8,19 5,77 3,32 10,00 1,58 9,89 4,11 3,03 75,30
MITJANA 7,575,879,475,897,525,133,1510,001,649,713,713,03 72,68
Radar Rating V2 — Catase 2009 12 components · escala 0–10 per component 2008 sobreposat
2 4 6 8 10 Combined 7,6/10 · D1 Sinistralitat 5,9/10 · D1 Endeutament 9,5/10 · D1 ROE 5,9/10 · D2 Marge net 7,5/10 · D2 Eficiència 5,1/10 · D2 Mg.Vendes 3,2/10 · D3 Ben/Emp 10,0/10 · D3 Quota primes 1,6/10 · D3 Permanència 9,7/10 · D4 BPU 3,7/10 · D4 Creixement 3,0/10 · D4 72,7 /100
D1 Sinistralitat/solvència D2 Rendibilitat D3 Eficiència op. D4 Gestió clients 2008 (any anterior)
Component Dim. 2009 2008Δ Barra
Combined D1 7,57 7,74 -0,17
Sinistralitat D1 5,87 6,00 -0,12
Endeutament D1 9,47 9,36 +0,10
ROE D2 5,89 7,65 -1,76
Marge net D2 7,52 8,61 -1,09
Eficiència D2 5,13 5,19 -0,06
Mg.Vendes D3 3,15 3,23 -0,07
Ben/Emp D3 10,00 10,00 0,00
Quota primes D3 1,64 1,72 -0,08
Permanència D4 9,71 9,54 +0,17
BPU D4 3,71 4,02 -0,31
Creixement D4 3,03 1,18 +1,85
TOTAL 72,68/100 618,58 -545,90
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 · ● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix  ·  ● alt  ·  referència 100% = llindar de pèrdua
Gen Feb Mar Abr Mai Jun Jul Ago Set Oct Nov Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
7 / 10
del total disponibles al mercat 2009
Preu més baix
312,72€
Essencial
Preu més alt
2.199,57€
Estrella
Preu mitjà
982,96€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2009 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Essencial
312,72€
preu de referència (€/mes)
+0,8% vs gen.
+10,02€ vs sector (+3.3%)
Sector: 302,70€/mes
Obligatòria
568,37€
preu de referència (€/mes)
-1,2% vs gen.
+107,57€ vs sector (+23.3%)
Sector: 460,80€/mes
Bàsica
625,97€
preu de referència (€/mes)
+4,3% vs gen.
+53,51€ vs sector (+9.3%)
Sector: 572,46€/mes
Oci
797,61€
preu de referència (€/mes)
-0,3% vs gen.
+30,02€ vs sector (+3.9%)
Sector: 767,59€/mes
Completa
1.077,57€
preu de referència (€/mes)
-2,0% vs gen.
-41,87€ vs sector (-3.7%)
Sector: 1.119,44€/mes
A Tot Risc
1.298,88€
preu de referència (€/mes)
-3,8% vs gen.
-88,68€ vs sector (-6.4%)
Sector: 1.387,56€/mes
Estrella
2.199,57€
preu de referència (€/mes)
+2,3% vs gen.
