HHI 5.732 · sector 3.531 · 2 pòlisses actives · la més important, Essencial, aporta el 50,9 % dels clients
Per territori
— vegueries equivalents
Sense dades
present a 5 de 9 vegueries · Terres de l'Ebre concentra el 39,9 % dels clients
L'índex HHI suma els quadrats de les quotes de cada pòlissa o vegueria (0-10.000). «Equivalents» és el nombre de pòlisses o vegueries del mateix pes que donarien la mateixa concentració. Una cartera concentrada depèn més d'un sol producte o territori: una catàstrofe o un canvi de preus hi pesa més.
Per què guanya o perd clients
Preu respecte al mercat
+5,7 %
Més car que la mitjana del sector
NPS
—
Reclamacions
—
Efecte sobre els clients
+8.522
Clients guanyats o perduts l'any per preu, satisfacció i reclamacions
Efecte mensual del mercat sobre la cartera (% de clients guanyats o perduts cada mes). Passa el ratolí per sobre de cada mes per veure'n les causes.
Cada mes, els clients de la companyia es mouen segons el preu respecte a la mitjana del sector (10 % més car → −0,5 % de clients), la satisfacció (NPS: +10 punts sobre el sector → +0,2 %) i les reclamacions (+1 per 1.000 clients sobre el sector → −0,1 %), amb un límit de −3 % / +2 % al mes.
Facturació 2010
73.941.845€
vs 2009
Despeses 2010
3.738.591€
vs 2009
Allib. provisions
3.930.375€
Alliberament de les provisions tècniques dotades l'any anterior: torna com a ingrés d'explotació (no és facturació)
Res. Explotació
74.133.630€
vs 2009
Facturació + alliberament de provisions − despeses d'explotació (els interessos dels crèdits van a part, com a despesa financera)
Benefici Net
74.123.462€
vs 2009
Dividends
0€
Sense dividend previst aquest any.
Impostos
0€
Compensat amb bases imposables negatives d'anys anteriors.
IT Asseg.
0€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'asseguradora (suma 12 mesos IT_Asseguradora)
IT Estat
0€
Cost total anual de baixes laborals assumit per l'Estat (suma 12 mesos IT_Estado)
Fets de l'any i efecte sobre la facturació i els sinistres — 2010
FacturacióSinistresMercatsCatàstrofesPremisVIX alt (mitjana del mes ≥ 25)
Cada número marca un fet en el dia que passa. Les bandes de fons són els mesos de volatilitat alta als mercats (VIX). Passa el ratolí per sobre d'un número per veure'n el detall.
#
Data
Fet
Facturació mes vs anterior
Sinistres mes vs anterior
Acció 5 sessions
VIX
1
04/02
Pànic pel deute del sud d'Europa
Mercats · xoc de mercat -4,0 %
+0,0 %
+0,0 %
—
26,0
2
08/03
Gran nevada a Catalunya
Catàstrofes · xoc de mercat -0,5 % · cost per al sector 3.500.000 € · Comarques_Gironines,Metropolita_Barcelona,Comarques_Centrals,Penedes
+0,2 %
+0,2 %
—
17,7
3
25/03
Premis SegurosWeb: Millor servei al client 2009
Premis
+0,2 %
+0,2 %
—
17,8
4
25/03
Premis SegurosWeb: Premi Taronja dels usuaris 2009
Premis
+0,2 %
+0,2 %
—
17,8
5
15/04
Núvol de cendra de l'Eyjafjallajökull
Mercats · xoc de mercat -1,0 %
+0,3 %
+0,3 %
—
16,2
6
03/05
Primer rescat de Grècia
Mercats · xoc de mercat -1,0 %
−0,1 %
−0,1 %
—
30,0
7
06/05
Flash crash a Wall Street
Mercats · xoc de mercat -4,0 %
−0,1 %
−0,1 %
—
32,8
8
10/05
Mecanisme europeu d'estabilitat
Mercats · xoc de mercat +7,0 %
−0,1 %
−0,1 %
—
28,4
9
20/05
Por al contagi del deute
Mercats · xoc de mercat -3,0 %
−0,1 %
−0,1 %
—
45,8
10
23/07
Publicació dels tests d'estrès
Mercats · xoc de mercat +2,0 %
−0,0 %
−0,0 %
—
24,2
11
22/11
Rescat d'Irlanda
Mercats · xoc de mercat -3,0 %
+0,7 %
+0,7 %
—
21,6
12
29/11
Victòria d'UBC a les eleccions
Mercats · xoc de mercat +1,5 %
+0,7 %
+0,7 %
—
23,5
La variació mensual inclou tot el que passa aquell mes, no només el fet. L'acció compara el tancament anterior al fet amb el de la cinquena sessió des del fet.