+111,55€ vs sector (+5.3%)
Sector: 2.088,02€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Catase 312,72 568,37 625,97 797,61 1.077,57 1.298,88 2.199,57 Sector (mitjana) 302,70 460,80 572,46 767,59 1.119,44 1.387,56 2.088,02 Essencial Obligatòria Bàsica Oci Completa A Tot Risc Estrella Barat vs sector Igual al sector Car vs sector
Piràmide de pòlisses — Catase 2009 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
← Assegurats (mig mensual)Ingressos anuals →Essencial32.326120,88M €Bàsica17.585129,90M €Obligatòria10.79874,27M €Completa10.209133,84M €A Tot Risc1.13918,24M €Oci5965,71M €Estrella37710,04M €
Essencial 311,63 €/u
Bàsica 615,59 €/u
Obligatòria 573,15 €/u
Completa 1.092,54 €/u
A Tot Risc 1.335,05 €/u
Oci 798,63 €/u
Estrella 2.219,81 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Completa
-3,36
Molt elàstica
rang [-46,49, 35,65] · n=11
A Tot Risc
-2,82
Molt elàstica
rang [-24,07, 6,77] · n=11
Obligatòria
-1,71
Molt elàstica
rang [-19,67, 6,50] · n=11
Estrella
-1,05
Moderadament elàstica
rang [-17,35, 24,56] · n=11
Essencial
-0,51
Moderadament elàstica
rang [-22,67, 22,85] · n=11
Oci
-0,24
Inelàstica
rang [-15,70, 10,96] · n=11
Bàsica
0,28
Paradoxa / estacional
rang [-13,98, 5,58] · n=10
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa Mes canvi Preu ant. → nou ΔPreu % ΔAsseg. % E
Essencial -0,51 · Moderadament elàstica 11 canvis 310,28€ 311,19€ +0,29% -1,16% -3,968
Obligatòria -1,71 · Molt elàstica 11 canvis 575,00€ 573,95€ -0,18% +0,27% -1,476
Bàsica 0,28 · Paradoxa / estacional 10 canvis 600,00€ 598,34€ -0,28% -0,46% 1,662
Oci -0,24 · Inelàstica 11 canvis 800,00€ 802,09€ +0,26% -1,29% -4,923
Completa -3,36 · Molt elàstica 11 canvis 1.100,00€ 1.100,93€ +0,08% -0,57% -6,694
A Tot Risc -2,82 · Molt elàstica 11 canvis 1.350,00€ 1.351,11€ +0,08% -0,60% -7,333
Estrella -1,05 · Moderadament elàstica 11 canvis 2.150,00€ 2.152,81€ +0,13% -2,27% -17,345
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat. * El desembre usa els assegurats de gener 2010 com a reacció. Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa. Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP) Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
Obligatòria 🔴 Car
mínim 88% màxim
Idx: 126,7 Gap: +51,0% n=12 m.
Estrella 🟠 Sobre la mit.
mínim 75% màxim
Idx: 106,8 Gap: +23,4% n=12 m.
Bàsica 🟠 Sobre la mit.
mínim 74% màxim
Idx: 108,1 Gap: +33,9% n=12 m.
Essencial 🟠 Sobre la mit.
mínim 57% màxim
Idx: 103,6 Gap: +43,1% n=12 m.
Completa 🔵 Sota la mit.
mínim 46% màxim
Idx: 97,4 Gap: +13,4% n=12 m.
Oci 🔵 Sota la mit.
mínim 45% màxim
Idx: 104,3 Gap: +22,9% n=12 m.
A Tot Risc 🔵 Sota la mit.
mínim 33% màxim
Idx: 96,0 Gap: +12,9% n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100  ·  Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa Mes Preu propi Mínim Mitjana Màxim N Pos. Idx
Obligatòria 12 mesos 575,00€ 375,00€ 442,50€ 600,00€ 14 89% 129,9
Estrella 12 mesos 2.150,00€ 1.800,00€ 2.057,14€ 2.600,00€ 14 44% 104,5
Bàsica 12 mesos 600,00€ 450,00€ 552,50€ 650,00€ 14 75% 108,6
Essencial 12 mesos 310,28€ 180,00€ 286,11€ 375,89€ 5 67% 108,4
Completa 12 mesos 1.100,00€ 1.000,00€ 1.142,86€ 1.750,00€ 14 13% 96,2
Oci 12 mesos 800,00€ 650,00€ 775,00€ 1.250,00€ 14 25% 103,2
A Tot Risc 12 mesos 1.350,00€ 1.200,00€ 1.410,71€ 2.000,00€ 14 19% 95,7
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes. 0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim. N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia). Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.

NRR · GRR (Net / Gross Revenue Retention) — Catase 2009
Mes Rec. (€) Nous (€) NRR % GRR % Δ Preu
Gen 3,47M € 0 € 99,6% 99,6% +0,0pp
Feb 3,45M € 0 € 99,6% 99,6% +0,0pp
Mar 3,43M € 0 € 99,5% 99,5% +0,0pp
Abr 3,44M € 0 € 100,1% 99,8% +0,3pp
Mai 3,42M € 0 € 99,5% 99,5% +0,0pp
Jun 3,39M € 0 € 99,1% 99,1% +0,0pp
Jul 3,40M € 0 € 100,4% 99,8% +0,6pp
Ago 3,41M € 8,0K € 100,3% 99,8% +0,5pp
Set 3,40M € 16,8K € 99,7% 99,7% +0,0pp
Oct 3,41M € 10,5K € 100,4% 99,8% +0,6pp
Nov 3,42M € 8,2K € 100,3% 99,8% +0,5pp
Des 3,43M € 0 € 100,0% 72,3% +27,7pp
TOTAL any 41,07M € 0,04M € 99,9% 97,4% +2,5pp
NRR mig anual
99,9%
Saludable
GRR anual
97,4%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+2,5pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
98,9%
del total polisses
Bona retencio de clients amb efecte preu positiu. Situacio saludable.

NRR: FacRec(preu actual) / FacRec_ant × 100. Pot superar 100%. GRR: FacRec(preu anterior) / FacRec_ant × 100. Sempre ≤ 100%. Efecte preu = NRR − GRR (punts percentuals atribuibles a canvis de preu). Llindars GRR: ≥95% excel·lent · 85-95% acceptable · <85% perdua de base. Font: sw_Facturacio (polisses) + sw_Ratios (ARR, ARRChurn, ARRNetExpansion).

Cotització any
+26,30%
Preu tancament
32,27€
Preu objectiu
40,06€
↑ +24,1% potencial
Capitalització
40.337.500€
BPA anual
3,89€
PER mig
112,2x
Evolució de l'acció — 2009
Fons vermell: dies amb el VIX ≥ 25 (més intens ≥ 35). VIX mitjà de l'any: 35,5, màxim 57,8.
Situació tècnica
A Molt Curt T. A Curt T. A Mig T. A Llarg T.
Tendència Baixista (-14,4%)Baixista (-20,4%)Baixista (-15,0%)Molt Alcista (26,3%)
Pivot 35,22€ 39,17€ 38,32€ 31,68€
R1 40,84€ (+8,3%) 48,76€ (+20,3%) 47,05€ (+23,9%) 41,27€ (+61,5%)
R2 43,99€ (+16,7%) 56,98€ (+40,6%) 56,13€ (+47,8%) 56,99€ (+123,1%)
S1 32,07€ (-14,9%) 30,95€ (-23,6%) 29,24€ (-23,0%) 15,96€ (-37,5%)
S2 26,45€ (-29,8%) 21,36€ (-47,3%) 20,51€ (-46,0%) 6,37€ (-75,1%)
RSI (tancament)
43,4
Neutral
Bollinger 95%
Sup: 34,88€
Inf: 28,57€
Bollinger 99%
Sup: 35,88€
Inf: 27,57€
Mín any: 22,09€ Preu actual dins el rang anual Màx any: 47,40€
40% del rang
Consens dels analistes
Mantenir
Vendre Reduir Mantenir Acumular Comprar
Bollinger 95%
Reduir
Bollinger 99%
Reduir
RSI
Mantenir
EMM
Acumular
Reduir: 2 Mantenir: 1 Acumular: 1 Comprar: 1
Darrer preu objectiu: 40,06€ · Potencial: +24,1%
Política de dividends
Dividends totals
406.250€
Payout
7,2%
Div. per acció
0,3250€
Dividend yield
1,01%
Distribut 7,2% Reinvertit 92,8%
406.250€ distribuits 4.470.640€ retinguts
Creixement sostenible (Gordon): 10,94% = ROE × (1 − payout)
Escenari Payout Div. anual Creix. sost.