Rècords vigents a 31-12-2010★ 2010 = batut aquest any
Millor mes de benefici
799.517 €
Agost 2001 · anterior 640.051 €
Pitjor mes de benefici
-6,84 M€
Març 2002 · anterior -552.696 €
Màxim de clients
212.408
Gener 2003 · anterior 208.482
Mínim de clients
104.321
Març 2000 · anterior 104.545
Màxima facturació mensual
9,78 M€
Gener 2003 · anterior 9,50 M€
Mínima facturació mensual
5,28 M€
Febrer 2006 · anterior 5,98 M€
Màxim a borsa
123,84 €
20 de setembre 2004 · anterior 123,80 €
Mínim a borsa
8,20 €
29 de gener 2009 · anterior 8,61 €
Quota de mercat màxima
31,77 %
Juny 2001 · anterior 31,41 %
Capitalització màxima
40,87 M€
20 de setembre 2004 · anterior 40,86 M€
Fons propis màxims
17,24 M€
Desembre 2004 · anterior 15,12 M€
Plantilla màxima
2.777
Febrer 2002 · anterior 2.758
Màxims i mínims de tota la història de la companyia fins al final de l'any consultat. Els preus de borsa d'abans d'un split s'expressen en accions d'ara.
ARR / MRR (Annual · Monthly Recurring Revenue)Base annualitzada de la cartera actual · Fotografia per a inversors
L'ARR (Annual Recurring Revenue) és la fotografia financera més important per a inversors i directius:
respon a la pregunta “si no capàssim cap client nou, quant ingressaríem l'any que ve?”.
És la base annualitzada de la cartera actual de pòlisses, sense comptar comissions ni ingressos extraordinaris.
🟢 ARR creixent
El MRR puja mes a mes. La cartera està en expansió: nous clients o pujades de preu superen les baixes.
🔵 ARR estable
El MRR oscil·la lleugerament. La base és sòlida però no hi ha creixement net. Cal analitzar si les baixes igualen les altes.
🟠 Churn moderat (2–8%)
Es perd entre el 2% i el 8% de l'ARR per baixes. És acceptable si hi ha creixement per preu o nous clients, però cal vigilar la tendència.
🔴 Churn alt (>8%)
Més del 8% de l'ARR en risc. Cada any l'asseguradora ha de captar molts clients nous només per mantenir el nivell d'ingressos actuals.
Què és la Net Expansion?
És l'ARR guanyat gràcies a pujades de preu sobre els clients ja existents.
Si la Net Expansion és positiva, l'asseguradora creix en valor sense necessitat de captar ningú nou.
És la palanca de pricing més eficient.
Què és l'ARPU?
L'Average Revenue Per User mesura quant ingressa l'asseguradora per cada assegurat a l'any.
Un ARPU creixent indica que els clients contracten pòlisses de més valor o accepten les pujades de preu.
Com es calcula: ARR = MRR del darrer mes disponible × 12.
ARPU = ARR / nombre d'assegurats del darrer mes.
ARR Churn = (1 − GRR_anual) × ARR.
Net Expansion = (NRR − GRR) / 100 × ARR.