0% actual 0€ 11,8%
25% 1.219.222€ 8,8%
50% 2.438.445€ 5,9%
75% 3.657.667€ 3,0%
100% 4.876.890€ 0,0%
Indicadors borsaris
IndicadorValor
Preu tancament 32,27€
Volum diari 20.609,00
Capitalització 40.337.500,00€
Total Return 32,33%
Preu objectiu (2) 38,41€
Bollinger 95% Sup 34,88€
Bollinger 95% Inf 28,57€
Bollinger 99% Sup 35,88€
Bollinger 99% Inf 27,57€
Mitjana Mòbil Exp. 33,06€
RSI 43,36
Volatilitat diària 37,62%
Volatilitat 30d 41,32%
Volatilitat 60d 32,00%
Volatilitat 90d 34,00%
Volatilitat 180d 32,14%
BPA mensual 2009 (€/assegurat)
Organigrama directiu
ROSER ROVIRA
CEO
Clic per veure perfil
ÀLEX BOSCH
Secretari general
Veure perfil
ESTEVE CODINA
Director comercial
Veure perfil
TONI SERRA
Director financer
Veure perfil
MIREIA PLANAS
Recursos humans
Veure perfil
MIREIA RIBAS
Inversions
Veure perfil
Composició accionarial
Nucli fundador 60,00%
Petits inversors 40,00%
Total accions1.250.000
Diversitat de gènere
Equip directiu · 6 persones
Homes 3 (50%) Dones 3 (50%)
Estructura de capital
Capital Social 5.000.000 €
Reserves / FFPP totals 41.382.046 €
Accions en circulació 1.250.000
Evolució de l'accionariat
Nucli fundadorPetits inversors
Split · 13/06/2005
125.000 → 1.250.000 accions
Split 10×1 · 125.000 → 1.250.000 accions · preu 336,85 → 33,69 € · cotització massa alta per als petits inversors
Nucli fundador 60,0 %
Petits inversors 40,0 %
Totes les accions es multipliquen pel mateix factor: la composició no canvia.
Constitució · 01/01/1999
125.000 accions
Nucli fundador 60,0 %
Petits inversors 40,0 %
Historial directiu (càrrecs anteriors)
CàrrecNom i cognomsNomenamentCessamentMotiu
Directora comercial Mireia Balcells 01/01/2003 31/12/2006 Fi de mandat
Recursos humans Xavier Soler 01/01/1999 31/12/2006 Fi de mandat
CEO Josep Palau 01/01/1999 31/12/2005 Fi de mandat
Inversions Elisenda Barnils 01/01/1999 31/12/2005 Fi de mandat
Director financer Joan Coll 01/01/1999 31/12/2004 Fi de mandat
Secretari general Jordi Piferrer 01/01/1999 31/12/2003 Fi de mandat
Director comercial Àlex Torrent 01/01/1999 31/12/2002 Fi de mandat
Ratings externs 2009
EQA
Solvència
A
★ S2 — tancament desembre 31-12-09

Un combined ratio de 81,1 % indica una rendibilitat tècnica sòlida, amb marge clar per sota del 100 % i una bona disciplina de subscripció, cosa que, juntament amb un ROE de l'11,8 %, confirma una generació de beneficis consistent durant l'any complet. El compliment dels requisits de capital (RCR i solvència, ambdós "Sí") i l'absència d'alertes diagnòstiques (diag = 0) reforcen el perfil de solidesa financera. Tot i això, l'indicador de rating de 72,7 queda per sota de la puntuació global de 81, cosa que deixa marge de millora i justifica una qualificació A i no una de superior.

EQA
Solvència
A
★ S1 — tancament juny 30-06-09

Amb 74,5 punts, l'entitat obté una nota A gràcies a un ràtio combinat de 81,7 %, que indica una forta rendibilitat tècnica de subscripció amb un marge ampli per sota del 100 %, i a un ROE del 10,9 %, que és sòlid. El compliment del requisit de solvència (Sí), l'absència d'alertes diagnòstiques (0) i la no activació de l'indicador RCR reforcen el perfil prudencial del S1. La puntuació de rating de 70,8 queda lleugerament per sota de la global, cosa que, juntament amb un ROE moderat, impedeix assolir una categoria superior.

Participacions en altres asseguradores
Associada 115.000 accions Des del 01/02/2003
Cost 5.175.000 € Valor de mercat 5.275.050 € +1,9 %

Rescat de Corcel Negro

Notícies de Catase · 2009
27 notícies a Servibancos · 18 en són protagonista
Fitxa a Servibancos
desembre
4
des
Borsa Breu
Catase: Un banc d'inversió inclou el valor a la seva cartera recomanada
La cotització puja un 3,88 %.
novembre
2
nov
Empreses
Catase retalla el dividend un 56 %: paga 0,10 € per acció
Dividend de novembre: 0,10 € per acció, amb una rendibilitat del 0,23 %.
octubre
30
oct
Borsa Breu
Catase: Els analistes rebaixen la recomanació a «Reduir» (abans «Mantenir»)
La cotització cau un 0,83 %.
26
oct
Empreses
Catase guanya un 11 % menys per la caiguda dels ingressos
Benefici net de 1,29 M€ (1,44 M€ fa un any). La caiguda dels ingressos explica el retrocés. El resultat queda per sota de les previsions (1,68 M€).
23
oct
Empreses
Expectació a Catase: el mercat espera un salt del benefici del 17 %
Previsió del consens per al tercer trimestre: benefici de 1,68 M€. Resultats el 26 d'octubre de 2009.
20
oct
Empreses Esmentada
Esproba, la companyia més ben valorada pels clients el tercer trimestre
Rànquing de satisfacció del tercer trimestre: Esproba lidera amb un NPS de +68 i Catase tanca la classificació.
setembre
22
set
Borsa Breu
Catase: Rumors sobre noves necessitats de capital
La cotització cau un 4,16 %.
1
set
Preus i pòlisses Esmentada
Rebaixa a Catase: la pòlissa Estrella costa ara 2.200,00 € (-2,2 %)
Amb el nou preu, Catase és la desena més barata de les 15.
juliol
27
jul
Economia Esmentada
Gran setmana per a la borsa asseguradora: guanya un 4,52 %
L'índex puja un 4,52 % en la setmana del 20 al 26 de juliol de 2009. El més destacat: Catase guanya un 23 % menys pel menor rendiment financer.
24
jul
Empreses Destacada
Catase guanya un 23 % menys pel menor rendiment financer
Benefici net de 1,13 M€ (1,47 M€ fa un any). El menor rendiment financer explica el retrocés. El resultat queda per sota de les previsions (1,67 M€).
21
jul
Empreses
Què esperen els analistes de Catase: un benefici de 1,67 M€ el segon trimestre
Previsió del consens per al segon trimestre: benefici de 1,67 M€. Resultats el 24 de juliol de 2009.
20
jul
Empreses Esmentada
Esproba, la companyia més ben valorada pels clients el segon trimestre
Rànquing de satisfacció del segon trimestre: Esproba lidera amb un NPS de +67 i Catase tanca la classificació.
10
jul
Borsa Breu
Catase: Rumors d'interès d'un grup europeu per l'asseguradora
La cotització puja un 2,52 %.
6
jul
Borsa Breu
Catase: Els analistes rebaixen la recomanació a «Mantenir» (abans «Comprar»)
La cotització cau un 2,26 %.
juny
22
jun
Regulació i lleis Esmentada
La Generalitat concedeix 57.771 € en ajudes de formació contínua a 10 asseguradores
Beneficiàries: ExpoSegur, Catius, Catase, Beatz-Cornellà/La Meitat , Securiton, Seguros Catalana, Cavitir, Curial, X-Press i Fecat.