Font: sw_Ratios (camps MRR, ARR, ARPU, ARRChurn, ARRNetExpansion).
ARR
75,10 M€
MRR 6,3 M€ × 12
Δ ARR any/any
+3,9%
vs desembre 2009
ARPU anual
633 €
per assegurat
ARR en risc (churn)
0,0%
≈ 0 k€/any
Evolució del MRR mensual — 2010 (ingressos recurrents de pòlisses cada mes)
MRR creixMRR baixaDarrer mes: 6,26 M€
Descomposició de l'ARR
ARR retingut (GRR)75,1 M€ (100%)
Expansió preu (NRR−GRR)0,2 M€ (+0%)
Mètriques de valoració
ARR Growth (any/any)
+3,9%
ARR Churn rate
0,0%/any
ARPU anual
633 €
Net Expansion ARR
+0,2 M€
MRR darrer mes
6,26 M€
ARR = MRR recurrent × 12. No inclou comissions, tarifes ni ajudes.
ARPU = ARR / assegurats del darrer mes.
ARR Churn = (1−GRR_anual) × ARR.
Net Expansion = (NRR−GRR)/100 × ARR.
Referència des. 2009: disponible.
Composició de les despeses — Esproba 2010
Distribució anual per categories · Total:
Total
despeses
Detall mensual per categoria
1Rendibilitat
ROA
0,00%
ant. -0,74%
Benefici net generat per cada euro d'actiu total. Un ROA alt indica bona gestio dels recursos.
Benefici net / Actiu total · ↑ millor
ROE
0,00%
ant. -5,73%
Rendiment sobre el capital dels accionistes. Mesura l'eficiencia en l'us del capital propi.
Benefici net / Fons propis · ↑ millor
Payout
0,00%
ant. 0,00%
Percentatge del benefici de l'exercici anterior que es reparteix com a dividend aquest any. Un payout alt redueix la reinversio.
Dividends pagats l'any / Benefici net de l'any anterior · neutre (depen politica)
Marge vendes
97,62%
Primer any
-0,04% vs sector
Benefici net per euro facturat. Indica la rendibilitat real de l'activitat comercial.
Benefici net / Facturacio · ↑ millor
Marge brut
99,80%
Primer any
+0,00% vs sector
Rendibilitat tecnica bruta abans de despeses operatives. Un marge alt indica bona cobertura dels sinistres.
(Primes - Sinistres) / Primes · ↑ millor
Marge operatiu
94,80%
Primer any
+0,53% vs sector
Rendibilitat descomptant totes les despeses operatives. Mesura la qualitat del negoci assegurador.
Resultat operatiu / Primes · ↑ millor
BPA
0,00€
Primer any
Benefici net generat per cada assegurat en un mes. Indica la rendibilitat unitaria de la cartera de clients.
Benefici net / Núm. assegurats · ↑ millor
2Tècnics asseguradors
Sinistralitat
3,70%
ant. 69,96%
-0,33% vs sector
Proporcio de sinistres pagats sobre primes. Un valor baix indica bona sinistralitat.
Sinistres / Primes · ↓ millor (< 70% excel·lent)
Combinada
2,38%
ant. 98,99%
+0,04% vs sector
Sinistralitat mes despeses sobre primes. Per sota del 100% hi ha guany tecnic.
(Sinistres+Despeses)/Primes · ↓ millor (< 100%)
Permanencia
0,00%
ant. 100,00%
Esproba
0,00%
Sector
99,99%
-99,99% vs sector
Percentatge de polisses renovades any rere any. Alta permanencia redueix el cost d'adquisicio.
Polisses renovades / Total · ↑ millor (> 85% excel·lent)
Var. Preus
0,11%
Primer any
Esproba
0,11%
Sector
-2,31%
+2,42% vs sector
Variacio mitjana de tarifes vs any anterior. Pujades moderades son sostenibles.
Variacio % tarifes · neutre
CLV
0,00€
Primer any
Valor econòmic esperat d'un client durant tota la seva vida com a assegurat. Es calcula a partir del BPA i la permanència. Com més alt, més valuosa la cartera.
BPA × Permanència / 100 · ↑ millor
3Eficiència operativa
Fact./Empleat
1.000.000€
ant. 5.233€
+28.224,56€ vs sector
Facturacio total dividida entre empleats. Indica la productivitat mitjana de la plantilla.
Facturacio / Empleats · ↑ millor
Cost/Empleat
0€
ant. 1.313€
-1.313,00€ vs any ant.
Despeses de personal per empleat. Permet comparar l'estructura de costos laborals.
Despeses personal / Empleats · ↓ millor
Benefici/Empleat
1.000.000€
Primer any
+28.224,56€ vs sector
Benefici net generat per cada empleat. Complementa Fact./Empleat i Cost/Empleat per mostrar la productivitat neta.
Benefici net / Empleats · ↑ millor
Endeutament
1,16
ant. 3,19
+0,74 vs sector
Proporcio deutes / fons propis. Un valor baix indica solidesa financera.
Deute total / Fons propis · ↓ millor (< 0,5)
Fact./Centre
1.000.000€
Primer any
+28.224,56€ vs sector
Facturacio total generada per cada centre. Indica la productivitat comercial mitjana de cada oficina.
Facturacio total / Centres · ↑ millor
Cost/Centre
0€
Primer any
Despeses totals dividides entre el nombre de centres. Mesura el cost mig de cada oficina de la xarxa.
Despeses totals / Centres · ↓ millor
Benefici/Centre
1.000.000€
Primer any
Benefici net generat per cada centre. Mesura la rendibilitat neta de cada punt de la xarxa comercial.
Benefici net / Centres · ↑ millor
Eficiencia
100,12%
Primer any
+1,46% vs sector
Percentatge dels ingressos absorbits per despeses. Com mes baix mes eficient.
Cada component puntua 0–10. Colors dels punts: ● ≥7 ·
● ≥4 · ● <4.
Sinistralitat mensual
● baix
·
● alt
· referència 100% = llindar de pèrdua
Gen
Feb
Mar
Abr
Mai
Jun
Jul
Ago
Set
Oct
Nov
Des
0%25%50%75%100%≥125%
Pòlisses comercialitzades
2 / 10
del total disponibles al mercat 2010
Preu més baix
383,41€
Essencial
Preu més alt
887,26€
Plus
Preu mitjà
635,34€
de les pòlisses actives
Pòlisses comercialitzades · 2010 Fes clic a una pòlissa per veure l'evolució
Essencial
383,41€
preu de referència (€/mes)
+0,9% vs gen.
+53,19€ vs sector
(+16.1%)
Sector: 330,22€/mes
Plus
887,26€
preu de referència (€/mes)
-0,2% vs gen.
+15,71€ vs sector
(+1.8%)
Sector: 871,55€/mes
Mapa de calor de preus · Asseguradora vs Sector
verd = barat · vermell = car · blanc = sense dades sector
Piràmide de pòlisses — Esproba 2010 Assegurats (esq.) ← → Ingressos anuals (dreta) · ordenat per assegurats
Essencial382,05 €/u
Plus888,52 €/u
L'eix esquerre mostra la mitjana mensual d'assegurats per pòlissa. L'eix dret mostra els ingressos anuals totals (preu × assegurats × mesos actius). El preu €/u és el preu mig ponderat de l'any.
Elasticitat preu-demanda per pòlissa
E = (ΔAssegurats M+1) / (ΔPreu M)
Quan una asseguradora puja el preu d'una pòlissa, alguns clients poden decidir cancel·lar-la o no renovar-la.
L'elasticitat mesura exactament això: quants assegurats perdem (o guanyem) per cada 1% que movem el preu.