22
jun
Regulació i lleis Esmentada
La Generalitat concedeix 374.511 € en ajudes de pla avança a 10 asseguradores
Beneficiàries: ExpoSegur, Beatz-Cornellà/La Meitat , Securiton, Catase, Catius, Cavitir, Seguros Catalana, Curial, X-Press i Fecat.
maig
1
mai
Empreses
Catase millora el dividend un 125 % i paga 0,23 € per acció
Dividend de maig: 0,23 € per acció, amb una rendibilitat del 0,82 %.
abril
29
abr
Empreses Destacada
Catase guanya un 18 % menys per l'augment dels sinistres
Benefici net de 1,13 M€ (1,39 M€ fa un any). L'augment dels sinistres explica el retrocés. El resultat queda per sota de les previsions (1,67 M€).
26
abr
Empreses
Expectació a Catase: el mercat espera un salt del benefici del 20 %
Previsió del consens per al primer trimestre: benefici de 1,67 M€. Resultats el 29 d'abril de 2009.
24
abr
Borsa Breu
Catase: Els analistes eleven la recomanació a «Comprar» (abans «Acumular»)
La cotització puja un 2,42 %.
20
abr
Empreses Esmentada
Esproba, la companyia més ben valorada pels clients el primer trimestre
Rànquing de satisfacció del primer trimestre: Esproba lidera amb un NPS de +66 i Catase tanca la classificació.
març
5
mar
Borsa Breu
Catase: Els analistes rebaixen la recomanació a «Acumular» (abans «Comprar»)
La cotització cau un 1,55 %.
febrer
6
feb
Borsa
Què passa amb Catase? L'acció puja un 10,80 %
L'acció puja un 10,80 %, davant d'un +0,83 % de l'índex del sector. Al parquet es parla d'especulació sobre un acord comercial que la companyia no ha confirmat.
4
feb
Empreses Destacada
Catase aguanta el benefici gràcies al creixement dels ingressos
Benefici net de 1,35 M€ (1,37 M€ fa un any). L'augment dels sinistres explica el retrocés. El resultat queda per sota de les previsions (2,18 M€).
1
feb
Empreses
Expectació a Catase: el mercat espera un salt del benefici del 60 %
Previsió del consens per al quart trimestre: benefici de 2,18 M€. Resultats el 4 de febrer de 2009.
gener
26
gen
Regulació i lleis Esmentada
15 asseguradores han de presentar un pla de reforç de reserves
Afectades: Securiton, Curial, Cavitir, Videma, Fecat, Beatz-Cornellà/La Meitat , Urbac, Videco, Athis, Catase, Seguros Catalana, Esproba, X-Press, ExpoSegur i Catius.
20
gen
Empreses Esmentada
Esproba, la companyia més ben valorada pels clients el quart trimestre
Rànquing de satisfacció del quart trimestre: Esproba lidera amb un NPS de +68 i Catase tanca la classificació.
1. Ingressos de Catase — 2009
MesEssencialObligatòriaBàsicaOciCompletaA Tot RiscEstrellaComissionsTarifesTOTAL
2009-01-01886.237,25497.039,58879.400,0041.933,33959.750,00130.387,5071.845,8318.723,7518.723,753.504.041,00
2009-02-01877.970,72496.992,87878.113,8141.575,00956.432,94130.719,8971.222,1318.615,7518.615,753.490.258,86
2009-03-01868.561,98499.243,75872.526,5340.933,33950.216,67129.825,0072.750,0018.483,2518.483,253.471.023,76
2009-04-01851.548,11504.492,96893.902,5040.490,77944.220,90129.519,2771.837,0118.286,2518.286,253.472.584,04
2009-05-01843.882,42509.654,69886.458,5440.123,76937.819,96129.274,8670.713,1318.210,7518.210,753.454.348,85
2009-06-01833.124,09511.864,83882.877,4339.778,61922.257,77128.513,3969.031,2318.049,0018.049,003.423.545,34
2009-07-01819.986,07516.445,83904.687,5039.466,67925.558,33127.462,5067.875,0017.987,7517.987,753.437.457,40
2009-08-01820.328,29521.855,67908.905,4939.032,57926.198,42127.238,4068.735,7218.030,0018.030,003.448.354,55
2009-09-01819.980,76526.252,50915.107,6738.623,75911.520,00122.091,6767.466,6718.119,5018.119,503.437.282,01
2009-10-01821.667,41528.491,42927.135,4238.257,82908.820,00122.053,1668.133,8418.175,2518.175,253.450.909,57
2009-11-01817.260,38536.781,34935.602,8638.215,20906.816,45121.859,0668.340,4418.218,7518.218,753.461.313,23
2009-12-01813.202,30539.809,41940.311,2737.554,14903.991,43121.228,8069.103,1618.189,2518.189,253.461.579,00
ANUAL10.073.749,786.188.924,8510.825.029,02475.984,9511.153.602,871.520.173,50837.054,16219.089,25219.089,2541.512.697,61
2. Despeses de Catase — 2009
MesSinistresSalarisSSSubmin.LloguerInversionsProvisionsConsorciMorositatPublicitatJurídicsTecnologiaSeguretatBancarisTOTAL
2009-01-012.351.230,98236.544,0035.481,60835,735.158,3069.730,42190.269,4361.320,7255.714,2545.902,9431.886,7718.921,8222.776,2720.323,443.146.096,66
2009-02-012.286.658,96235.756,9035.363,54837,065.155,5768.409,07191.964,2461.079,5356.891,2246.071,4231.761,3618.498,3722.337,6620.243,503.081.028,39
2009-03-012.240.785,59233.939,4035.090,91826,565.155,0868.032,07190.212,1060.742,9257.271,8945.817,5132.280,5218.396,4322.561,6519.784,843.030.897,47
2009-04-012.272.293,12233.147,1634.972,07829,925.141,5768.409,91191.686,6460.770,2260.075,7045.143,5932.642,2918.404,7022.571,8019.793,733.065.882,42
2009-05-012.264.777,51232.352,8634.852,93842,035.159,9867.359,80188.262,0160.451,1060.796,5445.597,4032.125,4418.308,0522.798,7020.035,223.053.719,59
2009-06-012.252.710,81230.525,1234.578,77822,225.145,4967.786,20185.213,8059.912,0461.966,1746.560,2232.181,3318.144,7922.253,0419.856,563.037.656,57
2009-07-012.212.611,63229.725,6834.458,85829,575.152,8467.717,91187.685,1760.155,5063.592,9645.718,1831.624,6118.218,5222.343,4719.937,252.999.772,17
2009-08-012.269.805,58229.955,3734.493,31811,305.138,5667.242,91190.694,0160.346,2065.173,9046.207,9532.414,5318.276,2822.759,1420.000,463.063.319,50
2009-09-012.203.644,49230.185,0634.527,76825,585.151,2366.339,54194.206,4360.152,4465.308,3646.059,5831.966,7218.217,5922.342,3320.279,962.999.207,08
2009-10-012.210.244,09230.416,9834.562,55822,785.159,0768.673,10191.870,5760.390,9267.637,8345.552,0132.438,5517.944,7322.430,9119.670,183.007.814,26
2009-11-012.254.938,18230.646,6734.597,00839,725.167,5467.495,61190.026,1060.572,9869.226,2645.689,3332.190,2118.344,9622.152,4019.729,493.051.616,46
2009-12-012.222.342,84230.876,3634.631,45838,815.144,5867.846,95190.040,6960.577,6370.962,3746.039,0032.538,8418.346,3722.500,2620.077,163.022.763,32
ANUAL27.042.043,782.784.071,56417.610,749.961,2861.829,81815.043,492.282.131,19726.472,20754.617,45550.359,13386.051,17220.022,61269.827,63239.731,7936.559.773,89
3. Compte de Resultats de Catase — 2009
MesFacturació+ Allib. provisions− Despeses= Res.Explot.DividendsImpostosEBTBenefici Net