Exemple pràctic
Si pugem un 5% el preu de la Bàsica i el mes següent perdem un 10% d'assegurats → E = −2,0
E entre −0,5 i 0
Bona notícia: els clients aguanten la pujada. La pòlissa és poc substituïble.
E entre −1,5 i −0,5
Atenció: hi ha sensibilitat. Cal moderar les pujades o justificar-les amb valor afegit.
E menor de −1,5
Risc alt: cada pujada de preu comporta una pèrdua desproporcionada de clients.
Com es calcula: mesurem el canvi de preu d'un mes i la variació d'assegurats del mes següent — perquè els clients tarden un temps en reaccionar a les pujades. Quan E és positiva (paradoxa) sol indicar un efecte estacional o una campanya comercial que va coincidir amb la pujada.
Essencial
-4,37
Molt elàstica
rang [-15,72, 8,24]
· n=10
Plus
6,37
Paradoxa / estacional
rang [-8,38, 48,90]
· n=8
Referència d'interpretació
E < −1,5 Molt elàstica — pujada de preu provoca pèrdua significativa d'assegurats
−1,5 ≤ E < −0,5 Moderadament elàstica — sensibilitat notable
−0,5 ≤ E < 0 Inelàstica — clients poc sensibles al preu
E ≥ 0 Paradoxa o efecte estacional — cal verificar
Detall per canvi de preu
Pòlissa
Mes canvi
Preu ant. → nou
ΔPreu %
ΔAsseg. %
E
Essencial
-4,37 · Molt elàstica
10 canvis
380,18€
380,83€
+0,17%
-0,54%
-3,169
↳
Feb →
Mar
380,18€
380,83€
+0,17%
-0,54%
-3,169
↳
Mar →
Abr
380,83€
381,23€
+0,11%
-0,58%
-5,550
↳
Abr →
Mai
381,23€
381,71€
+0,13%
-0,89%
-7,055
↳
Mai →
Jun
381,71€
381,93€
+0,06%
-0,54%
-9,313
↳
Jun →
Jul
381,93€
381,67€
-0,07%
-0,56%
8,237
↳
Jul →
Ago
381,67€
382,55€
+0,23%
-0,37%
-1,605
↳
Ago →
Set
382,55€
382,91€
+0,09%
-0,78%
-8,274
↳
Set →
Oct
382,91€
383,01€
+0,03%
-0,41%
-15,719
↳
Oct →
Nov
383,01€
382,11€
-0,23%
-0,15%
0,648
↳
Nov →
Des
382,11€
383,22€
+0,29%
-0,54%
-1,866
Plus
6,37 · Paradoxa / estacional
8 canvis
889,35€
888,74€
-0,07%
+0,58%
-8,385
↳
Mar →
Abr
889,35€
888,74€
-0,07%
+0,58%
-8,385
↳
Abr →
Mai
888,74€
889,72€
+0,11%
+0,47%
4,246
↳
Mai →
Jun
889,72€
887,41€
-0,26%
+0,57%
-2,199
↳
Jun →
Jul
887,41€
887,65€
+0,03%
+0,10%
3,727
↳
Jul →
Ago
887,65€
887,76€
+0,01%
+0,61%
48,900
↳
Ago →
Set
887,76€
889,29€
+0,17%
+0,65%
3,770
↳
Oct →
Nov
889,28€
887,46€
-0,20%
+0,81%
-3,935
↳
Nov →
Des
887,46€
889,06€
+0,18%
+0,87%
4,841
Metodologia: desfasament d'1 mes entre canvi de preu i reacció del mercat.
* El desembre usa els assegurats de gener 2011 com a reacció.
Limitació: els canvis entre dos mesos consecutius incorporen factors estacionals
i campanyes comercials, no únicament la reacció al preu. Interpretar amb n ≥ 3 per pòlissa.
Els valors amb ⚠ indiquen n < 3 (resultat poc robust).