2009-01-013.504.041,0095.134,723.146.096,66453.079,060,00191.680,31547.658,02355.977,71
2009-02-013.490.258,8695.982,123.081.028,39505.212,590,00204.881,17585.374,77380.493,60
2009-03-013.471.023,7695.106,063.030.897,47535.232,350,00213.192,95609.122,73395.929,77
2009-04-013.472.584,0495.843,313.065.882,42502.544,930,00200.515,34572.900,98372.385,64
2009-05-013.454.348,8594.131,013.053.719,59494.760,27281.250,00196.628,00561.794,28365.166,28
2009-06-013.423.545,3492.606,903.037.656,57478.495,670,00209.583,59598.810,25389.226,66
2009-07-013.437.457,40148.389,332.999.772,17586.074,560,00226.266,35646.475,30420.208,94
2009-08-013.448.354,55195.305,603.063.319,50580.340,650,00223.587,56638.821,61415.234,05
2009-09-013.437.282,01197.986,002.999.207,08636.060,930,00242.432,23692.663,52450.231,29
2009-10-013.450.909,57197.706,453.007.814,26640.801,760,00244.105,73697.444,94453.339,21
2009-11-013.461.313,23194.763,133.051.616,46604.459,90125.000,00231.470,18661.343,37429.873,19
2009-12-013.461.579,00193.961,513.022.763,32632.777,190,00241.674,12690.497,49448.823,37
ANUAL41.512.697,611.696.916,1436.559.773,896.649.839,86406.250,002.626.017,537.502.907,264.876.889,71
Desplaça horitzontalment per veure totes les columnes.
4. Assegurats per pòlissa — Catase 2009
MesEssencialObligatòriaBàsicaOciCompletaA Tot RiscEstrellaTOTAL
2009-01-0134.27510.37317.58862910.4701.15940174.895
2009-02-0133.85610.39117.61162210.4251.16139774.463
2009-03-0133.46210.41917.53061410.3661.15438873.933
2009-04-0132.75510.51117.44260810.2991.14838273.145
2009-05-0132.53010.62517.34360110.2251.14437572.843
2009-06-0132.13810.64517.25159710.0621.13836572.196
2009-07-0131.61910.77817.37059210.0971.13336271.951
2009-08-0131.54310.90017.46358710.1331.12836672.120
2009-09-0131.56211.07917.63158310.1281.12736872.478
2009-10-0131.54911.15017.80157810.1251.12737172.701
2009-11-0131.42011.30817.96357610.1101.12537372.875
2009-12-0131.20511.39718.02656510.0671.12037772.757
TOTAL387.914129.576211.0197.152122.50713.6644.525876.357
5. Preus per pòlissa — Catase 2009
MesEssencialObligatòriaBàsicaOciCompletaA Tot RiscEstrellaVariació
2009-01-01310,28575,00600,00800,001.100,001.350,002.150,00+0,76%
2009-02-01311,19573,95598,34802,091.100,931.351,112.152,81+0,01%
2009-03-01311,48575,00597,28800,001.100,001.350,002.250,00+0,07%
2009-04-01311,97575,96615,00799,161.100,171.353,862.256,66+0,84%
2009-05-01311,30575,61613,36801,141.100,621.356,032.262,82-0,11%
2009-06-01311,08577,02614,14799,571.099,891.355,152.269,52+0,04%
2009-07-01311,20575,00625,00800,001.100,001.350,002.250,00+0,39%
2009-08-01312,08574,52624,57797,941.096,851.353,602.253,63-0,03%
2009-09-01311,76570,00622,84795,001.080,001.300,002.200,00-0,84%
2009-10-01312,53568,78625,00794,281.077,121.299,592.203,79+0,05%
2009-11-01312,13569,63625,02796,151.076,341.299,832.198,62-0,03%
2009-12-01312,72568,37625,97797,611.077,571.298,882.199,57+0,08%

Encara no hi ha cap radiografia IA per a Catase — 2009.

Genera-la des del Pas 7 de l'Assistent Anual (formularia.php) i desa-la a la BD.

SegurosWeb · Catase · 2009