Índex de competitivitat de preu (ICP)
Posició del preu propi dins el rang [mínim, màxim] del mercat
L'Índex de Competitivitat de Preu respon a una pregunta senzilla:
el preu que cobrem per cada pòlissa, on ens situa respecte a la competència?
Imagina una escala del 0% al 100%: el 0% és el competidor més barat del mercat
i el 100% és el més car. Sabem exactament on som nosaltres.
🟢 Competitiu (<20%)
Som dels més barats. Avantatge per captar clients, però pot afectar el marge.
🔵 Sota la mit. (20–50%)
Preu per sota la mitjana. Bona posició competitiva amb marge saludable.
🟠 Sobre la mit. (50–80%)
Preu per sobre la mitjana. Cal justificar-ho amb millor servei o cobertura.
🔴 Car (>80%)
Som dels més cars. Risc de pèrdua de clients sensibles al preu.
Idx: si surt 105 vol dir que cobrem un 5% més que la mitjana del sector.
Gap: quant % som més cars que el competidor més barat d'aquell mes.
El càlcul exclou l'asseguradora pròpia de la mitjana del mercat per no distorsionar el resultat.
Essencial🔴 Car
mínim100%màxim
Idx: 119,5Gap: +27,5%n=12 m.
Plus🟠 Sobre la mit.
mínim50%màxim
Idx: 104,0Gap: +4,0%n=12 m.
Posició dins el mercat
🔴 Car Posició ≥80% — entre els més cars del mercat
🟠 Sobre la mit. Posició 50–80%
🔵 Sota la mit. Posició 20–50%
🟢 Competitiu Posició <20% — entre els més barats
Idx = preu propi / avg mercat × 100 ·
Gap = % sobrepreu vs el més barat del mercat.
Detall mensual — preu propi vs. mercat (€/mes)
Pòlissa
Mes
Preu propi
Mínim
Mitjana
Màxim
N
Pos.
Idx
Essencial 12 mesos
380,18€
300,00€
318,52€
360,00€
5
100%
119,4
↳
Gen
380,18€
300,00€
318,52€
360,00€
5
100%
119,4
↳
Feb
380,83€
299,73€
318,68€
359,52€
5
100%
119,5
↳
Mar
381,23€
300,00€
316,78€
350,00€
5
100%
120,3
↳
Abr
381,71€
299,37€
316,89€
350,68€
5
100%
120,5
↳
Mai
381,93€
299,02€
316,74€
349,68€
5
100%
120,6
↳
Jun
381,67€
299,03€
316,72€
350,53€
5
100%
120,5
↳
Jul
382,55€
300,00€
320,61€
350,00€
5
100%
119,3
↳
Ago
382,91€
299,40€
320,50€
350,86€
5
100%
119,5
↳
Set
383,01€
298,69€
320,05€
351,09€
5
100%
119,7
↳
Oct
382,11€
300,00€
324,25€
365,00€
5
100%
117,8
↳
Nov
383,22€
300,38€
324,32€
364,08€
5
100%
118,2
↳
Des
383,41€
300,66€
324,22€
364,16€
5
100%
118,3
Plus 12 mesos
889,34€
849,60€
849,60€
849,60€
1
50%
104,7
↳
Gen
889,34€
849,60€
849,60€
849,60€
1
50%
104,7
↳
Feb
889,35€
851,23€
851,23€
851,23€
1
50%
104,5
↳
Mar
888,74€
852,63€
852,63€
852,63€
1
50%
104,2
↳
Abr
889,72€
854,96€
854,96€
854,96€
1
50%
104,1
↳
Mai
887,41€
856,93€
856,93€
856,93€
1
50%
103,6
↳
Jun
887,65€
858,33€
858,33€
858,33€
1
50%
103,4
↳
Jul
887,76€
856,25€
856,25€
856,25€
1
50%
103,7
↳
Ago
889,29€
855,66€
855,66€
855,66€
1
50%
103,9
↳
Set
889,28€
853,66€
853,66€
853,66€
1
50%
104,2
↳
Oct
887,46€
855,67€
855,67€
855,67€
1
50%
103,7
↳
Nov
889,06€
854,69€
854,69€
854,69€
1
50%
104,0
↳
Des
887,26€
855,20€
855,20€
855,20€
1
50%
103,7
Pos. = posició percentual dins [mínim, màxim] dels competidors aquell mes.
0% = preu mínim del mercat · 100% = preu màxim.
N = nombre de competidors amb preu >0 (s'exclou l'asseguradora pròpia).
Si tots els competidors tenen el mateix preu, Pos. = 50% per convenció.
Quan una asseguradora reté un client, cobra les seves primes any rere any. Si a més li puja el preu, ingressa més sense captar ningú nou.
El NRR i el GRR mesuren exactament això: de cada 100€ facturats el mes anterior, quants en recuperem aquest mes?
La clau és la diferència entre tots dos: NRR inclou l'efecte preu, GRR només la retenció de clients.
🟢 NRR ≥ 100%
Excel·lent. La cartera creix en valor: els clients retinguts paguen més que el total de l'any anterior. No cal cap client nou per créixer.
🔵 NRR 95–100%
Saludable. Es perd una mica per baixes o baixades de preu, però la base és sòlida. Nous clients compensen fàcilment el gap.
🟠 GRR ≥ 95% però NRR < 95%
Els clients es queden (GRR alt) però paguen menys: hi ha downsell o baixades de preu. La cartera és lleial però infravalorada.
🔴 GRR < 85%
Pèrdua de base. Cal captar molts clients nous només per mantenir els ingressos. És el senyal més clar de problema estructural de retenció.
Què és l'efecte preu (NRR − GRR)?
Si NRR = 102% i GRR = 98%, l'efecte preu és +4pp: els clients retinguts paguen un 4% més que l'any anterior.
Si és negatiu, els preus han baixat o hi ha hagut downgrades.
És la palanca de pricing de l'asseguradora.
Exemple pràctic
Desembre passat: 10M€ en pòlisses. Gener d'enguany: 9,9M€ (GRR = 99%) però a preus més alts arribes a 10,1M€ (NRR = 101%). Efecte preu = +2pp: 200K€ guanyats sense cap client nou.
Com es calcula: NRR = Facturació rec. mes M / Facturació rec. mes M−1 × 100.
GRR = NRR limitat per la taxa de retenció de clients (sempre ≤ 100%).
Font: sw_Facturacio (pòlisses) + sw_Ratios (ARRChurn si disponible).
Mes
Rec. (€)
Nous (€)
NRR %
GRR %
Δ Preu
Gen
6,11M €
0 €
101,4%
100,0%
+1,4pp
Feb
6,11M €
0 €
100,0%
100,0%
+0,0pp
Mar
6,12M €
0 €
100,2%
100,0%
+0,2pp
Abr
6,14M €
0 €
100,3%
100,0%
+0,3pp
Mai
6,13M €
0 €
99,9%
99,9%
+0,0pp
Jun
6,15M €
0 €
100,2%
100,0%
+0,2pp
Jul
6,14M €
0 €
100,0%
100,0%
+0,0pp
Ago
6,17M €
6,1K €
100,4%
100,0%
+0,4pp
Set
6,18M €
0 €
100,2%
100,0%
+0,2pp
Oct
6,19M €
9,4K €
100,2%
100,0%
+0,2pp
Nov
6,24M €
19,6K €
100,7%
100,0%
+0,7pp
Des
6,26M €
9,5K €
100,3%
100,0%
+0,3pp
TOTAL any
73,94M €
0,04M €
100,3%
100,0%
+0,3pp
NRR mig anual
100,3%
Excel·lent
GRR anual
100,0%
Retencio excel·lent
Efecte preu
+0,3pp
NRR − GRR
% ingressos rec.
100,0%
del total polisses
Retencio excel·lent i creixement per preu. La cartera creix en valor sense dependre de nous clients.